Головна » Новини та публікації » Краматорськ знову з теплом

Краматорськ знову з теплом

Близько 13:00 6-го лютого у Краматорську Донецької області прорвало трубу тепломагістралі діаметром 426 мм, що постачала тепло до цілого мікрорайону – 17-ти кварталів «Соцміста». Це одразу далося взнаки зміною гідравлічного режиму 7-ї бойлерної – значним падінням тиску, збільшенням використання води поповнення, витрата якої досягнула більше 100 тонн на годину. В умовах екстремальних морозів, а в ці дні стовпчик термометра показував позначки 23 – 29 градусів нижче нуля, аварія загрожувала виходом із ладу цілої зони системи центрального опалення міста. Керівництво Краматорської ТЕЦ прийняло непросте, але єдино правильне рішення – відключити 1-шу зону від теплопостачання для усунення несправності. Вже о 15:45 всі ЖЕКи відключеної ділянки отримали повідомлення про необхідність терміново зливати теплоносій з будинкових систем.

Без опалення залишились 191 житловий будинок, 6 дитсадків, 9 шкіл та 5 медичних закладів, 9 окремих будівель. Працівники чотирьох ЖЕКів, будівлі яких залишились без теплопостачання, з усіх наявних на той час спеціалістів сформували необхідну кількість аварійних бригад, які злили понад 1,5 тисячі тонн теплоносія та цілодобово супроводжували увесь хід ліквідації наслідків пориву. Тим часом аварійні бригади теплокомуненерго вже о 20:30 того ж дня 6 лютого усунули порив. О 21:00 розпочалося поступове заповнення системи теплоносієм та побудинковий запуск опалення.

Ситуація ускладнювалася тим, що мікрорайон, який залишився без теплопостачання, забудований переважно 2-х та 5-ти поверховими будинками, має значну протяжність розподільчих мереж, будинки старої забудови, мережі яких дуже зношені. У багатьох будинках мережі прокладені на горищах та у підвалах, де морозом «прихопило» залишки теплоносія. На відігрів труб було залучено значну кількість працівників аварійних бригад та комунальної спецтехніки. Через велику місткість мереж 1-ї зони (близько 2 тис. тонн), зношені внутрішньобудинкові та розподільчі мережі, основну небезпеку під час запуску системи становив можливий гідроудар, який гарантував нові численні пориви. Тому йшла планомірна робота із запуску мереж, спрямована, у першу чергу, на уникнення гідроудару та безаварійний запуск. На жаль, швидкість запуску була дуже обмеженою – до 5-6 будинків на годину.

«Через холоднечу школи у місті не працювали, тому найбільше нас турбували дитсадки та медичні заклади. 2 дитсадки підключили по резервній схемі, ще три очікували обігріву. У двох медзакладах пацієнтів не було, один було забезпечено теплом вже наступного дня», – повідомив прес-службі Мінрегіону заступник міського голови Краматорська Андрій Безсонний.

За його словами, ситуацію одразу взяв під контроль штаб, який очолив мер міста Геннадій Костюков. Для жителів будинків, що лишилися без опалення, міськрада закупила обігрівачі, а працівники управління житлово-комунального господарства міста безплатно роздали їх громадянам. У результаті координації дій усіх міських та відомчих служб, щоденно на ліквідації наслідків збою у системі життєзабезпечення працювали понад 90 спеціалістів. Роботи велися цілодобово та у вихідні дні. І першими на допомогу мешканцям прийшли комунальники.

З заявками ЖЕКів Краматорськтеплоенерго оперативно закупило обладнання та матеріали на понад чверть мільйона гривень – вентилів, заслінок, труб та ізоляції для них. Працівники підприємств, що обслуговують житло виконали колосальний обсяг роботи із ремонту пошкоджених мереж. 25 працівників ПП «Алатир» за неповних 2 дні роботи замінили 200 погонних метрів труб мереж на горищах будинків, встановили 8 заслінок та 60 вентилів. 49 працівників аварійних бригад ПП «Ладіс» за ті ж 2 дні замінили 165 погонних метрів трубопроводів, 51 вентиль, 27 заслінок, відновили 730 погонних метрів ізоляції на трубах. До робіт задіювалися 6 автомобілів, 6 зварювальних постів, 25 одиниць обладнання для відігріву замерзлих труб.

Подібні роботи тривали і в будинках які обслуговують «ЖК МК-2010» та «Крамбудресурс». У результаті вже 8-го лютого запустили опалення у всіх будинках, за винятком близько половини житлового фонду (40 будинків) останнього підприємства. 9-го лютого на прохання міськради на допомогу були кинуті всі можливі сили та ресурси, залучено фахівців ряду міських підприємств та МНС.

Станом на ранок 15 лютого теплоносій отримали усі будинки 1-ї зони системи центрального опалення міста. Подальша робота триває в поточному режимі.

«Хочу подякувати усім працівникам аварійних бригад, які працювали цілодобово, у тридцятиградусний мороз. Керівництво міста вдячне також енергетикам, що забезпечили безперебійну подачу електроенергії до постраждалих будинків. Особливо ж заслуговують на слова вдячності жителі будинку по вулиці Богдана Хмельницького, які самостійно забезпечили свій дім теплоносієм. Міський голова видав розпорядження для усіх підприємств, що обслуговують житло, підготувати та надати Краматорськтеплоенерго поквартирні списки для перерахунку оплати за опалення та гарячій воді для жителів тимчасово відключених будинків», – прокоментував завершення робіт заступник міського голови Краматорська Андрій Безсонний.

За попередніми даними, причиноюпорив тепломагістралі стало фізичне зношення труби.

З часу аварії у Краматорську, ситуація постійно перебувала у центрі уваги мас-медіа. Прес-служба Мінрегіону вдячна колегам-журналістам за активну позицію та велику кількість інформаційних повідомлень. Це зробило процес ліквідації наслідків аварії більш відкритим, зрозумілим суспільству. Принагідно звертаємося з проханням більше показувати роботу працівників комунальних підприємств – безпосередніх ліквідаторів кожної аварії. Адже саме їм доводиться часто вручну кайлувати замерзлі траншеї, щоб «залатати» прорвану трубу, цілодобово і в лютий мороз забезпечувати роботу систем життєдіяльності наших міст.

Прес-служба Мінрегіону

Публікації та новини схожі

Волинь: шахта "Нововолинська" отримає 100 млн. з держбюджету

18.08.2014
Волинь: шахта 14 серпня народні депутати України проголосували за Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо перерозподілу видатків, передбачених Міністерству енергетики та вугільної промисловості на підтримку вугільної галузі).

докладніше

Анатолій Близнюк: За отримані послуги слід платити

27.01.2012
Анатолій Близнюк: За отримані послуги слід платити Стан платіжних рахунків за газ вкрай незадовільний. Підприємства комунальної теплоенергетики за січень поточного року заплатили за спожитий газ лише 24%. Не в останню чергу до цього призвела деяка затримка населення зі своєчасною оплатою отриманих житлово-комунальних послуг.

докладніше

Мінрегіон посилює взаємодію з регіонами

20.01.2012
Мінрегіон посилює взаємодію з регіонами В ідеології активізації співпраці з регіонами у напрямку поглиблення соціально-економічних реформ, запропонованих суспільству Президентом України Віктором Януковичем, Мінрегіон розпочинає консультації та безпосередню взаємодію із регіональними органами влади, експертами, територіальними громадами та трудовими колективами галузі.

докладніше

Україна збільшує запаси газу в ПГС

22.09.2014
Україна збільшує запаси газу в ПГС Запаси газу в українських підземних газосховищах з 13 по 20 вересня збільшилися до 16,418 млрд кубометрів, тобто на 1,2%.

докладніше

Юридична консультація

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше