Головна » Громадянська мережа ОПОРА консультуватиме МінЖКГ щодо розвитку ОСББ

Громадянська мережа ОПОРА консультуватиме МінЖКГ щодо розвитку ОСББ

Громадянська мережа ОПОРА в рамках проекту „Реформа міського теплозабезпечення” надаватиме Міністерству житлово-комунального господарства консультаційну допомогу у підготовці нормативно-правової бази: проектів законів та підзаконних актів, які регулюють питання створення та підтримки ОСББ.

Про це на засіданні громадської ради заявила Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА.Вона визначила шість основних напрямків співпраці:

«Перший напрямок для консультацій – визначення механізму державної підтримки для ОСББ, обсягів та форм такої підтримки. З одного боку необхідно публічно відмовитися від нереальної ідеї фінансувати перші капітальні ремонти в будинках ОСББ, натомість розробити прозорий і зрозумілий механізм, при якому співвласники багатоповерхівок зможуть залучати співфінансування з державного та місцевого бюджетів на конкурсних засадах. З іншого – надавати інформаційну, організаційну, методичну допомогу ініціативним групам та діючим ОСББ при оформленні документації. І найважливіше – якщо держава заявляє про політику стимулювання ОСББ, то паралельно необхідно діючі ЖЕКи перетворювати в один із рівноправних суб”єктів ринку обслуговування житла без держаних дотацій.

Друге питання, яке має бути вирішене – це зобов’язання співвласників утримувати свою власність. В першу чергу я маю на увазі боротьбу з неплатниками, про яку на кожному обговоренні ми чуємо від керівників ОСББ.

Третє – це закріплення земельної ділянки під будинком та прибункової території за ОСББ. Хоча співвласники приміщень багатоквартирного будинку автоматично є співвласниками і земельної ділянки, механізму для реалізації цього права немає. Проблеми починаються при визначенні меж земельної ділянки і закінчуються бажанням чи небажанняям міської влади віддати цю ділянку. Також теобхідно визначити, яким чином оформлюється право власності на землю – вносяться відповідні зміни до свідоцтв власників приміщень, де вказується ідеальна частка співвласності на землю, а міська рада передає землю у довгострокове користування ОСББ чи само ОСББ стає власником землі.

Наступне велике питання – діяльність управлінців і управляючих компаній. У правовому полі не визначено що це таке, управитель чи управляюча компанія. В перспективі це має бути ліцензійна діяльність із визначеними стандартами надання послуг, процедурами звітності перед членами ОСББ, вимогами до страхування ризиків тощо. Адже не секрет, що діючі ОСББ – це перехідний етап до професійних управляючих компаній, а самообслуговування має стати швидше винятком, ніж практикою.

Ще одне питання – врегулювання відносин між ОСББ і надавачами комунальних послуг. ОСББ повинно стати замовником і контролером за якістю надання таких послуг, у той час як природні монополісти юридично зобов”язані визнати себе надавачами. Також не може бути ситуації, коли ціна на воду однакова і для мешканця, і для ОСББ чи управляючих компаній, які обслуговують внутрішньобудинкові мережі та розраховуються за всю спожиту воду в будинку. Очевидно, тариф для таких ОСББ має бути нижчим на 15-20 %.

І останнє питання серед важливих – вироблення механізмів для залучення дешевих кредитних ресурсів для ОСББ, насамперед для проведення термомодернізації будинків», – зазначила Тетяна Бойко.

Публікації та новини схожі

Анатолий Близнюк призвал к уважению сеья и сотрудников ЖКХ

06.11.2012
Анатолий Близнюк призвал к уважению сеья и сотрудников ЖКХ Уважать себя и требовать перерасчета плат за некачественно предоставленные услуги призвал граждан Министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины Анатолий Близнюк. Ведь только при условии общественного контроля над работой коммунальных предприятий, можно надеяться на высокое качество их продукции.

докладніше

Влада Кривого Рогу підтримує ОСББ

07.03.2012
Влада Кривого Рогу підтримує ОСББ 06 березня у виконкомі Криворізької міської ради відбулася прес-конференція заступника міського голови Григорія Вербицького. Зокрема під час конференції розглядалося питання щодо виконання у Кривому Розі Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки.

докладніше

Создание ОСМД: проведение учредительного собрания

18.07.2012
Создание ОСМД: проведение учредительного собрания Для того, чтобы собрание было правомочным, а его решения имели законную силу, необходимо соблюсти ряд процедурных норм.

докладніше

Чому Україні потрібні енергосервісні компанії

26.08.2014
Чому Україні потрібні енергосервісні компанії Сьогодні багато говорять про енергосервісні компанії. Деякі наполягають, що тільки їхнє впровадження є тим «світлом в кінці тунелю», яке дозволить суттєво зекономити на енерговитратах для дому та роботи людини.

докладніше

Юридична консультація

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше