Головна » Новини та публікації » Мінрегіон та Рада Європи спільно розвивають місцеве самоврядування

Мінрегіон та Рада Європи спільно розвивають місцеве самоврядування

DSC 0143Рада Європи допоможе Україні реформувати місцеве самоврядування. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Генеральний директорат з питань демократії та політичних справ Ради Європи схвалили спільні наміри розвивати місцеве самоврядування в Україні. 

Відповідну Декларацію сьогодні скріпили підписами очільник Мінрегіону Анатолій Близнюк та керівник Департаменту Ради Європи Альфонсо Зарді. Підписання відбулося у рамках чергового засідання Наглядової ради програм «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні» та «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні».

«Всебічно підтримую вашу діяльність і буду першим помічником у реалізації ваших намірів. Однак з умовою, що наші громадяни повинні бачити і розуміти всі ті нововведення, які ми з вами пропонуємо. Нам з вами слід доносити до кожного з них важливість наших реформ», – наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

«Це дуже корисний приклад співпраці між донорами, які хочуть надати допомогу, Україною, яка зацікавлена отримати таку співпрацю, та Радою Європи, яка може відігравати роль посередника. Радий бачити, що міністр Анатолій Близнюк зацікавлений і підтримує нашу співпрацю», - прокоментував підписання Декларації Альфонсо Зарді.

Спільно з представниками місцевої влади сторони обговорили заходи покращення ефективності роботи місцевих громад. Програми Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні», а також «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» діють вже не перший рік. Експерти намагаються застосувати європейські стандарти місцевого управління на українських реаліях. Зокрема, у сфері управління фінансами, публічності та відкритості роботи місцевих органів.

Для довідки: Наглядова рада програм Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні» та «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» є постійно діючим колегіальним органом, який засідає двічі на рік. Головою наглядової ради є Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. До складу цієї ради входять представники виконавчої, законодавчої влади, Секретаріату Президента, громадських організацій, місцевого самоврядування. Члени Наглядової ради здійснюють повноваження на громадських засадах. Програми Ради Європи щодо розвитку місцевого самоврядування розраховані на три роки. Перша почала діяти з 2010 друга – з 2011 року, обидві фінансуються коштом урядів Данії та Швейцарії.

Прес-служба Мінрегіону

Публікації та новини схожі

Анатолій Близнюк: Хочу подякувати кожному комунальнику за самовіддану роботу

01.02.2012
Анатолій Близнюк: Хочу подякувати кожному комунальнику за самовіддану роботу Працівники комунального господарства роблять усе від них залежне, щоб в умовах екстримально низьких температур життєдіяльність населених пунктів продовжувалася без ускладнень, сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк на брифінгу присвяченому забезпеченню безперебійної роботи об’єктів життєдіяльності населення, що відбувся в Кабінеті Міністрів України у середу, 1 лютого.

докладніше

Голови Луцьких ОСББ ведуть діалог з обслуговуючими організаціями щодо співпраці

14.02.2013
Голови Луцьких ОСББ ведуть діалог з обслуговуючими організаціями щодо співпраці Голови правлінь Луцьких ОСББ черговий раз зустрілися за круглим столом з представниками ПАТ «Волингаз» та владою для врегулювання проблемних питань. Круглий стілпід назвою «Налагодження альтернативних механізмів співпраці ОСББ та обслуговуючих організацій» відбувся вчора, 13 лютого 2013 року.

докладніше

Мінрегіон: Опалювальний період йде за планом

30.10.2012
Мінрегіон: Опалювальний період йде за планом Мінрегіон України на офіційному сайті звертає увагу ЗМІ на необхідність об’єктивно висвітлювати початок опалювального періоду в країні та уникати будь-яких сенсацій не підкріплених фактами. Наголошуємо, що підключення об’єктів до теплопостачання у регіонах відбувається відповідно до синоптичної ситуації, виключно на основі температурних показників навколишнього середовища.

докладніше

Ресурсний центр для ОСББ: Рубіжне

09.02.2012
Ресурсний центр для ОСББ: Рубіжне ОСББ сприяє розвитку приватної ініціативи, розробці та реалізації програм місцевого розвитку, захисту прав ОСББ.

докладніше

Юридична консультація

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше