Головна » У Львові відкрито Ресурсний центр для розвитку ОСББ + фото, відео

У Львові відкрито Ресурсний центр для розвитку ОСББ + фото, відео

4 жовтня у приміщенні Ратуші відкрито Ресурсний центр для розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Центр створено за сприянням проекту «Реформа міського теплозабезпечення» та його партнерів – ГМ ОПОРА та Інституту місцевого розвитку у співпраці з Львівською міською радою.


«Такий центр вперше створено у Львові і чи не вперше в Україні. У ньому людина, яка займається ОСББ, отримує повагу і підтримку від фахових консультантів. Для нас відкриття такого центру – це наступний крок у стосунках влади та львів’ян з метою реформування системи ЖКГ на таку, яка дійсно працює на благо самої громади», – під час церемонії відкриття зазначив мер Львова Андрій Садовий.
Керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА Тетяна Бойко зауважила: «Альтернативи ОСББ для прийняття рішень щодо управління у багатоквартирних будинках сьогодні немає. ОСББ – це наріжний камінь у модернізації системи ЖКГ в Україні. Це – замовник, контролер та головний інвестор, який зможе диктувати умови виконавцям житлово-комунальних послуг. У новоствореного ресурсного центру нелегке завдання – „вирощувати” ОСББ. Адже для того, щоб виріс будяк не потрібно докладати зусиль, а щоб виросла прекрасна троянда – потрібна щодення праця садівника. Ресурсний центр повинен стати „єдиним вікном” для всіх, хто має або хоче створити ОСББ у Львові. Тут ініціативні групи та керівники ОСББ зможуть отримати як фахову консультацію, так і належну організаційну підтримку», – додала Тетяна Бойко.
Виконавчий директор Інституту місцевого розвитку Ігор Слободенюк вважає, що будуючи ОСББ, ми будуємо громаду. «Через громаду будинку будуємо громаду міста. Я б ще до того додав, що ми також створюємо власника будинку, і громада стає власником міста. Це чи не найвища ціль. Сподіваюся, що ми і надалі зможемо надавати відповідну допомогу в роботі цього центру», – додав Ігор Слободенюк.

Окрім цього сьогодні під час урочистого відкриття було прийнято першого клієнта Центру. Керівникові ОСББ «Замарстинівське 150» Юрію Якиміву міський голова вручив документи, згідно з якими мешканці ОСББ отримали будинок на свій баланс. Це об’єднання стало вже 371 у Львові.

О 12:00 у Білій залі міської ради розпочався круглий стіл, де відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння і співпрацю з метою сприяння реформування житлової галузі міста Львова. Меморандум укладено між Львівською міською радою, організацією «Інститут місцевого розвитку», КУ «Інститут міста», громадянською мережею ОПОРА, ЛГО «Центр дослідження місцевого самоврядування», ЛГО «Ресурсний центр для розвитку ОСББ».
Громадські організації спільно з міською владою працюватимуть у напрямку інформаційно-просвітницьких кампаній, захисту інтересів ОСББ, юридичної підтримки тощо. Так, Інститут міста здійснюватиме розробку стратегічних планів, проектів нормативно-правових актів щодо ОСББ, Центр досліджень місцевого самоврядування організовуватиме навчання (семінари та поїздки) щодо управління житловою нерухомістю, ЛГО «Ресурсний центр для розвитку ОСББ» – надаватиме юридичні консультації ініціативним групам та ОСББ.
Керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА Тетяна Бойко наголосила, що Ресурсний центр для розвитку ОСББ зобов”язаний бути поза політикою, а запорукою його незалежності повинні стати сильні громадські організації. Тільки у співпраці можна досягнути синергетичного ефекту і створити відповідального власника у кожному будинку міста Львова
Публікації та новини схожі

За підтримки ОПОРИ відкрито черговий Ресурсний центр для ОСББ

22.04.2012
За підтримки ОПОРИ відкрито черговий Ресурсний центр для ОСББ 19 квітня 2012 року в місті Кам`янець-Подільський урочисто відкрився Ресурсний центр підтримки та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Відкриття Центру відбулося в рамках проекту Реформа міського теплозабезпечення (USAID) та організаційної підтримки Громадянської мережі ОПОРА за сприяння міської влади, Асоціації ОСББ міста Кам`янець-Подільський.

докладніше

Європа заморозила "енергодіалог" із Росією?

08.09.2014
Європа заморозила Діяльність робочих груп у рамках "Енергодіалогу Росія-ЄС" заморожена, повідомило ІА "ИТАР-ТАСС" джерело, знайоме з ситуацією.

докладніше

Успіхи Харкова у реформуванні ЖКГ

26.01.2012
Успіхи Харкова у реформуванні ЖКГ Харкову за багатьма напрямками вдалося досягти того, до чого в інших обласних центрах ще навіть не приступили. Тому було ухвалено рішення про реалізацію пілотного проекту з модернізації житлово-комунального господарства саме в цьому місті.

докладніше

За 10 років було оформлено лише 994 прибудинкових територій (дослідження)

05.06.2013
За 10 років було оформлено лише 994 прибудинкових територій (дослідження) Жодне місто чи містечко в Україні не уникнуло сутичок за прибудинкову територію. Постійно відбуваються конфлікти, в результаті яких забудовники намагаються побудувати багатоповерхівку, а мешканці сусідніх будинків скаржаться на порушення власних прав, а інколи – і загрозу руйнування свого житла. Причиною таких сутичок є нерозуміння, кому належать ця прибудинкова територія – хто має право нею розпоряджатися і користуватися.

докладніше

Юридична консультація

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше