Головна » Новини та публікації » Відкритий лист Громадянської мережі ОПОРА до Міністра соціальної політики України Наталії Королевської

Відкритий лист Громадянської мережі ОПОРА до Міністра соціальної політики України Наталії Королевської

Шановна Наталіє Юріївно!

Звертаємось до Вас, як до Міністра соціальної політики України одним з основних завдань якого є формування державної політики щодо забезпечення державних соціальних стандартів та державних соціальних гарантій для населення.

Останнім часом набули поширення випадки, коли Управління праці та соціального захисту населення на місцях відмовляють в прийомі розрахунків або повертають вже прийняті від ОСББ/ЖБК розрахунки на відшкодування пільг. Від таких дій громадяни не отримують пільги та житлові субсидії. Громадянська мережа ОПОРА зауважує, що чинне законодавство України не ставить право громадян на отримання пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги в залежність від того, проживають громадяни в будинку, де створено ОСББ, чи будинку, де воно не створене, а так само і в залежність від того, сплачуються відповідні витрати безпосередньо виконавцям житлово-комунальних послуг чи через ОСББ. Тому подібні дії, котрі вчиняє Управління соціального захисту населення – відмова ОСББ щодо надання відшкодування за пільгами та субсидіями - неправомірні.

У відповідності до пункту 3 статті 102 Бюджетного Кодексу України за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природнього газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот надаються субсидії населенню та пільги.

Відповідно до роз’яснення Мінрегіону від 30 листопада 2012 року № 7/10-19373 «Щодо погодження/затвердження тарифів/органами місцевого самоврядування внесків на житлово-комунальні послуги для ОСББ та ЖБК» відповідно до статті 10 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» до виключної компетенції загальних зборів членів об'єднання відноситься, зокрема, затвердження кошторису і балансу об'єднання, а також визначення розмірів внесків та платежів членами об'єднання. Ні зазначеним законом, ні іншими законодавчими актами України не передбачено затвердження або погодження органами місцевого самоврядування розмірів внесків та платежів, визначених загальними зборами ОСББ.

Таким чином, за умови затвердження на загальних зборах ОСББ розміру внесків (платежів) на утримання будинку і прибудинкової території, який відповідає затвердженому в кошторисі об'єднання розміру витрат на такі цілі, що підтверджується документально (витяг з протоколу загальних зборів, копія кошторису об'єднання), відсутні правові підстави для відмови споживачам, які мешкають у будинках ОСББ, в наданні пільг і субсидій, чи об'єднанню – у відшкодуванні таких пільг і субсидій.

Відповідно пункту 2 частина другої протокольного рішення засідання Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року № 12 «Мінсоцполітики разом з Мінрегіоном, Мінфіном, Мін’юстом, Мінекономрозвитку, Міністерством доходів і зборів, Держфінінспекцією, Антимонопольним комітетом, Держпідприємництвом і за участю представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків – членів Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків подати до 25 квітня 2013 року на розгляд Уряду узгоджені пропозиції стосовно вдосконалення механізму надання пільг та субсидій».

Громадянська мережа ОПОРА є членом Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Ми стурбовані соціальною напругою, що виникла через питання надання пільг та житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян, які проживають в будинках, де утворено ОСББ, а також необхідністю забезпечення прав громадян України.

Звертаємося до Вас з проханням повідомити про розробленні Мінрегіоном пропозиції стосовно вдосконалення механізму надання пільг та субсидій для їх спільного узгодження.

Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА

Завантажити повний текст листа 64.39 Kb

Детальніше:
Тетяна Бойко, координатор
житлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА
(063) 617 97 60 
Публікації та новини схожі

Відкритий лист Громадянської мережі ОПОРА до Міністра соціальної політики України Наталії Королевської

25.03.2013
Відкритий лист Громадянської мережі ОПОРА до Міністра соціальної політики України Наталії Королевської Звертаємось до Вас, як до Міністра соціальної політики України одним з основних завдань якого є формування державної політики щодо забезпечення державних соціальних стандартів та державних соціальних гарантій для населення.

докладніше

Муніципальні енергетичні плани: Результати співпраці 21 міста України та Проекту USAID

28.12.2011
Муніципальні енергетичні плани: Результати співпраці 21 міста України та Проекту USAID 75% енергетичних ресурсів споживається у містах, проте більшість міст не мало спеціалізованих підрозділів, професійних кадрів,та планів для управління енергетичними процесами на своїх територіях.

докладніше

Єврокомісія: російські пропозиції по газовій знижці неприйнятні для України

10.09.2014
Єврокомісія: російські пропозиції по газовій знижці неприйнятні для України Російські пропозиції по газовій знижці неприйнятні для України. Про це на умовах анонімності повідомив чиновник Єврокомісії.

докладніше

Тарифы на услуги по содержанию домов и придомовой территории по состоянию на 01.01.2013 года

16.01.2013
Тарифы на услуги по содержанию домов и придомовой территории по состоянию на 01.01.2013 года На выполнение мероприятий по обеспечению выполнения заданий Общегосударственной программы реформирования и развития жилищно-коммунального хозяйства на 2009-2014 годы и с целью мониторинга состояния реформирования и развития жилищно-коммунального хозяйства введена отраслевая отчетность о финансово-экономических показателей деятельности предприятий жилищно-коммунального хозяйства.

докладніше

Юридична консультація

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше