Головна » Новини та публікації » Мінрегіон розпочинає конкретні кроки з енергоефективності в ЖКГ

Мінрегіон розпочинає конкретні кроки з енергоефективності в ЖКГ

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України сьогодні уклало меморандум про взаєморозуміння з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) щодо сприяння відновлення енергоефективності житлового сектору України, зменшення рівня втрат енергії та кількості викидів парникових газів.

У рамках угоди експертами Мінрегіону та експерти корпорації працюватимуть над внесенням змін до чинного законодавства, що надасть об’єднанням співвласникам багатоквартирних будинків (ОСББ) доступ до фінансування заходів з підвищення енергоефективності у багатоквартирних будинках. Також буде розпочата інформаційна кампанія щодо поширення кращих практик фінансування енергоефективних проектів багатоквартирних будинків.

«Реформа житлово-комунального господарства розпочинається з ефективного власника. В управлінні житловими будинками повинна домінувати ідеологія партнерства з громадою, заснованої на принципах «розраховуй, заощаджуй, сплачуй». За підтримки IFC ми сподіваємось змінити ситуацію, за якої наші житлові будинки втрачають половину виробленого тепла», — зазначив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

090220122За його словами, показник тепловтрат найвищий саме у житлі, досягаючи 50% всього виробленого тепла. Близько 15% становлять тепловтрати котелень, а на мережі припадає до 30% втрат.

«Інвестиції з прийнятними умовами окупності можуть дати в результаті від 30 до 40 відсотків заощадження теплової енергії, при цьому можна досягнути зменшення споживання природного газу на 25-30 відсотків від теперішнього обсягу. Але багато об’єднань співвласників недостатньо поінформовані про важливість енергоефективності та економічні вигоди інвестування в ці заходи,» відзначив Руфат Алімарданов, Голова регіонального представництва IFC в Україні та Білорусі. «Ми співпрацюємо з урядом, місцевими банками, та об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків для стимулювання модернізації житлового сектора».

Проект IFC "Енергоефективність у житловому секторі України” розпочатий в 2010 році та впроваджується за підтримки Програми співробітництва Швейцарської Конфедерації з Україною, (SECO). Проект допомогає Україні зменшити на мільйон тон обсягів викидів парникових викидів, що в еквіваленті є трьохденним споживанням електроенергії країною в цілому.

Також Проект допомагатиме Україні скоротити енергоспоживання на 20 відсотків до 2015 та на 50 відсотків до 2030 років. Діяльність проекту сприятиме зменшенню залежності країни від імпорту газу, підвищенню енергетичної безпеки країни та зменшенню цін на енергоресурси.

Прес-служба Мінрегіону

Публікації та новини схожі

Польща припинила реверс газу в Україну через зменшення поставок "Газпромом"

11.09.2014
Польща припинила реверс газу в Україну через зменшення поставок Оператор польської газотранспортної системи компанія Gaz System підтвердила, що була змушена припинити поставки газу з Європейського союзу в Україну через зменшення постачань російського палива в Польщу "Газпромом", повідомляє УНІАН.

докладніше

Новий закон про ОСББ: інтереси громади чи забудовників?

20.03.2012
Новий закон про ОСББ: інтереси громади чи забудовників? Яка ж редакція законопроекту була ухвалена Верховною Радою насправді та яку підпише Президент?

докладніше

На основі чого ж формуються тарифи?

07.12.2011
На основі чого ж формуються тарифи? Всі ми щомісяця сплачуємо рахунки за комунальні послуги й незлим тихим словом згадуємо можновладців, чиїми «зусиллями» тарифи на послуги з постачання холодної та гарячої води, централізованого опалення вкотре піднято, а похвалитися якістю отриманих послуг можуть одиниці. Тож і виникає питання: за що нас змушують платити? За холодні батареї та відсутність гарячої води тижнями?

докладніше

Механізм державної підтримки енергозбереження в житловому секторі

13.03.2012
Механізм державної підтримки енергозбереження в житловому секторі Житлово-комунальний сектор є одним із найбільших споживачів в Україні, який поглинає близько 36% паливної енергії, що становить 28 млрд м3 природного газу за рік. Із них близько 20 млрд м3 (25% виробленої енергії) витрачається на опалення та приготування гарячої води. Для порівняння: у металургії витрачається до 13%, а в хімічній промисловості — 11% від всієї кількості спожитого газу. Всього у житлово-комунальному господарстві України споживається орієнтовно 70 млн тонн умовного палива, що становить близько третини від загального споживання палива в Україні.

докладніше

Юридична консультація

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше