Головна » Новини та публікації » Газорозподільні організації тиснуть на рівненські ОСББ

Газорозподільні організації тиснуть на рівненські ОСББ

Попри гучні заяви влади про підтримку та сприяння ОСББ, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків й надалі продовжують потерпати від свавілля монополістів. Про непрості відносини ОСББ з монополістами розповіли голови рівненських ОСББ та керівник житлово-комунальних проектів Рівненської ОПОРИ Зураб Кантарія в ході прес-конференції, що відбулася 20 червня в конференц-залі Рівненського Будинку вчених.

За словами  голови ОСББ «Дружба» Івана Фатича, однією з проблем, яка наразі хвилює його ОСББ, є  вимога Рівнеоблводоканалу встановити лічильник на воду на будинок. Як це сумістити з тим, що майже в усіх мешканців є лічильники на воду, він не розуміє. Серйозні претензії є у мешканців і до підприємства «Санком-Рівне», яке вивозить сміття. Власне, як каже Іван Фатич, навпаки – не вивозить. Відтак, ОСББ «Дружба» хоче повернутися до співпраці з КАТП-1728, яке раніше вивозило сміття. Ще голова ОСББ нарікав, що, мовляв, держава повинна б допомагати таким об’єднанням, а так доводиться оббивати пороги, аби випросити кошти на капітальний ремонт та інші потреби. «Так не повинно бути», – переконаний Іван Фатич.

Нарікала на непорозуміння із «Санкомом» і голова ОСББ «Учитель» Надія Горецька. Вона також зазначила, що члени об’єднання воліли б отримати допомогу держави у глобальних питаннях, таких, як, наприклад, оновленні мереж, а з дрібними вони й самі впораються.

Та про найважливішу проблему ОСББ у Рівному розповів Зураб Кантарія:

– Рівненські ОСББ найчастіше мають проблеми з газопостачальним підприємством «Рівнегаз». Йдеться про вимогу укладання договору між ОСББ та газорозподільним підприємством на технічне обслуговування внутрішньо будинкових газових мереж, отримання головою правління ОСББ посвідчення відповідального за газове господарство, вимога перевірки димовентиляційних каналів на наявність тяги – усе це за рахунок ОСББ. За невиконання цих умов газовий монополіст погрожує відключенням газу. Водночас, голова ОСББ не повинен укладати такий договір з газовиками, бо ОСББ не є власником будинку. Ці неврегульовані на вищому рівні розбіжності у законодавстві тримають ОСББ у «підвішеному» стані.

За словами Зураба Кантарії, така ж ситуація і з вимогами водоканалу встановити лічильники води на будинки.

– Практично в кожній квартирі є лічильник, – провадить активіст ОПОРИ. – Наприклад, будинок «накрутив» води на 1000 гривень, а мешканці за лічильниками у квартирах сумарно – 900. Хто покриватиме цю різницю? А є ж іще мешканці, що не платять… Там, де є колективні угоди в ОСББ з надавачами послуг, там виникають проблеми. Так по всій Україні, а законодавство ніхто не хоче відкоригувати.

Разом з тим, зазначають опорівці, 6 червня комітет Верховної Ради з питань містобудування, ЖКГ та регіональної політики рекомендував парламенту прийняти у другому читанні законопроект №8391 «Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Цей документ передбачає, що ринок управління житлом найближчим часом буде монополізовано й поділено між великими олігархічними групами.

Зокрема, для багатоквартирних будинків орган місцевого самоврядування без конкурсу буде призначати управителя (керуючу компанію), яка знаходиться у комунальній власності. До речі, у Рівному цей процес уже почався. На травневій сесії Рівнеради надано дозвіл комунальному підприємству «Міськсвітло» виступити засновником Товариства з обмеженою відповідальністю «Перша Рівненська управляюча компанія».

Після такого «призначення» комунальне підприємство буде приватизовано і співвласникам нав’яжуть ціни та умови на надання житлово-комунальних послуг. При цьому, не зрозуміло, яким чином співвласники зможуть змінити управителя, каже Зураб Кантарія. Якщо ж співвласники такого будинку забажають створити ОСББ та обрати форму управління «самозабезпечення», виникне колапс, вважають в ОПОРІ, бо такого варіанту законопроектом не передбачено.

З ухваленням цього законопроекту, на переконання ОПОРИ, малий та середній бізнес буде позбавлено можливості створити свої управляючі компанії та взяти участь у конкурсі на обслуговування будинків, які самостійно не визначилися. Відтак, як каже Зураб Кантарія, ОПОРА закликатиме всі гілки влади не ухвалювати згаданий законопроект. Загалом, на думку громадських активістів, держава проводить політику подвійних стандартів у житлово-комунальній сфері, й не зацікавлена у створені там конкурентного середовища. На доказ цього Зураб Кантарія наводить приклад, коли у травні 2012 року Верховна Рада відхилила проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирних будинків». Такими діями парламентарі залишили нерозв’язаними багато нагальних проблем ОСББ.

Довідково:
Захід відбувся у рамках проекту Громадянської мережі ОПОРА «Врегулювання проблемних питань у відносинах ОСББ з підприємствами-монополістами» за сприяння Національного демократичного інституту міжнародних відносин.
Публікації та новини схожі

Правовое регулирование создания и деятельности ОСМД (ОСББ)

23.01.2012
Правовое регулирование создания и деятельности ОСМД (ОСББ) Объединение совладельцев многоквартирного дома (ОСМД) является сравнительно новой организационной формой субъектов хозяйствования в Украине, возникновение которой связано прежде всего с вопросами права собственности на жилье, управление и обслуживание жилья.

докладніше

Мінрегіон з громадськістю продовжить доопрацьовувати законодавство для ОСББ

12.04.2012
Мінрегіон з громадськістю продовжить доопрацьовувати законодавство для ОСББ На Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» (Законопроект №8474) накладено президентське вето. Однак потреба вирішувати проблеми, які стоять перед громадянами, бажаючими створити ОСББ, а також перед уже існуючими об'єднаннями та житлово-комунальним господарством країни в цілому, нікуди не зникла.

докладніше

Мінрегіон: Опалювальний період йде за планом

30.10.2012
Мінрегіон: Опалювальний період йде за планом Мінрегіон України на офіційному сайті звертає увагу ЗМІ на необхідність об’єктивно висвітлювати початок опалювального періоду в країні та уникати будь-яких сенсацій не підкріплених фактами. Наголошуємо, що підключення об’єктів до теплопостачання у регіонах відбувається відповідно до синоптичної ситуації, виключно на основі температурних показників навколишнього середовища.

докладніше

От ЖКХ и ОСМД требуют свободы львовским котам

18.06.2013
От ЖКХ и ОСМД требуют свободы львовским котам В стенах Львовского городского совета прошли общественные слушания проекта решения «О мерах защиты котов от жестокого обращения во Львове», которые, как сообщил начальник отдела общественного партнерства ЛГС Юрий Лукашевский, имели альтернативное название «О предоставлении статуса свободных котам Львова».

докладніше

Юридична консультація

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше