Головна » Новини та публікації » Загальнодержавна програма реформування і розвитку ЖКГ виконується «на словах»

Загальнодержавна програма реформування і розвитку ЖКГ виконується «на словах»

7 лютого 2012 року в прес-центрі ІА «Українські новини» пройшов круглий стіл на тему «Житлова реформа: країна відповідальних власників чи найманці житлового рабства», на якому активісти Громадянської мережі ОПОРА, голови ОСББ і представники державних установ обговорили виконання Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ, а також спробували з`ясувати, що ж стоїть на заваді виконанню Доручення Президента України від 13.10.2010 № 1-1/2427 у частині удосконалення нормативно-правової бази щодо створення і функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

На думку керівника житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА Тетяни Бойко, житлова реформа в Україні мала би вже завершуватися (згідно Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ на 2009-2014 роки). «Проте, нині ми „застрягли” на базовому рівні – доланні постійних перешкод для організованих співвласників, тих людей, які самостійно, не чекаючи  допомоги ззовні, піклуються про свої будинки.Попри гучні заяви чиновників найвищого рівня сприяти ОСББ, на практиці об’єднання співвласників ведуть постійну «боротьбу» за виживання. У той час як виконання Доручень Президента та Уряду саботується Центральними органами виконавчої влади. Складається враження, що ситуація невизначеності, багатозначності та суперечності в законодавстві усім вигідна», - заявила Тетяна Бойко під час круглого столу.

Досі не прийнято урядового законопроекту  №8474 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ”, який дозволить „зупинити кровотечу з артерії ОСББ”. Прийняття або неприйняття цього акту (або прийняття в спотвореному вигляді) буде сигналом, куди хоче влада, щоб рухалася наша держава – до країни відповідальних власників чи країни найманців житлового рабства. Якщо ж буде обрано вектор власників, то можна буде говорити про подальше реформування та виконання Загальнодержавної програми – про формування ринку управління житлом, про створення системи взаємодії з виробниками і постачальниками комунальних послуг, про систему соціального захисту малозабезпечених, а також про підвищення енергоефективності житлового сектору.

За словами Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександра Аліпова, Мінрегіон сподівається, що профільний комітет ВР ухвалить останню редакцію законопроекту №8474. «Ми сподіваємося, що редакція буде винесена в зал ВР і таки проголосована», - відзначив Олександр Аліпов. Чиновник переконаний, що ці зміни в законодавстві сьогодні дійсно необхідні, передовсім вже створеним ОСББ. Тільки на законодавчому рівні можна вирішити проблеми діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Олексій Кучеренко, голова Спілки власників житла України, вважає що проблеми житлово-комунального господарства України потрібно винести за межі протистояння з Російською Федерацією в газовому питанні. На його думку, однією з проблем модернізації комунального господарства є тарифна політика. «Ця політика повинна супроводжувати процес модернізації ЖКГ, а в нас на сьогоднішній день немає прозорої і послідовної тарифної політики», - констатував голова Спілки.

Член Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Віктор Матчук, переконаний у тому, що саме земельне питання є головною перепоною в прийнятті законопроекту №8474. «Ніхто не хоче віддавати у власність землю, що знаходиться під будівлею тим людям, які проживають у багатоквартирних будинках», - заявив народний депутат у ході обговорення виконання Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ.

Присутні на круглому столі громадські активісти, голови ОСББ звернулися до представників влади із закликом виконати Доручення Президента України від 13.10.2010 № 1-1/2427 у частині удосконалення нормативно-правової бази щодо створення і функціонування ОСББ. Громадськість очікує від влади не слів, а діла, бо зі свого боку об’єднання співвласників виконало свої зобов’язання по Загальнодержавній програмі.
Метою проекту «Житлова реформа в Україні: погляд громадськості», що здійснюється Громадянською мережею ОПОРА за підтримки Програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» є здійснення громадського моніторингу стану реалізації реформи у житловій сфері та вироблення рекомендацій для її просування на національному рівні.

Детальніше:
Тетяна Бойко,
керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Публікації та новини схожі

Минрегион ожидает от областей инновационных проектов

20.03.2012
Минрегион ожидает от областей инновационных проектов Минрегион ожидает от областных государственных администраций обоснованных проектов и готов направить в регионы заложенные в госбюджете средства для установки домовых счетчиков тепла и модернизации систем теплоснабжения многоквартирных домов. Об этом сообщил Министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины Анатолий Близнюк во время селекторного совещания с руководством регионов страны, посвященного состоянию выполнения Общегосударственной целевой программы реформирования и развития ЖКХ на 2009-2014 годы.

докладніше

Анатолій Близнюк: Хочу подякувати кожному комунальнику за самовіддану роботу

01.02.2012
Анатолій Близнюк: Хочу подякувати кожному комунальнику за самовіддану роботу Працівники комунального господарства роблять усе від них залежне, щоб в умовах екстримально низьких температур життєдіяльність населених пунктів продовжувалася без ускладнень, сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк на брифінгу присвяченому забезпеченню безперебійної роботи об’єктів життєдіяльності населення, що відбувся в Кабінеті Міністрів України у середу, 1 лютого.

докладніше

Жильцы разрушаемого дома просят помощи у Президента Украины

28.03.2012
Жильцы разрушаемого дома просят помощи у Президента Украины Жители жилого дома по ул. Бойченко, 5, в Киеве просят генерального прокурора Украины Виктора Пшонку и Президента Украины Виктора Януковича вмешаться в ситуацию с разрушением дома в результате ремонта помещения на первом этаже и подвале для размещения магазина одного из национальной продуктовой сети дискаунтеров.

докладніше

Украинские чиновники изучают чешский опыт внедрения коммерческого финансирования модернизации жилищного сектора

18.06.2013
Украинские чиновники изучают чешский опыт внедрения коммерческого финансирования модернизации жилищного сектора Со 2 по 5 июня 2013 директор Департамента стратегии реформирования и развития жилищно-коммунального хозяйства Олейник Н.И. пребывала с официальным визитом в столице Чешской Республики с целью ознакомления с чешским опытом внедрения коммерческого финансирования для модернизации жилищного сектора.

докладніше

Юридична консультація

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше