на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

Головна » Юридична консультація » на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

Запитання: Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати. Кілька днів тому ми отримали ухвалу господарського суду міста Києва про порушення провадження у справі про банкрутство. Підготовче засідання суду призначене на 17.12.2011 о 11 год. Підкажіть, будь ласка, які наслідки може мати для нас визнання будинку банкрутом. А також підкажіть як діяти, які кроки вживати. Наперед дуже дякую за відповідь!!!

Відповідь: Важко надати вичерпну відповідь базуючись лише на викладеному Вами та ухвалі суду. Слід принаймні ще вивчити статут ЖБК. Також необхідно з’ясувати через що з’явився такий борг.
В ході вирішення справи про банкрутство до боржника можуть бути застосовані такі судові процедури:
1) розпорядження майном боржника;
2) мирова угода;
3) санація (відновлення платоспроможності) боржника;
4) ліквідація банкрута.

Розпорядження майном боржника – система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням та розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження та ефективного використання майнових активів боржника та проведення аналізу його фінансового становища.

Санація – система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.

Мирова угода – домовленість між боржником та кредитором (групою кредиторів) про відстрочку та (або) розстрочку платежів або припинення зобов’язання за угодою сторін (далі – прощення боргів).

Ліквідація – припинення діяльності суб’єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення визнаних судом вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Вашому ЖБК слід прагнути укладення мирової угоди або введення процедури санації.

Також Вам потрібно подати запит про те, чи включено Ваш ЖБК до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України або до Реєстру суб’єктів підприємницької діяльності. Відсутність Вашого ЖБК в обох цих реєстрах є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство. Для цього вам потрібна офіційна довідка про те, що Ваш ЖБК не включено до жодного з цих реєстрів.