Головна » Новини та публікації » Зміна начальника управління ЖКГ не принесе покращень у житлово-комунальну сферу Рівного

Зміна начальника управління ЖКГ не принесе покращень у житлово-комунальну сферу Рівного

Такого висновку дійшли учасники круглого столу, що зібралися для обговорення шляхів вирішення житлово-комунальних проблем міста. Участь у заході взяли керівники громадських організацій, представники влади, місцеві політики та журналіста.

Захід розпочався із обговорення питання зміни керівництва міського управління житлово-комунального господарства. Зі слів журналіста Олексія Кривошеєва, цей процес відбувається у Рівному не прозоро. На його думку, проблема полягає у тому, що міський голова хоче призначити на цю посаду людину зі свого оточення. Натомість, місту необхідно щоб влада провела відкритий конкурс на якому буде відібрано найбільш кваліфікованого кандидата згідно із наперед розробленими критеріями.

На думку голови громадської організації «Рівненський центр соціального партнерства» Сергія Пінчука, на даному етапі пріоритетним питанням для влади має стати реформування діючої системи обслуговування та управління будинками.

- Сьогодні не важливо прізвище людини, яка очолить управління житлово-комунального господарства, - каже Сергій Пінчук. – Питання у тому, чи матиме новий керівник чіткий план дій щодо вирішення нагальних проблем міста. Адже, діюча система утримання та обслуговування будинків у Рівному є пережитком минулого. Ми маємо ситуацію коли ЖЕК є замовником послуги, її виконавцем і одночасно оцінює якість її надання. При такій системі не важливо хто є керівником управління. Нормально обслуговувати будинки все рівно не вдасться.

Громадський діяч переконаний, що існуюча політика влади у житлово-комунальній сфері є недостатньо ефективною. Минулого року, під тиском громадськості та згідно рішення суду, у місті було запроваджено по будинковий тариф. Однак, комунальні структури так і не почали обліковувати доходи та витрати по окремих будинках. За ініціативи міської влади відбулася ліквідація двох ЖЕКів – «Центрального» і «Паркового». Проте, ця процедура була непрозорою та неуспішною. В березні минулого року влада запровадила інститут старшого по будинку. Це людина яка мала б взаємодіяти із ЖЕКом, контролювати збір та витрачання коштів, а за це отримувати від влади посвідчення і муніципальну пільгу. На сьогодні у Рівному старшими по будинку обрано 258 осіб. Жодному із них не видано посвідчення і не нараховується муніципальна пільга.

- У місті з’явилося 150 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, - завершує перелік сумнівним досягнень влади Сергій Пінчук. - Однак, для Рівного, де тільки комунальними ЖЕКами обслуговується 1250 будинки, така кількість ОСББ – це капля в морі.

Більш детально про проблеми, які виникають у об’єднань співвласників будинків через неефективну політику міської влади розповів представник Громадянської мережі ОПОРА Роман Мартин.

- У рамках реалізації проекту «Створення сприятливих умов для об’єднань співвласників будинків» ОПОРА провела у Рівному серію зустрічей із представниками підприємств, що надають комунальні послуги та обслуговують мешканців міста. Участь в заходах взяли керівники ОСББ, представники Рівнеоблводоканалу, ПРАТ «Рівнегаз», ТЗОВ «Санком-Рівне», міські теплопостачальні компанії ТОВ «Рівнетеплоенерго» та КП «Теплотранссервіс», - каже громадський діяч. – Монополісти примушують ОСББ сплачувати додаткові кошти за послуги, які безкоштовно надаються комунальним будинкам. Оскільки для Рівного розвиток ОСББ є пріоритетним напрямком роботи, управління ЖКГ мало б взяти на себе функцію посередника і допомогти налагодити діалог. Проте, на практиці цього не відбувається. ОСББ позбавлені підтримки влади.

Присутній на заході радник міського голови із реформування житлово-комунального господарства Володимир Зленко погодився, що перелічені проблеми мають місце. Однак, він переконаний, що вони будуть вирішенні найближчим часом.

- Ми напрацювали план заходів, який незабаром буде затверджено розпорядженням міського голови, - каже радник мера. - Документ складається із двох розділів. Перший – це заходи по забезпеченню беззбиткової діяльності житлово-комунальних підприємств. Другий розділ – вдосконалення системи управління житлово-комунальних господарств. Зараз йдуть напрацювання по винесенню на конкурс послуг з управління та утримання будинків і прибудинкових територій. У травні буде проведено конкурс на утримання будинки, що сьогодні обслуговує ЖКП «Промислове» і ЖКП «Перспективне».

Проте, на думку частини учасників круглого столу, анонсовані заходи влади не матимуть потрібних результатів. Наприклад, політик Віктор Матчук переконаний, що вирішити проблему комунальної сфери можна лише шляхом стимулювання створення ОСББ.

- Про що зараз розповідає радник міського голови? Забезпечити беззбитковість комунальних підприємств. Не забезпечити вищу якість надання послуг, а беззбитковість комунальних підприємств. Коли таке кажуть, - чекайте підвищення тарифів, - переконаний колишній народний депутат. – Натомість необхідно дати людям можливість вибору з ким мати справу і створити конкурентне цінове середовище. Друга річ яку потрібно зробити – це стимулювати не на словах, а на ділі створення ОСББ.

Зі слів Віктора Матчука, у рамках чинного законодавства є достатні важелі підтримки створення ОСББ. Наприклад, ніхто не забороняє міській владі уже сьогодні приймати рішення про передачу землі у власність або користування ОСББ. Це не коштує жодної копійки бюджетних грошей, однак, було б суттєвим стимулом для створення ОСББ.

Детальніше:
Роман Мартин
(063) 358 24 30
Публікації та новини схожі

Окреме доручення голови КМДА: чи вирішаться проблеми ОСББ?

16.01.2013
Окреме доручення голови КМДА: чи вирішаться проблеми ОСББ? Весь минулий рік Громадянська мережа ОПОРА активно брала участь в роботі Координаційної ради з питань сприяння розвитку ОСББ в місті Києві, хочаза весь час роботи ради було проведено одне засідання. а після структурних та зміни керівника Координаційної ради голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов підписав окреме доручення розписане на Новицького Д. Ю., Репіка В. М., Петрука В. І., Костюренка Т. М. на контроль Безносика О. С.

докладніше

Америка готова забезпечувати вугіллям українські ТЕС

29.08.2014
Америка готова забезпечувати вугіллям українські ТЕС Ряд американських компаній готові постачати енергетичне вугілля до України для забезпечення потреб ТЕС, доставка палива на які утруднена через зруйновану терористами інфраструктури Донбасу.

докладніше

Чи зможуть співвласники реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку?

25.04.2013
Чи зможуть співвласники реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку? У середу, 24 квітня 2013 року о 10.00 год. в Інформаційному агентстві «Укрінформ Громадянська мережа ОПОРА провела круглий стіл «Коли співвласники зможуть реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку?».

докладніше

Монополісти: Мешканці Рівного винні у своїх проблемах із теплопостачанням

25.01.2013
Монополісти: Мешканці Рівного винні у своїх проблемах із теплопостачанням 22 січня у Рівному відбувся круглий стілміж керівниками Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та представниками компаній «Теплотранссервіс» і «Рівнетеплоенерго», що надають послуги із теплопостачання у Рівному. Дана зустріч відбулася за ініціативи Громадянської мережі ОПОРА і стала четвертою у циклі круглих столів, покликаних налагодити ефективну співпрацю між голова ОСББ та монополістами у галузі надання комунальних послуг.

докладніше

Юридична консультація

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше