Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України сьогодні уклало меморандум про взаєморозуміння з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) щодо сприяння відновлення енергоефективності житлового сектору України, зменшення рівня втрат енергії та кількості викидів парникових газів.
У рамках угоди експертами Мінрегіону та експерти корпорації працюватимуть над внесенням змін до чинного законодавства, що надасть об’єднанням співвласникам багатоквартирних будинків (ОСББ) доступ до фінансування заходів з підвищення енергоефективності у багатоквартирних будинках. Також буде розпочата інформаційна кампанія щодо поширення кращих практик фінансування енергоефективних проектів багатоквартирних будинків.
«Реформа житлово-комунального господарства розпочинається з ефективного власника. В управлінні житловими будинками повинна домінувати ідеологія партнерства з громадою, заснованої на принципах «розраховуй, заощаджуй, сплачуй». За підтримки IFC ми сподіваємось змінити ситуацію, за якої наші житлові будинки втрачають половину виробленого тепла», — зазначив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.
090220122За його словами, показник тепловтрат найвищий саме у житлі, досягаючи 50% всього виробленого тепла. Близько 15% становлять тепловтрати котелень, а на мережі припадає до 30% втрат.
«Інвестиції з прийнятними умовами окупності можуть дати в результаті від 30 до 40 відсотків заощадження теплової енергії, при цьому можна досягнути зменшення споживання природного газу на 25-30 відсотків від теперішнього обсягу. Але багато об’єднань співвласників недостатньо поінформовані про важливість енергоефективності та економічні вигоди інвестування в ці заходи,» відзначив Руфат Алімарданов, Голова регіонального представництва IFC в Україні та Білорусі. «Ми співпрацюємо з урядом, місцевими банками, та об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків для стимулювання модернізації житлового сектора».
Проект IFC "Енергоефективність у житловому секторі України” розпочатий в 2010 році та впроваджується за підтримки Програми співробітництва Швейцарської Конфедерації з Україною, (SECO). Проект допомогає Україні зменшити на мільйон тон обсягів викидів парникових викидів, що в еквіваленті є трьохденним споживанням електроенергії країною в цілому.
Також Проект допомагатиме Україні скоротити енергоспоживання на 20 відсотків до 2015 та на 50 відсотків до 2030 років. Діяльність проекту сприятиме зменшенню залежності країни від імпорту газу, підвищенню енергетичної безпеки країни та зменшенню цін на енергоресурси.
Прес-служба Мінрегіону