Головна » Новини та публікації » Зміна начальника управління ЖКГ не принесе покращень у житлово-комунальну сферу Рівного

Зміна начальника управління ЖКГ не принесе покращень у житлово-комунальну сферу Рівного

Такого висновку дійшли учасники круглого столу, що зібралися для обговорення шляхів вирішення житлово-комунальних проблем міста. Участь у заході взяли керівники громадських організацій, представники влади, місцеві політики та журналіста.

Захід розпочався із обговорення питання зміни керівництва міського управління житлово-комунального господарства. Зі слів журналіста Олексія Кривошеєва, цей процес відбувається у Рівному не прозоро. На його думку, проблема полягає у тому, що міський голова хоче призначити на цю посаду людину зі свого оточення. Натомість, місту необхідно щоб влада провела відкритий конкурс на якому буде відібрано найбільш кваліфікованого кандидата згідно із наперед розробленими критеріями.

На думку голови громадської організації «Рівненський центр соціального партнерства» Сергія Пінчука, на даному етапі пріоритетним питанням для влади має стати реформування діючої системи обслуговування та управління будинками.

- Сьогодні не важливо прізвище людини, яка очолить управління житлово-комунального господарства, - каже Сергій Пінчук. – Питання у тому, чи матиме новий керівник чіткий план дій щодо вирішення нагальних проблем міста. Адже, діюча система утримання та обслуговування будинків у Рівному є пережитком минулого. Ми маємо ситуацію коли ЖЕК є замовником послуги, її виконавцем і одночасно оцінює якість її надання. При такій системі не важливо хто є керівником управління. Нормально обслуговувати будинки все рівно не вдасться.

Громадський діяч переконаний, що існуюча політика влади у житлово-комунальній сфері є недостатньо ефективною. Минулого року, під тиском громадськості та згідно рішення суду, у місті було запроваджено по будинковий тариф. Однак, комунальні структури так і не почали обліковувати доходи та витрати по окремих будинках. За ініціативи міської влади відбулася ліквідація двох ЖЕКів – «Центрального» і «Паркового». Проте, ця процедура була непрозорою та неуспішною. В березні минулого року влада запровадила інститут старшого по будинку. Це людина яка мала б взаємодіяти із ЖЕКом, контролювати збір та витрачання коштів, а за це отримувати від влади посвідчення і муніципальну пільгу. На сьогодні у Рівному старшими по будинку обрано 258 осіб. Жодному із них не видано посвідчення і не нараховується муніципальна пільга.

- У місті з’явилося 150 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, - завершує перелік сумнівним досягнень влади Сергій Пінчук. - Однак, для Рівного, де тільки комунальними ЖЕКами обслуговується 1250 будинки, така кількість ОСББ – це капля в морі.

Більш детально про проблеми, які виникають у об’єднань співвласників будинків через неефективну політику міської влади розповів представник Громадянської мережі ОПОРА Роман Мартин.

- У рамках реалізації проекту «Створення сприятливих умов для об’єднань співвласників будинків» ОПОРА провела у Рівному серію зустрічей із представниками підприємств, що надають комунальні послуги та обслуговують мешканців міста. Участь в заходах взяли керівники ОСББ, представники Рівнеоблводоканалу, ПРАТ «Рівнегаз», ТЗОВ «Санком-Рівне», міські теплопостачальні компанії ТОВ «Рівнетеплоенерго» та КП «Теплотранссервіс», - каже громадський діяч. – Монополісти примушують ОСББ сплачувати додаткові кошти за послуги, які безкоштовно надаються комунальним будинкам. Оскільки для Рівного розвиток ОСББ є пріоритетним напрямком роботи, управління ЖКГ мало б взяти на себе функцію посередника і допомогти налагодити діалог. Проте, на практиці цього не відбувається. ОСББ позбавлені підтримки влади.

Присутній на заході радник міського голови із реформування житлово-комунального господарства Володимир Зленко погодився, що перелічені проблеми мають місце. Однак, він переконаний, що вони будуть вирішенні найближчим часом.

- Ми напрацювали план заходів, який незабаром буде затверджено розпорядженням міського голови, - каже радник мера. - Документ складається із двох розділів. Перший – це заходи по забезпеченню беззбиткової діяльності житлово-комунальних підприємств. Другий розділ – вдосконалення системи управління житлово-комунальних господарств. Зараз йдуть напрацювання по винесенню на конкурс послуг з управління та утримання будинків і прибудинкових територій. У травні буде проведено конкурс на утримання будинки, що сьогодні обслуговує ЖКП «Промислове» і ЖКП «Перспективне».

Проте, на думку частини учасників круглого столу, анонсовані заходи влади не матимуть потрібних результатів. Наприклад, політик Віктор Матчук переконаний, що вирішити проблему комунальної сфери можна лише шляхом стимулювання створення ОСББ.

- Про що зараз розповідає радник міського голови? Забезпечити беззбитковість комунальних підприємств. Не забезпечити вищу якість надання послуг, а беззбитковість комунальних підприємств. Коли таке кажуть, - чекайте підвищення тарифів, - переконаний колишній народний депутат. – Натомість необхідно дати людям можливість вибору з ким мати справу і створити конкурентне цінове середовище. Друга річ яку потрібно зробити – це стимулювати не на словах, а на ділі створення ОСББ.

Зі слів Віктора Матчука, у рамках чинного законодавства є достатні важелі підтримки створення ОСББ. Наприклад, ніхто не забороняє міській владі уже сьогодні приймати рішення про передачу землі у власність або користування ОСББ. Це не коштує жодної копійки бюджетних грошей, однак, було б суттєвим стимулом для створення ОСББ.

Детальніше:
Роман Мартин
(063) 358 24 30
Публікації та новини схожі

Григорій Семчук звертає увагу на хитке положення житлово-комунального господарства

26.12.2011
Григорій Семчук звертає увагу на хитке положення житлово-комунального господарства 23 грудня відбулося засідання колегії Дніпропетровської облдержадміністрації, присвячене підведенню підсумків 2011 року, де заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Григорій Семчук заявив про необхідність реформування ЖКГ України і розповів, що насправді не все так добре, як здається. Незважаючи на те, що Семчук похвалив доповідь голови облради Євгена Удода, заступник міністра попередив усіх присутніх, що галузь фактично «висить на волосині».

докладніше

Прес-анонс: круглий стіл "За справедливий тариф"

11.12.2012
Прес-анонс: круглий стіл 11 грудня 2012 року об 11.00 в Інформаційному агентстві «Укрінформ» за адресою вул. Богдана Хмельницького, 8/16 відбудеться круглий стіл Громадянської мережі ОПОРА та Громадського комітету захисту конституційних прав та свобод громадян « За справедливий тариф».

докладніше

Вывоз ТБО будут осуществлять спецпредприятия

21.11.2012
Вывоз ТБО будут осуществлять спецпредприятия Подан на рассмотрение законопроект об исключении услуги по вывозу твердых бытовых отходов из состава услуг по содержанию домов, сооружений и придомовых территорий. Внесено предложение определять на конкурсной основе субъекты хозяйствования, которые будут осуществлять данную услугу в пределах определенной территории.

докладніше

Громадський консорціум виборчих ініціатив увійшов до складу Конституційної асамблеї

27.01.2012
Громадський консорціум виборчих ініціатив увійшов до складу Конституційної асамблеї Своїм Указом Президент України про «Питання формування та організації діяльності Конституційної Асамблеї» від 25 січня 2011 року, схвалив «Концепцію формування та організації діяльності Конституційної Асамблеї». Згідно з ним, Конституційна Асамблея є спеціальним допоміжним органом, головною метою створення та діяльності якого є підготовка законопроекту про внесення змін до Конституції України.

докладніше

Юридична консультація

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше