Головна » Новини та публікації » Законопроект №8474 все-таки потрапить у зал Верховної Ради

Законопроект №8474 все-таки потрапить у зал Верховної Ради

На вчорашньому засіданні Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики більшість членів, окрім народного депутата Юрія Одарченка, підтримали законопроект №8474 у редакції, обговореній з громадськістю. Протягом лютого законопроект буде винесено у зал Верховної Ради на голосування.

На думку ГМ ОПОРИ, законопроект не є ідеальним, бо він не вирішить геть усіх проблемних питань ні діючих, ні новостворених ОСББ. Тим більше, що проблеми можуть виникнути на етапі реалізації. Адже в Україні є багато хороших законів, які не працюють. Зокрема, не вирішеним залишається питання доступу до інформації про співвласників багатоквартирного будинку, платною залишається реєстрація ОСББ, не до кінця зрозуміло, яким чином будуть будуватися відносини ОСББ з підприємствами, що надають послуги з водопостачання, гарячого водопостачання та опалення.  Очевидно, щось "випало по дорозі", а щось необхідно врегульовувати через інші законодавчі акти.
Однак цей законопроект врегульовує питання, які двояко тлумачилися, що спричиняло безліч перешкод для ОСББ в різних містах. Тепер:

1. Власники житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, як співвласники спільного майна в такому будинку, мають  рівні права і обов'язки (ст. 382 Цивільного кодексу України).

2. Скасовано штучний поділ власників приміщень у багатоквартирному будинку, де створено ОСББ, на повноправних "членів" і неповноправних "не членів" об'єднання через усунення категорії членства в ОСББ (стаття 9 Закону України “Про ОСББ”).

3. Земельна ділянка під багатоквартирним будинком відноситься до переліку майна, яке в силу закону, без будь-яких додаткових формальних дій, визнається спільною власністю власників приміщень у багатоквартирному будинку (ст.382 Цивільного кодексу України, ст.42 Земельного кодексу України).

4. Поняття «балансоутримання» стосовно ОСББ замінено на більш відповідний термін «управління будинком» (ст.11 Закону України „Про ОСББ)”.

5. Врегулювано питання самостійного забезпечення об'єднанням своїх потреб в утриманні й експлуатації будинку, а також стосунків з виробниками і виконавцями житлово-комунальних послуг (ст. 22 Закону України „Про ОСББ)”.

6. ОСББ сплачуватимуть холодну та гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги та послуги з утримання будинків за цінами (тарифами), встановленими для населення (ст.22  Закону України „Про ОСББ)”.

7. Пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг поширюватимуться також на внески (платежі) співвласників, що сплачуються в ОСББ (ст.22 Закону України „Про ОСББ)”.

МИ дуже сподіваємося, що даний законопроект буде прийнятий нардепами у неспотвореному вигляді, а Президент його підпише. Одночасно, вже з понеділка (13 лютого) ОПОРА розпочинає підготовку нових змін до законодавчих актів, для вирішення тих проблем, які залишилися поза увагою законопроекту №8474.

www.opora.org.ua

Публікації та новини схожі

Зношений житловий фонд планують модернізувати за рахунок мешканців?

19.06.2012
Зношений житловий фонд планують модернізувати за рахунок мешканців? На початку червня в прес-центрі інформаційної агенції «ЛігаБізнесІнформ» в рамках Всеукраїнського соціально-економічного проекту «Управдом XXI» за сприяння Громадянської мережі ОПОРА відбулося засідання Клубу житлової політики на тему «Ефективна модель управління багатоквартирними будинками як основа для модернізації ЖКГ». Свої очікування та бачення щодо найефективнішої моделі управління багатоквартирними будинками в Україні в ході круглого столу висловили представники бізнесу, влади та співвласники будинків.

докладніше

Тарифы на услуги по содержанию домов и придомовой территории по состоянию на 01.01.2013 года

16.01.2013
Тарифы на услуги по содержанию домов и придомовой территории по состоянию на 01.01.2013 года На выполнение мероприятий по обеспечению выполнения заданий Общегосударственной программы реформирования и развития жилищно-коммунального хозяйства на 2009-2014 годы и с целью мониторинга состояния реформирования и развития жилищно-коммунального хозяйства введена отраслевая отчетность о финансово-экономических показателей деятельности предприятий жилищно-коммунального хозяйства.

докладніше

ТОВ «Луганськвода» протизаконно нав’язує ОСББ статус виконавців житлово-комунальних послуг

02.07.2012
ТОВ «Луганськвода» протизаконно нав’язує ОСББ статус виконавців житлово-комунальних послуг Про непрості відносини луганських ОСББ з монополістами в ході прес-конференції, що відбулася 22 червня, розповів координатор житлово-комунальних програм Луганської ОПОРИ Олексій Кормілецький. За словами громадського активіста, відносини між споживачами житлово-комунальних послуг та постачальниками в Луганську важко назвати чесними, справедливими та рівноправними.

докладніше

Ресурсний центр для ОСББ: Краматорськ

09.02.2012
Ресурсний центр для ОСББ: Краматорськ Ресурсний центр ОСББ проводить роботу в режимі «гаряча лінія», надання юридичної та методичної допомоги, консультація по створенню та реєстрації нових ОСББ та ін.

докладніше

Юридична консультація

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше