Головна » Новини та публікації » Мінрегіон з громадськістю продовжить доопрацьовувати законодавство для ОСББ

Мінрегіон з громадськістю продовжить доопрацьовувати законодавство для ОСББ

На Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» (Законопроект №8474) накладено президентське вето. Однак потреба вирішувати проблеми, які стоять перед громадянами, бажаючими створити ОСББ, а також перед уже існуючими об'єднаннями та житлово-комунальним господарством країни в цілому, нікуди не зникла.

Відтак Мінрегіон України планує продовжити розробку нормативно-правових актів із широким залученням громадськості. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час прес-конференції, яка відбулася в Адміністрації Президента у четвер, 12 квітня.

«Проблеми, які стоять перед ОСББ і ЖКГ в цілому нікуди не поділися, їх все одно необхідно вирішувати. Мінрегіон продовжить розробку нормативно-правових актів, з урахуванням зауважень Президента. Вже найближчим часом буде розроблено новий варіант законопроекту, до роботи над яким буде залучено широке коло експертів, зокрема і міжнародних, а також громадськість», — сказав Анатолій Близнюк.

За його словами, Закон 8474 був насправді революційним кроком, розроблявся за участі та підтримки громадськості. Однак він спрямовувався на вирішення лише кількох визначених експертами та громадськістю пріоритетних проблем. Найгіршим було те, що цей закон застарів ще на етапі його прийняття.

«Ухвалення цього закону тривало більше 2 років. За цей час у правовому полі та практиці життя закономірно відбулися суттєві зміни, які не були належним чином відображені. Крім того, він не охоплював усі ті проблемні питання, на яких, зокрема, зосередив свою увагу Президент України», — наголосив очільник Мінрегіону.

Він також повідомив, що неоднозначно цей закон сприймався і громадськістю. Зокрема, громадські організації та представники ОСББ були одними із найактивніших учасників розробки законопроекту. Однак, не зважаючи на це, саме громадськість виступила і найактивнішим його критиком.

«Вважаю, що необхідна широка громадська дискусія і вироблення в суспільстві спільного бачення вдосконалення діяльності ОСББ. Закликаю усіх приєднатися до цієї роботи. Ми маємо прийняти Закон, який захистить діючі ОСББ та сприятиме появі нових», — сказав А. Близнюк.

Нагадаємо, що Законопроект № 8474 15 березня був прийнятий Верховною Радою у другому читанні і в цілому, направлений на підпис Президенту України 26 березня цього року. Він, зокрема, передбачав врегулювання відносин між ОСББ та природними монополістами, земельних питань, встановлював механізм залучення об'єднаннями фінансових ресурсів для модернізації та впровадження енергоефективних заходів. Також цим законопроектом скасовувалося поняття «балансоутримання», врегульовувалося питання самозабезпечення об'єднанням своїх потреб в утриманні й експлуатації будинку, а також стосунків з виробниками і виконавцями житлово-комунальних послуг, встановлювалося, що на ОСББ поширюються пільги та субсидії на оплату послуг ЖКГ, а також на сплату внесків та платежів співвласників.

На виконання доручення Президента Кабінет Міністрів має доопрацювати Закон, зокрема, в питанні більш чіткого визначення спільної власності учасників ОСББ. Так, до 15 червня цей Закон повинен з’явитися в доопрацьованому вигляді, і до 15 серпня, після громадського обговорення, він має бути поданий на розгляд Верховної Ради.

Прес-служба Мінрегіону

Публікації та новини схожі

Львівський Форум ОСББ

03.10.2011
Львівський Форум ОСББ 20 вересня 2011 року в приміщенні Львівської міської ради відбувся Форум ОСББ, у якому взяло участь близько 100 осіб, серед них голови ОСББ Львівщини, представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування.

докладніше

Сферу ЖКГ выведут на должный уровень только к 2025 году

15.04.2013
Сферу ЖКГ выведут на должный уровень только к 2025 году Министерство регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства сообщает, чтобы вывести из кризиса жилищно-коммунальное хозяйство потребуется более десятка лет.

докладніше

Моніторинг обіцянок політичних партій щодо житлової реформи

26.06.2012
Моніторинг обіцянок політичних партій щодо житлової реформи Моніторинг проводився з 1 січня 2010 року по 1 червня 2012 року в рамках проекту «Житлова реформа очима громадськості», що здійснюється Громадянською мережею ОПОРА за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».

докладніше

На основі чого ж формуються тарифи?

07.12.2011
На основі чого ж формуються тарифи? Всі ми щомісяця сплачуємо рахунки за комунальні послуги й незлим тихим словом згадуємо можновладців, чиїми «зусиллями» тарифи на послуги з постачання холодної та гарячої води, централізованого опалення вкотре піднято, а похвалитися якістю отриманих послуг можуть одиниці. Тож і виникає питання: за що нас змушують платити? За холодні батареї та відсутність гарячої води тижнями?

докладніше

Юридична консультація

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше