чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

Головна » Юридична консультація » чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

Запитання: Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери). Київ, Позняки, Урлівська 16Б (поштова адреса Урлівська 36) близько 400 квартир. Забудовник – КГС, генпідрядник – ДБК-3. Є самоутверджена ініціативна група. Ініційоване попереднє опитування інвесторів стосовно стровення ОСББ. Мета – попередньо оцінити активність та думку інвесторів, зібрати контакти для подальшого інформування. (розміщено обяви на дверях підїздів, списки для голосування у ключників). ІГ відвідала КГС.

Списки інвесторів з метою скликання зборів, звичайно, надати відмовились. Рекомендували не поспішати зі створенням ОСББ, оскільки
- є вже створений ЖЕК,
- нащо вам потрібні ці труднощі проти зими,
- немає досвіду, немає юр.особи приходьте пізніше, коли зареєструєтесь.
Надалі постають питання:
Чи можете Ви надати рекомендації/практичну допомогу в отриманні списків інвесторів? Чи є підгрунтя для стимулювання/ заохочення забудовника надати списки, сприяти створенню ОСББ? Якщо є рішення забудовника про передачу будинку ЖЕКу, чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачи будинуку на баланс ЖЕКа? Що для цього потрібно? Які мінуси передачі будинку на баланс ЖЕКу з подальшою передачею на баланс ОСББ? (підводні камені, чи можна вже зараз щось попередити…)

Відповідь: Стосовно створення ОСББ, Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків» та нормативно-правова база, видана на його виконання, не містить жодних обмежень щодо утворення ініціативних груп мешканців та створення ОСББ, тим паче таких, як факт існування «ЖЕКу».

Стосовно отримання переліку інвесторів, існує юридичне питання. В принципі, перелік власників житла в конкретному будинку можливо отримати шляхом направлення адвокатського запиту, однак інвестори ще не є власниками квартир та/або інших приміщень, вони уклали угоди, які надають їм право вимоги зареєструвати об’єкт на свої або інше вказане ними ім’я після введення будинку до експлуатації. Таким чином, перелік інвесторів та перелік власників, які мають право утворити ОСББ не завжди одне й те саме.

Обслуговування нового будинку є прибутковою справою, що змушує будівельні компанії поспішати з утворенням управлінських структур для збільшення прибутку від вже збудованого будинку. Де-юре, Ви завжди матимете право утворити ОСББ та відмовитися від послуг ЖЕКу, якщо забажаєте. Однак краще створити ОСББ швидше, ніж співвласникам запропонують укласти угоди з ЖЕКом напряму.