Головна » Новини та публікації » Черкаські ОСББ потерпають від протиправних дій підприємств-монополістів

Черкаські ОСББ потерпають від протиправних дій підприємств-монополістів

Про шляхи вирішення нагальних проблем у відносинах ОСББ і підприємств-монополістів та про механізми участі громадськості у підготовці рішень на рівні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та профільного комітету Верховної Ради говорили голови ОСББ міста Черкаси, громадські активісти, експерти на круглому столі, що відбувся 24 вересня.

В ході обговорення виявилося, що черкаським ОСББ так само живеться нелегко, як й об’єднанням з інших регіонів України.

Голова  та управитель чотирьох будинків ОСББ Майя Лебєдєва зазначила, що в Черкасах, на відміну від інших міст, досі наявна ситуація, коли за освітлення підвалів та під‘їздів ОСББ платять по тарифу не для звичайних споживачів, а по тарифу прийнятому для населених пунктів. «Найгірше у цій проблемі те, що значна кількість керівників ОСББ взагалі не поінформовані про таку несправедливу ситуацію і справно продовжують платити за завищеними тарифами», - скаржиться голова.

Керівник ОСББ «Орджонікідзе 96» Володимир Друменко навів також кричущий приклад свавілля монополістів:  коли постачальники послуг намагаються скинути із себе відповідальність за внутрішньобудинкові мережі, що є типовим для усіх підприємств-монополістів. І те наскільки ОСББ вдається відстояти свої інтереси сьогодні,  залежить не стільки від чинного законодавства, скільки від особистих якостей керівника ОСББ. В усіх законодавчих актах зазначено, що ОСББ не можна розглядати, як надавача послуг. Але на практиці деякі підприємства в односторонньому порядку намагаються нав‘язати ОСББ цей неприродній статус.

Голова ОСББ «Домовик» Валентина Шпора навела власний сумний досвід спілкування із підприємством «Черкасиобленерго» та міським РЕМ. «На початку  2009 року у нас вийшов із ладу електрокабель, який навіть не знаходився на нашій прибудинковій території, але без якого ми не могли отримувати струм. Підприємство електропостачальник формально не відмовилось ремонтувати кабель, проте ремонту ми чекали майже до зими. Коли у листопаді ремонт не почався, ми змушені були витратити із власного бюджету понад вісім тисяч гривень і за власні кошти відновити електропостачання  у нашому будинку», - розповіла Валентина Григорівна.

Про ще один гіркий досвід співпраці із монополістом розповіла Нагорна Тамара, голова правління ОСББ «Будівельник 105». За її словами, підприємство «Черкасигаз» вимагає від їхнього ОСББ надавати акти обстеження внутрішньобудинкових газових мереж. «Я розумію, що у випадку надзвичайної ситуації із газовими мережами, відповідальність за наслідки це підприємство перекладе на мене, але вдіяти нічого не можу, бо це підприємство – монополіст», - нарікає пані Тамара.

В ході обговорення керівник аналітичного відділу Черкаського обласного осередку  Громадянської мережі ОПОРА Сергій Варич  наголосив на тому, що відповідно до листа Мінрегіону № 7/15-4687 від 26.04.11р ОСББ не може бути власником внутрішньобудинкової системи газопостачання.

«Крім того, у п. 16 правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою КМУ № 2246, чітко сказано, що  перевірка вентиляційних каналів проводиться за рахунок газорозподільних підприємств. В п. 16 порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених постановою КМУ № 869 від 01.06.2011р., сказано про обслуговування димовентиляційних каналів, але ця послуга не може бути вжита до багатоповерхових будинків, оскільки в них немає камінів, опалювальних  печей,  ємкісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, опалювально-варильних печей, газових протічних і ємкісних водонагрівачів  для гарячого водопостачання», - так прокоментував Сергій Варич озвучені проблеми присутніх ОСББ.

У відстоюванні власних інтересів перед підприємствами-монополістами важливим чинником є здатність ОСББ об‘єднувати власні зусилля. Саме тому учасники круглого столу підтримали ідею представника ОПОРИ створити переговорну інтернет-платформу, завдяки якій керівники ОСББ мали би змогу частіше спілкуватися,  обмінюватися досвідом та розробляти спільні механізми захисту інтересів ОССБ у місті Черкаси.

Також присутні привітали ініціативу голови правління ОСББ «Хрещатик 200» Віталія Шапошника та телеканалу «ВІККА» створювати щомісячну інформаційно-просвітницьку телепрограму, яка популяризуватиме ОСББ серед черкащан та сприятиме обміну досвідом серед вже діючих ОСББ.

Детальніше:
Сергій Варич 
Публікації та новини схожі

Уряд створив Національну раду з питань діяльності ОСББ

15.03.2012
Уряд створив Національну раду з питань діяльності ОСББ 14 березня Уряд створив Національну раду з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, як тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України.

докладніше

Минрегион объявляет о проведении VIII Международного конгресса в сфере ЖКХ

06.11.2012
Минрегион объявляет о проведении VIII Международного конгресса в сфере ЖКХ С 6 по 9 ноября 2012 года в Международном выставочном центре при поддержке Минрегиона Украины состоится VIII Международный конгресс «Институциональные и технические аспекты реформирования жилищно-коммунального хозяйства».

докладніше

Мінрегіон розпочинає конкретні кроки з енергоефективності в ЖКГ

13.02.2012
Мінрегіон розпочинає конкретні кроки з енергоефективності в ЖКГ Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України сьогодні уклало меморандум про взаєморозуміння з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) щодо сприяння відновлення енергоефективності житлового сектору України, зменшення рівня втрат енергії та кількості викидів парникових газів.

докладніше

Деякі області готові економити більше 30% газу - В. Гройсман

20.08.2014
Деякі області готові економити більше 30% газу - В. Гройсман На засіданні Кризового енергетичного штабу 19 серпня було обговорено плани скорочення об’ємів споживання теплопостачальними підприємствами природного газу на період опалювального сезону 2014/15 років на рівні 30%, які підготували усі області України у зв’язку з припиненням постачання газу з Росії.

докладніше

Юридична консультація

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше