Головна » Новини та публікації » «Луганськвода» посягає на права мешканців ОСББ

«Луганськвода» посягає на права мешканців ОСББ

28 грудня 2012 у місті Луганськ відбувся круглий стіл на тему: «Луганські ОСББ та монополісти: партнерство чи протистояння?». Організатором заходу виступила Громадянська Мережа ОПОРА. Представники ОСББ Луганська розповіли, що найбільше нарікань вони мають на ТОВ «Луганськвода», яка й надалі вимагає акумулювати на рахунках ОСББ грошові кошти, оплачувані людьми за воду і централізовано перераховувати їх «Луганськвода», що утискає права мешканців.

Як розповіла Ганна Рябова, член ОСББ «Черемушки» на кв. Гагаріна: «Мешканцям будинків з ОСББ, як і раніше лякають відключенням води. Багато жителів вже шкодують що раніше проголосували за створення ОСББ, тому що просто бояться залишитися без води та інших послуг ЖКГ. «Луганськвода» має намір закрити особові рахунки мешканців і вимагає від ОСББ збирати гроші з кожної квартири і перерахувати оплату за весь будинок на рахунки «Луганськводи». Та всі ОСББ Луганська виступають категорично проти такої форми співпраці з ТОВ «Луганськвода», тому що це призведе до фінансових проблем, так як з технічних причин (через різного класу точності лічильників) показники загальнобудинкових водомірів відрізняються від сумарного показника квартирних водомірів, найчастіше, - убік, що вигідна водопостачальній компанії. Тому нам доводиться вирішувати спори у судовому порядку з монополістами, а це вимагає чималих матеріальних витрат і враховуючи українську судову практику чималого часу».

Микола Ігнатьєв, журналіст розповів: «Останні кілька місяців міська влада Луганська активно проводить збори в будинках, фахівці Луганської міської ради приходять і популізіруют ОСББ, розповідають про специфіку роботи об'єднань і наполегливо рекомендують мешканцям створити ОСББ у своєму будинку. У той же час влада нічого не робить, щоб врегулювати взаємовідносини ОСББ з монополістами, тим самим блокуючи роботу по створенню ОСББ. Ніхто не сумнівається в тому, що немає альтернативи об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, але реалії такі, що в державі не створено умови для їх нормальної життєдіяльності».

Як заявив Олексій Кормілецький, керівник Луганського представництва Громадянської Мережі ОПОРА: «Більшість зловживань монопольним становищем та фактів недобросовісної конкуренції в галузі ЖКГ відбувається якраз в сфері роботи природних монополій. Сьогодні існує правова колізія: ОСББ - неприбуткова організація, але у випадку, якщо через рахунки організації пройдуть кошти, спрямовані на виконання яких-небудь комунальних послуг, податкова буде вимагати від них оплати податків, як з прибуткової організації, що блокує її роботу. У нашому суспільстві виникла ситуація, коли, з одного боку, влада агітує українців створювати ОСББ, а з іншого боку, незважаючи на всі звернення представників ОСББ досі не усунула прогалини у законодавстві, які блокують їх роботу. Таких прикладів зловживань багато і все це відбувається через подвійних стандартів, адже мешканці комунальних будинків сплачують за деякі комунальні послуги як фізичні особи, а члени об'єднань - як юридичні - тобто набагато більше. І після цього, яка мотивація у мешканців буде створювати ОСББ, якщо на регіональному рівні їх так дискримінують».

Учасники круглого столу обговорили локальні питання функціонування та життєдіяльності ОСББ у сфері водовідведення і водопостачання, визначили план спільних дій представників громадськості та ОСББ щодо протидії порушеннь прав мешканців з боку природних монополій, у разі якщо ситуація в перебігу декількох місяців не поміняється в кращу сторону.

За коментарями звертайтесь
Олексій Кормілецький,
Керівник Луганського представництва Громадянської Мережі ОПОРА 
0502752808

Публікації та новини схожі

Мінрегіон цього року розраховує на 10 млн м2 житла

29.02.2012
Мінрегіон цього року розраховує на 10 млн м2 житла Відповідно до прогнозних індикативних показників, на 2012 рік передбачається введення в експлуатацію близько 10 млн м2 житла. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час брифінгу в Кабінеті Міністрів 29 лютого.

докладніше

Проблемні питання у взаємовідносинах між ПАТ «ЕК Житомиробленерго», ОСББ та ЖБК

20.12.2012
Проблемні питання у взаємовідносинах між ПАТ «ЕК Житомиробленерго», ОСББ та ЖБК 18 грудня 2012 року в приміщенні Житомирської обласної державної адміністрації, за сприяння та підтримки Громадянської мережі ОПОРА був проведений круглий стіл з обговорення проблемних питань у взаємовідносинах між Публічним акціонерним товариством «Енергопостачальна компанія «Житомиробленерго», ОСББ та ЖБК.

докладніше

Доступное жильё: Финляндский опыт – на украинскую почву

29.08.2012
Доступное жильё: Финляндский опыт – на украинскую почву В Финляндию отправилась украинская делегация во главе с Вице-премьер-министром – Министром инфраструктуры Украины Борисом Колесниковым для изучения передового опыта строительства доступного жилья.

докладніше

Рівенські ОСББ незадоволені роботою ТзОВ «Санком-Рівне» (відео)

26.09.2012
Рівенські ОСББ незадоволені роботою ТзОВ «Санком-Рівне» (відео) Основними зауваженнями рівненських ОСББ до комунального підприємства «Санком-Рівне» є завищення об'ємів вивезеного сміття, вартості послуг і нерегулярний графік роботи сміттєвозів. Про це заявили голови рівненських ОСББ в ході круглого столу, що відбувся 10 вересня. Захід організувала громадянська мережа ОПОРА, з метою налагодження діалогу між керівниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і компанією-монополістом із вивезення твердих побутових відходів «Санком-Рівне».

докладніше

Юридична консультація

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше