Головна » Новини та публікації » Статистика по ОСББ в Україні

Статистика по ОСББ в Україні

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України опублікувало данні, що станом на 01 січня 2019 року в країні функціонує 26 603 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Водночас, Міністерство юстиції України надає доступ до відкритого реєстру юридичних осіб, в якому станом на 03 січня 2019 року маємо 29 751 активних ОСББ (не припинених, не в стані припинення, не банкрутів та подібних станах). 

Різниця між даними міністерств складає трохи більше ніж 3 тисячі об’єднань (12%).

Фахівці сервісу osbb.X, направили запит до Мінрегіону для роз’яснення підрахунку кількості функціонуючих ОСББ в Україні. У відповідь отримали лист в якому крім посилань на закони про місцеве самоврядування, державні адміністрації та про відносини організацій з ними, є інформація про те, що міністерство відображає показники щодо управління житловим фондом, надані обласними та Київською міською державними адміністраціями. А от відносини з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, можуть будуватись на договірній основі.

Виходячи з цього, можна припустити що дані, які Мінрегіон отримує по довгій ієрархічній дорозі від села до міністерства, можуть мати похибку, вже навіть не говорячи про договірні відносини. Крім того, процес створення ОСББ розпочався ще в далекому 1995 році, враховуючи тогорічні механізми передачі даних, також можна поставити під сумнів актуальність цих даних більш ніж 20 річної давнини. Лего принцессы Диснея У жодному разі не хочеться казати про некоректність даних Мінрегіону. На нашу думку, вони просто можуть бути неповними. Так що в цій ситуації, наші фахівці більше схильні вірити даним Міністерства юстиції. ОСББ не може працювати неофіційно. Якщо воно було створене 20 років тому то й зареєстровано у Мінюсті, й відповідно в реєстрі про це є запис. 

Проаналізувавши реєстр юридичних осіб станом на початок 2019 року ми отримали перелік ОСББ в кожній області України. Згідно з попереднім аналізом реєстру, зробленого на початку грудня, можемо сказати про приріст нових реєстрацій об’єднань за один місяць.

Висновки можна зробити різні, так само як і здивуватись деяким цифрам. Але це, поточна ситуація з ОСББ у сфері житлово-комунального господарства України.

Що стосується близької до ОСББ форми керування: ЖБК, то за місяць маємо чи 1-3 нових реєстрацій по країні, чи взагалі від'ємну цифру, тобто відбулось закриття кооперативу. ЖБК просто стоїть на місці.

Загальну статистику по ОСББ та ЖБК, фахівці сервісу osbb.X, оновлюють 2 рази в місяць, так що можна самостійно слідкувати за кількістю та змінами.

І наостанок, враховуючи місячну динаміку реєстрації ОСББ в країні, вже під кінець лютого 2019 року можна сміливо сказати що рубіж в 30 000 зареєстрованих ОСББ подолано (згідно з даними  Мінюсту). З іншого боку, з такою динамікою потрібно ще 70 років, щоб всі багатоквартирні будинки в країні керувались співвласниками. Зменшиться чи збільшиться цей час, залежить тільки від нашої з вами активності й бажання.

Публікації та новини схожі

Київ: Газова залежність України. Факти та прогнози.

28.12.2011
Київ: Газова залежність України. Факти та прогнози. Розпочався новий вік підвищеного попиту на газ – про це 16 червня 2011 заявив виконавчий директор International Energy Agency Нобуо Танака на Петербурзькому міжнародному економічному форумі. За його словами, попит на газ буде рости значно швидше нафти і вугілля, і газ витіснить вугілля з другого місця за значенням джерел енергії. «Це буде золотий вік для виробників газу, для газової галузі» – сказав Н. Танака. Він підкреслив, що століття дешевої енергетики закінчився, що треба враховувати при формуванні планів економічного зростання.

докладніше

В областях скоротять споживання газу на 30%

18.08.2014
В областях скоротять споживання газу на 30% Як повідомляє прес-служба Мінрегіону областями були представлені плани заходів щодо зменшення споживання природного газу на 30%.

докладніше

Моніторинг обіцянок політичних партій щодо житлової реформи

26.06.2012
Моніторинг обіцянок політичних партій щодо житлової реформи Моніторинг проводився з 1 січня 2010 року по 1 червня 2012 року в рамках проекту «Житлова реформа очима громадськості», що здійснюється Громадянською мережею ОПОРА за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».

докладніше

Лифтопад в Днепропетровске

15.02.2014
Лифтопад в Днепропетровске Кажется, в Днепропетровске происходит то, о чем предупреждали и чего так боялись специалисты: истощенное до предела коммунальное хозяйство начало разрушаться на глазах.

докладніше

Юридична консультація

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше