Головна » Новини та публікації » Запоріжжя: Засідання Нацради з питань ОСББ

Запоріжжя: Засідання Нацради з питань ОСББ

11 вересня у Запоріжжі відбулося виїзне засідання Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ під головуванням Олександра Аліпова, Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

«Взаємовідносини ОСББ з постачальниками комунальних послуг: проблеми та шляхи вирішення» – були головною темою засідання Нацради. Про роботу регіональної ради з питань створення та діяльності ОСББ Запорізької області доповідав Петро Гончарук, заступник голови Запорізької державної адміністрації, голова регіональної ради, а про вирішення питання взаємовідносин монополістів комунальних послуг  з ОСББ та ЖБК м. Запоріжжя – Олександр Сін, міський голова м. Запоріжжя, член Нацради. Віталій Шаповаленко, директор Департаменту житлової політики Мінрегіону, секретар Нацради у своєму виступі зачепив проблемні питання організації та проведення капітальних ремонтів будинків, де створено ОСББ.

Гостра дискусія точилася навколо питання взаємовідносин ОСББ з постачальниками комунальних послуг. Координатор житлово-комунальних програм Тетяна Бойко у своєму виступі наголосила на тому, що добре, що в перспективі готуються законопроекти, які б дозволили закріпити дві моделі договірних відносин у багатоквартирних будинках – між мешканцями та монополістом (до квартири) або між ОСББ та монополістом (до будинку). «Звичайно, ціна послуги у моделі «до будинку» повинна бути нижчою, ніж «до квартири»). Але питання у тому, що потрібно щось робити вже сьогодні. І відповідь може бути дуже проста: НКРКП затверджує тариф для виробників послуг-ліцензіатів, а ОМС – визначає виконавців і затверджує тариф для них (цей тариф буде трошки вищим, ніж встановлений для виробників). Це б дозволило знизити соціальну напругу, а також дало б економічне підґрунтя для підприємств-монополістів чи іншого бізнесу працювати в якості виконавців послуг. До того ж не потрібно жодних законодавчих змін», – переконана координатор. Цю ідею підтримав міський голова Запоріжжя Олександр Сін. В результаті домовилися, що потрібно з цього питання провести окрему нараду в НКРКП.

Члени Нацради не лише дискутували, але й відвідали ОСББ «Лідер Запоріжжя» та ЖБК №283 «Комунальник-14», а також  перший ресурсний центр в Україні для ОСББ та ЖБК – громадської організації «Об’єднання житлово-будівельних кооперативів, співвласників багатоквартирних будинків «Вікторія».

Захід відбувся в рамках проекту «Налагодження партнерських відносин з виробниками та виконавцями житлово-комунальних послуг» за сприяння Національного демократичного інституту (НДІ).

Детальніше:
Тетяна Бойко,
координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Публікації та новини схожі

Минрегион формирует персональный состав Нацсовета по вопросам ОСМД

21.03.2012
Минрегион формирует персональный состав Нацсовета по вопросам ОСМД Минрегион Украины начал прием заявлений от представителей местных органов исполнительной власти, местного самоуправления, общественных организаций, объединений совладельцев многоквартирных домов, объединений профсоюзов и работодателей, субъектов хозяйствования для включения в состав Национального совета по вопросам создания и обеспечения функционирования объединений совладельцев многоквартирных домов.

докладніше

Тетяна Бойко: Як позначиться на житлово-комунальних тарифах підвищення плати за газ для населення з 01.05 на 50%, а для підприємств теплокомуненерго на 40%.

27.04.2014
Тетяна Бойко: Як позначиться на житлово-комунальних тарифах підвищення плати за газ для населення з 01.05 на 50%, а для підприємств теплокомуненерго на 40%. У зв’язку з цим, наскільки можуть зрости тарифи для населення і скільки людей тепер муситимуть звертатися за субсидіями? Чи не виникне ситуація, що відповідні служби не зможуть прийняти всіх охочих для оформлення субсидії?

докладніше

Податок на землю з ОСББ — чи має ОСББ сплачувати податок на землю?

01.06.2012
Податок на землю з ОСББ — чи має ОСББ сплачувати податок на землю? Податкова та відділ земельних ресурсів відповідають на це питання ствердно, але тільки до тих пір доки ви не дасте зрозуміти, що трохи та розбираєтеся в питанні, про яке йдеться.

докладніше

Ресурсний центр для ОСББ: Дніпропетровськ

06.02.2012
Ресурсний центр для ОСББ: Дніпропетровськ Основні звернення від ОСББ та ЖБК міста - юридичні, бухгалтерські, управлінські питання і інші проблеми вирішити можна тільки спільно.

докладніше

Юридична консультація

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше