Головна » Новини та публікації » Загальнодержавна програма реформування і розвитку ЖКГ виконується «на словах»

Загальнодержавна програма реформування і розвитку ЖКГ виконується «на словах»

7 лютого 2012 року в прес-центрі ІА «Українські новини» пройшов круглий стіл на тему «Житлова реформа: країна відповідальних власників чи найманці житлового рабства», на якому активісти Громадянської мережі ОПОРА, голови ОСББ і представники державних установ обговорили виконання Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ, а також спробували з`ясувати, що ж стоїть на заваді виконанню Доручення Президента України від 13.10.2010 № 1-1/2427 у частині удосконалення нормативно-правової бази щодо створення і функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

На думку керівника житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА Тетяни Бойко, житлова реформа в Україні мала би вже завершуватися (згідно Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ на 2009-2014 роки). «Проте, нині ми „застрягли” на базовому рівні – доланні постійних перешкод для організованих співвласників, тих людей, які самостійно, не чекаючи  допомоги ззовні, піклуються про свої будинки.Попри гучні заяви чиновників найвищого рівня сприяти ОСББ, на практиці об’єднання співвласників ведуть постійну «боротьбу» за виживання. У той час як виконання Доручень Президента та Уряду саботується Центральними органами виконавчої влади. Складається враження, що ситуація невизначеності, багатозначності та суперечності в законодавстві усім вигідна», - заявила Тетяна Бойко під час круглого столу.

Досі не прийнято урядового законопроекту  №8474 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ”, який дозволить „зупинити кровотечу з артерії ОСББ”. Прийняття або неприйняття цього акту (або прийняття в спотвореному вигляді) буде сигналом, куди хоче влада, щоб рухалася наша держава – до країни відповідальних власників чи країни найманців житлового рабства. Якщо ж буде обрано вектор власників, то можна буде говорити про подальше реформування та виконання Загальнодержавної програми – про формування ринку управління житлом, про створення системи взаємодії з виробниками і постачальниками комунальних послуг, про систему соціального захисту малозабезпечених, а також про підвищення енергоефективності житлового сектору.

За словами Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександра Аліпова, Мінрегіон сподівається, що профільний комітет ВР ухвалить останню редакцію законопроекту №8474. «Ми сподіваємося, що редакція буде винесена в зал ВР і таки проголосована», - відзначив Олександр Аліпов. Чиновник переконаний, що ці зміни в законодавстві сьогодні дійсно необхідні, передовсім вже створеним ОСББ. Тільки на законодавчому рівні можна вирішити проблеми діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Олексій Кучеренко, голова Спілки власників житла України, вважає що проблеми житлово-комунального господарства України потрібно винести за межі протистояння з Російською Федерацією в газовому питанні. На його думку, однією з проблем модернізації комунального господарства є тарифна політика. «Ця політика повинна супроводжувати процес модернізації ЖКГ, а в нас на сьогоднішній день немає прозорої і послідовної тарифної політики», - констатував голова Спілки.

Член Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Віктор Матчук, переконаний у тому, що саме земельне питання є головною перепоною в прийнятті законопроекту №8474. «Ніхто не хоче віддавати у власність землю, що знаходиться під будівлею тим людям, які проживають у багатоквартирних будинках», - заявив народний депутат у ході обговорення виконання Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ.

Присутні на круглому столі громадські активісти, голови ОСББ звернулися до представників влади із закликом виконати Доручення Президента України від 13.10.2010 № 1-1/2427 у частині удосконалення нормативно-правової бази щодо створення і функціонування ОСББ. Громадськість очікує від влади не слів, а діла, бо зі свого боку об’єднання співвласників виконало свої зобов’язання по Загальнодержавній програмі.
Метою проекту «Житлова реформа в Україні: погляд громадськості», що здійснюється Громадянською мережею ОПОРА за підтримки Програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» є здійснення громадського моніторингу стану реалізації реформи у житловій сфері та вироблення рекомендацій для її просування на національному рівні.

Детальніше:
Тетяна Бойко,
керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Публікації та новини схожі

Ресурсний центр для ОСББ: Рубіжне

09.02.2012
Ресурсний центр для ОСББ: Рубіжне ОСББ сприяє розвитку приватної ініціативи, розробці та реалізації програм місцевого розвитку, захисту прав ОСББ.

докладніше

Як побудувати країну відповідальних власників? Частина 1

21.02.2012
Як побудувати країну відповідальних власників? Частина 1 Переважна більшість багатоквартирних будинків, побудованих до незалежності України, належали державі. Меншість будинків були власністю житлово-будівельних кооперативів та інших об’єднань. З 1991 року у громадян з’явилася можливість отримати у власність квартири, в яких вони проживали.

докладніше

Статистика: Споживання газу в липні 2014 року скоротилося майже на третину

15.09.2014
Статистика: Споживання газу в липні 2014 року скоротилося майже на третину Україна в період із січня по липень 2014 року скоротила споживання газу порівняно з аналогічним періодом 2013 року на 14,6% - до 26,022 млрд кубометрів.

докладніше

Запасів вугілля для ТЕС вистачить до середини листопада

03.09.2014
Запасів вугілля для ТЕС вистачить до середини листопада Забезпечити ТЕС вугіллям українського видобутку сьогодні неможливо через бойові дії на сході країни, де розташована більша частина діючих шахт. За інформацією Міненерговугілля, вже сьогодні на українських ТЕС спостерігається гострий дефіцит вугілля марки «А» – палива, яке використовується на половині станцій країни.

докладніше

Юридична консультація

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше