Головна » Звернення до Президента та Прем’єр-Міністра України щодо проекту податкового кодексу

Звернення до Президента та Прем’єр-Міністра України щодо проекту податкового кодексу

Президенту України
В.Ф. Януковичу

Прем’єр-Міністру України
М.Я. Азарову

Шановний Вікторе Федоровичу, Миколо Яновичу!

Громадянська мережа ОПОРА підтримує рішення Президента України Віктора Януковича ветувати Податковий кодекс.

Ухвалений 18 листопада 2010 року Верховною Радою України у другому читанні проект Податкового кодексу України містить небезпечну норму для об’єднань співвласників багатоквартирно будинку.
Пунктом 97.4.5 статті 97 зазначеного проекту передбачено, що особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу платника податків, є “члени (пайовики) кооперативів, кредитних спілок, товариств співвласників житла або інших колективних господарств солідарно”.

Ця норма дозволяє за наявності будь-якої заборгованості за названими кооперативами, спілками чи товариствами ініціювати їх ліквідацію та пред’явити вимогу до будь-кого з членів про сплату всієї суми заборгованості (адже встановлюється солідарна відповідальність).

Таким чином, на членів названих вище неприбуткових організацій невиправдано поширюється відповідальність за зобов’язаннями таких організацій. Це ставить їх навіть у гірше становище, аніж засновників суб’єктів підприємницької діяльності, які відповідно до пункту 97.3 статті 97 проекту Податкового кодексу України, як правило, не несуть відповідальності за зобов’язаннями створених ними юридичних осіб.

За таких умов багато в кого може виникнути спокуса за такі уявні борги об’єднання відібрати цілком реальну квартиру у його члена. Зрозуміло, що після набрання чинності Податковим кодексом України в такій редакції члени існуючих ОСББ не стануть чекати, доки в них відберуть їхнє майно, а ліквідують свої об’єднання. А ті, хто нині планує створювати ОСББ, очевидно, відмовляться від своїх намірів.

Тому вважаємо норму пункту 97.4.5 вкрай небезпечною. Зокрема, вона не лише зупинить процес створення нових об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) в Україні, але й призведе до масової ліквідації вже існуючих об’єднань.

Виходячи з викладеного, просимо Вас під час підготовки нового проекту Податкового кодексу передбачити виключення положення про солідарну відповідальність за сплату заборгованості в неприбуткових організаціях.

3 повагою,
Kepiвник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Тетяна Бойко

Публікації та новини схожі

Президентський законопроект №8474 не сприятиме розвитку ОСББ

07.12.2011
Президентський законопроект №8474 не сприятиме розвитку ОСББ Представники Спілки власників житла, Громадянської мережі ОПОРА та голови ОСББ впевнені у тому, що на засіданні профільного комітету Верховної Ради 7 грудня 2011року зміст Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» (№8474) буде вкотре вихолощено лобістами певних організацій – такі підозри навіює його кулуарна підготовка.

докладніше

Правительство о перспективах жилищного строительства в Киеве

30.04.2012
Правительство о перспективах жилищного строительства в Киеве Перспективы жилищного строительства в столице обсуждались на совещании с участием специалистов отрасли и членов рабочей группы по координации работ по разработке Генерального плана развития Киева и его пригородной зоны до 2025 года. Генплан Киева учитывает задачи и является одним из механизмов реализации Стратегии развития города до 2025 года.

докладніше

Мінрегіон: Україні необхідна раціональна система подачі води і водовідведення

09.08.2012
Мінрегіон: Україні необхідна раціональна система подачі води і водовідведення Уряд визначив основні принципи модернізації систем водопостачання Україні. Сьогодні Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час зустрічі з пресою в столичному Водно-інформаційному центрі представив програму дій на найближчу перспективу.

докладніше

Відшкодування різниці нарахуванньза теплову енергію та гаряче водопостачання для ОСББ та ЖБК (Києв)

31.01.2013
Відшкодування різниці нарахуванньза теплову енергію та гаряче водопостачання для ОСББ та ЖБК (Києв) На засіданні секретаріату Координаційної ради з питань ОСББ при КМДА, 29 січня 2013 року чиновники заявили про плани щодо відшкодування для ОСББ та ЖБК різниці з нарахування за теплову енергію, яка виникла у розрахунках з ПАТ «Київенерго».

докладніше

Юридична консультація

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше