На нараді Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк із директорами підвідомчих організацій обговорили проблему пошуку шляхів виходу із організаційної та фінансової кризи. По окремим напрямкам фінансово-економічної діяльності міністру звітували керівники деяких науково-дослідних, проектних та вишукувальних інститутів, державних підприємств.
На основі детального розгляду діяльності, було вирішено проаналізувати структуру та наявність філіалів, визначившись із доцільністю їхнього існування. Також буде розглядатися можливість об’єднання організацій за територіальним принципом та напрямками діяльності.
«Нашій системі потрібні ефективні менеджери підвідомчих організацій, які б, поважаючи себе та людей, знаходили роботу для інститутів, платили своїм працівникам достойну зарплату. Впевнений, що нічого нового для присутніх я не сказав, але спеціально сьогодні зібрав вас усіх, щоб визначитися у принципах нашої подальшої роботи», – сказав Анатолій Близнюк.
За словами очільника Мінрегіону, ситуація, коли зростає заборгованість із виплати і так не високої зарплати, обов’язкових платежів, зростає дебіторська та кредиторська заборгованість – неприпустима. Міністр попередив керівників про персональну відповідальність за порушення фінансово-господарської дисципліни.
Про назріваючу гостру конкурентну боротьбу зі світовими компаніями попередив проектні організації директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Ігор Соколов. «У Євросоюзі переважно завершені основні масштабні інфраструктурні проекти, тому ціла армія висококваліфікованих європейських проектувальних фірм шукають собі нові сфери діяльності. Ми вже бачили, що об’єкти Олімпіади в Пекіні були спроектовані німецькими проектувальниками – лідерами із використання новітніх технологій. Олімпійський стадіон у Києві також був спроектований німцями, а вітчизняні проектні організації виступали у ролі адаптерів їхніх напрацювань до вимог нашої нормативної бази. Прогресивний і своєчасний Закон «Про регулювання містобудівної діяльності» не тільки дав старт дерегуляції в нашій країні, але й створив всі умови для реальної ринкової конкуренції зі світовими лідерами. У результаті якої зможуть вижити лише найсильніші інститути», – наголосив він. Тому, на думку І. Соколова, проектні інститути не повинні штучно звужувати свою сферу діяльності, як це є нині, а навпаки – досягати певної універсалізації. Необхідно відстежувати інвестиційні плани держави та приватного інвестора, правильно вибудовувати стосунки із місцевою владою, пропагувати себе на виставках та спеціалізованих заходах, уникати демпінгу, який підриває продуктивні можливості підприємств.
Зважаючи на ситуацію, що склалася у фінансовій діяльності підприємств, Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов запропонував утворити Раду директорів підприємств. Її завданням має стати вироблення пропозицій щодо удосконалення системи підвідомчих організацій. «Пропоную очолити цей неформальний, але життєво важливий орган директорові Державного підприємства «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» Івану Шпилевському», – сказав О.Аліпов.
Четверо керівників підвідомчих підприємств отримали почесні грамоти Мінрегіону. Це, зокрема, директор «УкрНДІводоканалпроекту» Іван Оглобля, директор «УкрНДІпроектреставрація» Ольга Рутковська, директор «Київдіпротрансу» Юрій Семешко, директор «Львівдіпрокомунбуду» Олег Хаврон.
«Я надзвичайно поважаю тих, хто бачить перспективу та працює на неї, завжди шукає нових шляхів для розвитку. Прагнення і практичні намагання змінити ситуацію – визначальне. Тому не чекайте – дійте!», – звернувся до присутніх Анатолій Близнюк.
Прес-служба Мінрегіону