Головна » Новини та публікації » Законопроект №8474: питання землі узгоджено

Законопроект №8474: питання землі узгоджено

Після тривалих перемовин громадськість та влада досягнули компромісу – ділянка землі, на якій стоїть будинок (пляма забудови), повинна бути у власності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків без будь-яких додаткових дій, а прибудинкова територія знаходитися у постійному користуванні ОСББ.

ОСББ. Комітетські хроніки. Частина 3

Вчора, 21 грудня 2011 року, на засіданні Комітету ВР України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики  і представники Мінрегіону, і Держкомзему, і громадськості дійшли згоди щодо земельного питання в законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку» (реєстр.№8474, друге читання). Усі присутні члени Комітету одностайно проголосували за наступні зміни:

  • Земельна ділянка під будинком (пляма забудови) в межах вимощення будинку повинна входити до складу спільного майна співвласників, відповідно – належати на праві спільної сумісної власності власникам приміщень в силу закону (зміни до статті 382 Цивільного Кодексу та статті 42 Земельного кодексу).
  • Земельна ділянка, на якій розташована прибудинкова територія, в межах, визначених документацією із землеустрою, має передаватися  у постійне користування ОСББ (статті 42, 89 Земельного кодексу).Також було вирішено схвалити законопроект в цілому та  негайно віддати його на розгляд Верховній Раді.

Отож, тримаймо кулаки за законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку»  із положеннями, що з такими зусиллями відстоювали громадські активісти.

Детальніше:
Тетяна Бойко,керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Публікації та новини схожі

Влада грає в житлово-комунальну реформу

23.01.2013
Влада грає в житлово-комунальну реформу Майже 12 мільярдів гривень – такий «врожай» завищених платежів знімають кожного року комунальники теплового господарства України.

докладніше

Росія планує унеможливити реверс газу з ЄС до України

09.09.2014
Росія планує унеможливити реверс газу з ЄС до України Росія планує унеможливити здійснення реверсних поставок газу з Європи до України, щоб положення Києва стало ще складніше.

докладніше

Податок на землю з ОСББ — чи має ОСББ сплачувати податок на землю?

01.06.2012
Податок на землю з ОСББ — чи має ОСББ сплачувати податок на землю? Податкова та відділ земельних ресурсів відповідають на це питання ствердно, але тільки до тих пір доки ви не дасте зрозуміти, що трохи та розбираєтеся в питанні, про яке йдеться.

докладніше

Анонс: Кредитна лінія для реалізації енергоефективних проектів у житлових будинках

03.06.2013
Анонс: Кредитна лінія для реалізації енергоефективних проектів у житлових будинках В рамках програми з підвищення ефективності використання енергії у багатоквартирних житлових будинках Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) у партнерстві з місцевими комерційними банками може найближчим часом запропонувати Кредитну лінію для реалізації енергоефективних проектів у житлових будинках (далі – Кредитна лінія).

докладніше

Юридична консультація

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше