Головна » Новини та публікації » Львівські ОСББ ведуть перемовини з постачальниками комунальних послуг

Львівські ОСББ ведуть перемовини з постачальниками комунальних послуг

Поспілкуватися львівським ОСББ з компаніями-монополістами – постачальниками комунальних послуг – вдалося в ході круглого столу, що відбувся 7 вересня 2012 р. у приміщені малої сесійної зали Львівської міської ради. Захід організувала Спілка власників житла України за партнерської підтримки Громадянської мережі ОПОРА та за сприяння Національного демократичного інституту, в рамках проекту «Створення сприятливих умов діяльності ОСББ».

У заході взяли участь: Володимир Бригілевич (голова ЦДМС), Михайло Березовчук (заступник голови Спілки власників житла Києва), Нестор Швець – юрист ЦДМС, Тетяна Бойко – координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА, Галина Когут – начальник відділу супроводу ОСББ, Ресурсного Центру для розвитку ОСББ ЛМР; представники компаній монополістів: ЛМКП «Львівтеплоенерго» – Галина Пакулець, «Залізничнетеплоенерго» – Ярослава Єфімова, ЛМКП «Львівводоканал» – Дмитро Ванькович, а також голови і представники ОСББ Львова: Стефанія Климко – голова АОСББ «Оберіг», Володимир Іванов, голова правління ОСББ «Наукова,29”, Роман Дзябка – представник АОСББ «Сихівчани», Олексій Албеков – представник ОСББ ”Квітучий сад” та інші.

Обговорення велося навколо гострих питань, що виникають у відносинах між ОСББ і компаніями-монополістами. Найважливішою проблемою є те, що  не зважаючи на законодавство, львівським об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків й надалі неправомірно нав’язують статус виконавців житлово-комунальних послуг.

«Проблема полягає у тому, що міська влада міста Львова не визначила, хто є виконавцями послуг з опалення, гарячого і холодного водопостачання для львів’ян, а також не затвердила тарифів для цих виконавців. Цілком логічно, що Національна комісія, що здійснює регулювання  ринку комунальних послуг, встановила тарифи для виробників послуг. Це Львівтеплоенерго, Залізничтеплоенерго та Львівводоканал. Далі місто повинно було визначитися, хто ж буде надавати послуги населенню – це могли би бути й ті ж монополісти, й бізнес-організації чи комунальні структури. Але їм потрібно дати економічне підґрунтя – затвердити тариф на кілька відсотків вищий від того, що затвердила НКРКП для виробників. Такий підхід дозволив би привести відносини на ринку у законодавче русло, а також стимулював би розвиток конкуренції – з’явилася б зацікавленість бути виконавцем послуг для населення», – відзначила у своєму виступі координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА Тетяна Бойко.

Голови і представники ОСББ дискутували з представниками компаній-монополістів, формулюючи проблему в одній із галузей – тепло-, водо- чи електропостачанні та ставлячи конкретні гострі питання до представників комунальних підприємств. Комунальники виступали кожен після свого візаві, з’ясовуючи причини поставлених проблем та пропонуючи можливі шляхи їх вирішення.

Успіхом даного заходу можна вважати те, що всі учасники дійшли згоди – без створення ринку управителів, без реформування управління житловим фондом та оновлення законодавства, проблеми ОСББ буде вкрай складно вирішити.

Детальніше:
Тетяна Бойко,
координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Публікації та новини схожі

Підрозділ "Газпрому" йде з Криму через очікувані санкції

26.08.2014
Підрозділ «Газпромнефть-Аэро», один із підрозділів компанії «Газпром», вирішив відмовитися від роботи в аеропорту Сімферополя.

докладніше

Привіт, 90-ті? Українців попереджають про планові відключення світла

02.09.2014
Привіт, 90-ті? Українців попереджають про планові відключення світла Міненерговугілля повідомило обласні енергопостачальні компанії про можливе тимчасове припинення електропостачання населення у зв'язку з виникненням дефіциту потужностей в об'єднаній енергосистемі України.

докладніше

В Карпатах проведут линию электропередачи

11.04.2012
В Карпатах проведут линию электропередачи ОАО «Прикарпатьеоблэнерго» 3 апреля по результатам тендера заключило соглашение с ООО «Новейшие энергетические программы» на строительство высоковольтной линии электропередач в Верховинском и Косовском районах стоимостью 101,98 млн грн.

докладніше

За 10 років було оформлено лише 994 прибудинкових територій (дослідження)

05.06.2013
За 10 років було оформлено лише 994 прибудинкових територій (дослідження) Жодне місто чи містечко в Україні не уникнуло сутичок за прибудинкову територію. Постійно відбуваються конфлікти, в результаті яких забудовники намагаються побудувати багатоповерхівку, а мешканці сусідніх будинків скаржаться на порушення власних прав, а інколи – і загрозу руйнування свого житла. Причиною таких сутичок є нерозуміння, кому належать ця прибудинкова територія – хто має право нею розпоряджатися і користуватися.

докладніше

Юридична консультація

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше