Головна » Новини та публікації » Мінрегіон розпочинає конкретні кроки з енергоефективності в ЖКГ

Мінрегіон розпочинає конкретні кроки з енергоефективності в ЖКГ

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України сьогодні уклало меморандум про взаєморозуміння з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) щодо сприяння відновлення енергоефективності житлового сектору України, зменшення рівня втрат енергії та кількості викидів парникових газів.

У рамках угоди експертами Мінрегіону та експерти корпорації працюватимуть над внесенням змін до чинного законодавства, що надасть об’єднанням співвласникам багатоквартирних будинків (ОСББ) доступ до фінансування заходів з підвищення енергоефективності у багатоквартирних будинках. Також буде розпочата інформаційна кампанія щодо поширення кращих практик фінансування енергоефективних проектів багатоквартирних будинків.

«Реформа житлово-комунального господарства розпочинається з ефективного власника. В управлінні житловими будинками повинна домінувати ідеологія партнерства з громадою, заснованої на принципах «розраховуй, заощаджуй, сплачуй». За підтримки IFC ми сподіваємось змінити ситуацію, за якої наші житлові будинки втрачають половину виробленого тепла», — зазначив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

090220122За його словами, показник тепловтрат найвищий саме у житлі, досягаючи 50% всього виробленого тепла. Близько 15% становлять тепловтрати котелень, а на мережі припадає до 30% втрат.

«Інвестиції з прийнятними умовами окупності можуть дати в результаті від 30 до 40 відсотків заощадження теплової енергії, при цьому можна досягнути зменшення споживання природного газу на 25-30 відсотків від теперішнього обсягу. Але багато об’єднань співвласників недостатньо поінформовані про важливість енергоефективності та економічні вигоди інвестування в ці заходи,» відзначив Руфат Алімарданов, Голова регіонального представництва IFC в Україні та Білорусі. «Ми співпрацюємо з урядом, місцевими банками, та об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків для стимулювання модернізації житлового сектора».

Проект IFC "Енергоефективність у житловому секторі України” розпочатий в 2010 році та впроваджується за підтримки Програми співробітництва Швейцарської Конфедерації з Україною, (SECO). Проект допомогає Україні зменшити на мільйон тон обсягів викидів парникових викидів, що в еквіваленті є трьохденним споживанням електроенергії країною в цілому.

Також Проект допомагатиме Україні скоротити енергоспоживання на 20 відсотків до 2015 та на 50 відсотків до 2030 років. Діяльність проекту сприятиме зменшенню залежності країни від імпорту газу, підвищенню енергетичної безпеки країни та зменшенню цін на енергоресурси.

Прес-служба Мінрегіону

Публікації та новини схожі

Новий закон про ОСББ: інтереси громади чи забудовників?

20.03.2012
Новий закон про ОСББ: інтереси громади чи забудовників? Яка ж редакція законопроекту була ухвалена Верховною Радою насправді та яку підпише Президент?

докладніше

Для чого зростатимуть тарифи

12.05.2014
Для чого зростатимуть тарифи Або Кому потрібен закон, який під соусом «вимоги МФВ» геть заплутав усе в і так заплутаному житлово-комунальному господарстві

докладніше

До листопада в українських сховищах має бути 17,5 млрд кубів газу

10.09.2014
До листопада в українських сховищах має бути 17,5 млрд кубів газу Україна розраховує до 1 листопада накопичити в підземних сховищах до 17,5 млрд куб. м палива - стверджує Юрій Продан.

докладніше

Правительство о перспективах жилищного строительства в Киеве

30.04.2012
Правительство о перспективах жилищного строительства в Киеве Перспективы жилищного строительства в столице обсуждались на совещании с участием специалистов отрасли и членов рабочей группы по координации работ по разработке Генерального плана развития Киева и его пригородной зоны до 2025 года. Генплан Киева учитывает задачи и является одним из механизмов реализации Стратегии развития города до 2025 года.

докладніше

Юридична консультація

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше