Звернення до Президента та Прем’єр-Міністра України щодо проекту податкового кодексу - сайт про ОСББ ОСМД и житлово комунальну сферу України
Головна » Звернення до Президента та Прем’єр-Міністра України щодо проекту податкового кодексу

Звернення до Президента та Прем’єр-Міністра України щодо проекту податкового кодексу

Президенту України
В.Ф. Януковичу

Прем’єр-Міністру України
М.Я. Азарову

Шановний Вікторе Федоровичу, Миколо Яновичу!

Громадянська мережа ОПОРА підтримує рішення Президента України Віктора Януковича ветувати Податковий кодекс.

Ухвалений 18 листопада 2010 року Верховною Радою України у другому читанні проект Податкового кодексу України містить небезпечну норму для об’єднань співвласників багатоквартирно будинку.
Пунктом 97.4.5 статті 97 зазначеного проекту передбачено, що особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу платника податків, є “члени (пайовики) кооперативів, кредитних спілок, товариств співвласників житла або інших колективних господарств солідарно”.

Ця норма дозволяє за наявності будь-якої заборгованості за названими кооперативами, спілками чи товариствами ініціювати їх ліквідацію та пред’явити вимогу до будь-кого з членів про сплату всієї суми заборгованості (адже встановлюється солідарна відповідальність).

Таким чином, на членів названих вище неприбуткових організацій невиправдано поширюється відповідальність за зобов’язаннями таких організацій. Це ставить їх навіть у гірше становище, аніж засновників суб’єктів підприємницької діяльності, які відповідно до пункту 97.3 статті 97 проекту Податкового кодексу України, як правило, не несуть відповідальності за зобов’язаннями створених ними юридичних осіб.

За таких умов багато в кого може виникнути спокуса за такі уявні борги об’єднання відібрати цілком реальну квартиру у його члена. Зрозуміло, що після набрання чинності Податковим кодексом України в такій редакції члени існуючих ОСББ не стануть чекати, доки в них відберуть їхнє майно, а ліквідують свої об’єднання. А ті, хто нині планує створювати ОСББ, очевидно, відмовляться від своїх намірів.

Тому вважаємо норму пункту 97.4.5 вкрай небезпечною. Зокрема, вона не лише зупинить процес створення нових об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) в Україні, але й призведе до масової ліквідації вже існуючих об’єднань.

Виходячи з викладеного, просимо Вас під час підготовки нового проекту Податкового кодексу передбачити виключення положення про солідарну відповідальність за сплату заборгованості в неприбуткових організаціях.

3 повагою,
Kepiвник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Тетяна Бойко

Публікації та новини схожі

АНТИМОНОПОЛЬНИКИ НЕ ДРІМАЮТЬ

15.02.2014
АНТИМОНОПОЛЬНИКИ НЕ ДРІМАЮТЬ Під час Дня відкритих дверей з питань захисту конкуренції Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету у Кривому Розі його керівник Наталія Кучугура повідомила, що 30% порушень, які виявляє територіальний орган Антимонопольного комітету України на Дніпропетровщині, зафіксовані на ринку житлово-комунальних послуг, бо тут працюють такі природні монополісти як обленерго, газо- та теплопостачальні компанії.

докладніше

Рівенські ОСББ незадоволені роботою ТзОВ «Санком-Рівне» (відео)

26.09.2012
Рівенські ОСББ незадоволені роботою ТзОВ «Санком-Рівне» (відео) Основними зауваженнями рівненських ОСББ до комунального підприємства «Санком-Рівне» є завищення об'ємів вивезеного сміття, вартості послуг і нерегулярний графік роботи сміттєвозів. Про це заявили голови рівненських ОСББ в ході круглого столу, що відбувся 10 вересня. Захід організувала громадянська мережа ОПОРА, з метою налагодження діалогу між керівниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і компанією-монополістом із вивезення твердих побутових відходів «Санком-Рівне».

докладніше

Європа заморозила "енергодіалог" із Росією?

08.09.2014
Європа заморозила Діяльність робочих груп у рамках "Енергодіалогу Росія-ЄС" заморожена, повідомило ІА "ИТАР-ТАСС" джерело, знайоме з ситуацією.

докладніше

Мінрегіон: 9 областей повністю запровадили технологічний облік тепла

08.10.2012
Мінрегіон: 9 областей повністю запровадили технологічний облік тепла Лише 15 відсотків бракує Україні до повного оснащення всіх теплогенеруючих потужностей комунальних підприємств лічильниками тепла. Дев’ять областей забезпечили технологічний облік виробленого та відпущеного споживачам тепла повністю. Про це повідомив Перший заступник очільника Мінрегіону України Олександр Аліпов під час селекторної наради з керівництвом обласних державних адміністрацій присвяченій підготовці до роботи взимку, що відбулася у будинку Уряду в середу 3 жовтня.

докладніше

Юридична консультація

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше