Головна » Громадянська мережа ОПОРА консультуватиме МінЖКГ щодо розвитку ОСББ

Громадянська мережа ОПОРА консультуватиме МінЖКГ щодо розвитку ОСББ

Громадянська мережа ОПОРА в рамках проекту „Реформа міського теплозабезпечення” надаватиме Міністерству житлово-комунального господарства консультаційну допомогу у підготовці нормативно-правової бази: проектів законів та підзаконних актів, які регулюють питання створення та підтримки ОСББ.

Про це на засіданні громадської ради заявила Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА.Вона визначила шість основних напрямків співпраці:

«Перший напрямок для консультацій – визначення механізму державної підтримки для ОСББ, обсягів та форм такої підтримки. З одного боку необхідно публічно відмовитися від нереальної ідеї фінансувати перші капітальні ремонти в будинках ОСББ, натомість розробити прозорий і зрозумілий механізм, при якому співвласники багатоповерхівок зможуть залучати співфінансування з державного та місцевого бюджетів на конкурсних засадах. З іншого – надавати інформаційну, організаційну, методичну допомогу ініціативним групам та діючим ОСББ при оформленні документації. І найважливіше – якщо держава заявляє про політику стимулювання ОСББ, то паралельно необхідно діючі ЖЕКи перетворювати в один із рівноправних суб”єктів ринку обслуговування житла без держаних дотацій.

Друге питання, яке має бути вирішене – це зобов’язання співвласників утримувати свою власність. В першу чергу я маю на увазі боротьбу з неплатниками, про яку на кожному обговоренні ми чуємо від керівників ОСББ.

Третє – це закріплення земельної ділянки під будинком та прибункової території за ОСББ. Хоча співвласники приміщень багатоквартирного будинку автоматично є співвласниками і земельної ділянки, механізму для реалізації цього права немає. Проблеми починаються при визначенні меж земельної ділянки і закінчуються бажанням чи небажанняям міської влади віддати цю ділянку. Також теобхідно визначити, яким чином оформлюється право власності на землю – вносяться відповідні зміни до свідоцтв власників приміщень, де вказується ідеальна частка співвласності на землю, а міська рада передає землю у довгострокове користування ОСББ чи само ОСББ стає власником землі.

Наступне велике питання – діяльність управлінців і управляючих компаній. У правовому полі не визначено що це таке, управитель чи управляюча компанія. В перспективі це має бути ліцензійна діяльність із визначеними стандартами надання послуг, процедурами звітності перед членами ОСББ, вимогами до страхування ризиків тощо. Адже не секрет, що діючі ОСББ – це перехідний етап до професійних управляючих компаній, а самообслуговування має стати швидше винятком, ніж практикою.

Ще одне питання – врегулювання відносин між ОСББ і надавачами комунальних послуг. ОСББ повинно стати замовником і контролером за якістю надання таких послуг, у той час як природні монополісти юридично зобов”язані визнати себе надавачами. Також не може бути ситуації, коли ціна на воду однакова і для мешканця, і для ОСББ чи управляючих компаній, які обслуговують внутрішньобудинкові мережі та розраховуються за всю спожиту воду в будинку. Очевидно, тариф для таких ОСББ має бути нижчим на 15-20 %.

І останнє питання серед важливих – вироблення механізмів для залучення дешевих кредитних ресурсів для ОСББ, насамперед для проведення термомодернізації будинків», – зазначила Тетяна Бойко.

Публікації та новини схожі

Анатолий Близнюк вручит награды городам лучшего благоустройства

07.11.2012
Анатолий Близнюк вручит награды городам лучшего благоустройства В 13:00 7-го ноября в Международном выставочном центре (Броварской проспект, 15) в рамках VIII Международного конгресса «Институциональные и технические аспекты реформирования жилищно-коммунального хозяйства - 2012», Министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины Анатолий Близнюк вручит награды победителям ежегодного всеукраинского конкурса «Населенный пункт наилучшего благоустройства и поддержки общественного порядка» за 2011 год.

докладніше

Прес-анонс: круглий стіл "За справедливий тариф"

11.12.2012
Прес-анонс: круглий стіл 11 грудня 2012 року об 11.00 в Інформаційному агентстві «Укрінформ» за адресою вул. Богдана Хмельницького, 8/16 відбудеться круглий стіл Громадянської мережі ОПОРА та Громадського комітету захисту конституційних прав та свобод громадян « За справедливий тариф».

докладніше

Малозабезпечені сім'ї будуть менше платити за ЖКП

03.02.2012
Малозабезпечені сім'ї будуть менше платити за ЖКП Як повідомили у Головному управлінні праці та соціального захисту населення, для сімей із дітьми або особами першої чи другої групи інвалідності зменшено відсотки обов’язкової частки оплати за житлово-комунальні послуги. Наразі вона складає 10%, а не 15%, як було раніше.

докладніше

Методичні рекомендації для Ініціативної групи по створенню об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)

12.06.2012
Методичні рекомендації для Ініціативної групи по створенню об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) Термін "ОСББ" вперше став відомим широкому загалу у 1992 році, коли у Законі України "Про приватизацію державного житлового фонду" було зазначено, що власники приватизованих квартир можуть створювати такі об'єднання. Але аналог цього терміну "кондомініум" (у перекладі з латині - "спільне володіння майном") з'явився ще у древньому Римі, коли виникла необхідність різним сім'ям жити у одному будинку і вирішувати багато спільних питань. З того часу у всіх без винятку країнах світу такі об'єднання (у тих або інших формах) стали основою організації спільного проживання людей, альтернативи якої немає.

докладніше

Юридична консультація

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше