Головна » Новини та публікації » Черкаські ОСББ потерпають від протиправних дій підприємств-монополістів

Черкаські ОСББ потерпають від протиправних дій підприємств-монополістів

Про шляхи вирішення нагальних проблем у відносинах ОСББ і підприємств-монополістів та про механізми участі громадськості у підготовці рішень на рівні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та профільного комітету Верховної Ради говорили голови ОСББ міста Черкаси, громадські активісти, експерти на круглому столі, що відбувся 24 вересня.

В ході обговорення виявилося, що черкаським ОСББ так само живеться нелегко, як й об’єднанням з інших регіонів України.

Голова  та управитель чотирьох будинків ОСББ Майя Лебєдєва зазначила, що в Черкасах, на відміну від інших міст, досі наявна ситуація, коли за освітлення підвалів та під‘їздів ОСББ платять по тарифу не для звичайних споживачів, а по тарифу прийнятому для населених пунктів. «Найгірше у цій проблемі те, що значна кількість керівників ОСББ взагалі не поінформовані про таку несправедливу ситуацію і справно продовжують платити за завищеними тарифами», - скаржиться голова.

Керівник ОСББ «Орджонікідзе 96» Володимир Друменко навів також кричущий приклад свавілля монополістів:  коли постачальники послуг намагаються скинути із себе відповідальність за внутрішньобудинкові мережі, що є типовим для усіх підприємств-монополістів. І те наскільки ОСББ вдається відстояти свої інтереси сьогодні,  залежить не стільки від чинного законодавства, скільки від особистих якостей керівника ОСББ. В усіх законодавчих актах зазначено, що ОСББ не можна розглядати, як надавача послуг. Але на практиці деякі підприємства в односторонньому порядку намагаються нав‘язати ОСББ цей неприродній статус.

Голова ОСББ «Домовик» Валентина Шпора навела власний сумний досвід спілкування із підприємством «Черкасиобленерго» та міським РЕМ. «На початку  2009 року у нас вийшов із ладу електрокабель, який навіть не знаходився на нашій прибудинковій території, але без якого ми не могли отримувати струм. Підприємство електропостачальник формально не відмовилось ремонтувати кабель, проте ремонту ми чекали майже до зими. Коли у листопаді ремонт не почався, ми змушені були витратити із власного бюджету понад вісім тисяч гривень і за власні кошти відновити електропостачання  у нашому будинку», - розповіла Валентина Григорівна.

Про ще один гіркий досвід співпраці із монополістом розповіла Нагорна Тамара, голова правління ОСББ «Будівельник 105». За її словами, підприємство «Черкасигаз» вимагає від їхнього ОСББ надавати акти обстеження внутрішньобудинкових газових мереж. «Я розумію, що у випадку надзвичайної ситуації із газовими мережами, відповідальність за наслідки це підприємство перекладе на мене, але вдіяти нічого не можу, бо це підприємство – монополіст», - нарікає пані Тамара.

В ході обговорення керівник аналітичного відділу Черкаського обласного осередку  Громадянської мережі ОПОРА Сергій Варич  наголосив на тому, що відповідно до листа Мінрегіону № 7/15-4687 від 26.04.11р ОСББ не може бути власником внутрішньобудинкової системи газопостачання.

«Крім того, у п. 16 правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою КМУ № 2246, чітко сказано, що  перевірка вентиляційних каналів проводиться за рахунок газорозподільних підприємств. В п. 16 порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених постановою КМУ № 869 від 01.06.2011р., сказано про обслуговування димовентиляційних каналів, але ця послуга не може бути вжита до багатоповерхових будинків, оскільки в них немає камінів, опалювальних  печей,  ємкісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, опалювально-варильних печей, газових протічних і ємкісних водонагрівачів  для гарячого водопостачання», - так прокоментував Сергій Варич озвучені проблеми присутніх ОСББ.

У відстоюванні власних інтересів перед підприємствами-монополістами важливим чинником є здатність ОСББ об‘єднувати власні зусилля. Саме тому учасники круглого столу підтримали ідею представника ОПОРИ створити переговорну інтернет-платформу, завдяки якій керівники ОСББ мали би змогу частіше спілкуватися,  обмінюватися досвідом та розробляти спільні механізми захисту інтересів ОССБ у місті Черкаси.

Також присутні привітали ініціативу голови правління ОСББ «Хрещатик 200» Віталія Шапошника та телеканалу «ВІККА» створювати щомісячну інформаційно-просвітницьку телепрограму, яка популяризуватиме ОСББ серед черкащан та сприятиме обміну досвідом серед вже діючих ОСББ.

Детальніше:
Сергій Варич 
Публікації та новини схожі

Жахіття Житлового кодексу "воскресають"

07.10.2011
Жахіття Житлового кодексу На тлі гучного звільнення віце-прем’єр-міністра Тихонова, майже непоміченим пройшов розгляд в парламентському комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики міні-Житлового кодексу – законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (автори – народні депутати Бондик, Баранов, Прутнік, Плотніков, Литвин, Крук, Харлім, Шпенів, Стельмашенко). Суть законопроекту – нав’язування керуючих компаній та позбавлення співвласників багатоквартирних будинків права голосу.

докладніше

Коммунальные хозяйства Киева преодолевают последствия снегопадов

26.12.2012
Коммунальные хозяйства Киева преодолевают последствия снегопадов Совместное заседание оперативного штаба Минрегиона по обеспечению бесперебойной работы объектов жизнеобеспечения населенных пунктов и оперативного городского штаба по подготовке и координации работы городского хозяйства в осенне-зимний период 2012/2013 года Киевской городской государственной администрации состоялось сегодня под председательством главы Минрегиона Геннадия Темника.

докладніше

Влада не зацікавлена у розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)

24.02.2012
Влада не зацікавлена у розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Вчора, 23 лютого, Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вирішив не розглядати законопроект No 8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ», а віддати документ в Комітет з питань будівництва, містобудування, ЖКГ і регіональної політики на доопрацювання, щоб розглянути його на наступному пленарному тижні.

докладніше

Мінрегіон: Отримай пільговий кредит за проект розвитку ЖКГ

19.12.2012
Мінрегіон: Отримай пільговий кредит за проект розвитку ЖКГ Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву почав прийом заявок на отримання пільгових бюджетних кредитів. Кошти спрямовуватимуться в першу чергуна економію та імпортозаміщення енергоресурсів. До регіональних відділень Фонду слід надавати техніко-економічне обґрунтування або розрахунок проекту, а також документи, які підтверджують надійний фінансовий стан позичальника.

докладніше

Юридична консультація

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше