Головна » Новини та публікації » Шведський підхід для українських водоканалівФоторепортажі

Шведський підхід для українських водоканалівФоторепортажі

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк та Голова правління «Swedish Water Experience AB» Пер Йоханссон підписали Меморандум про взаєморозуміння в Києві 13 березня.

Згідно з документом, Україна організовуватиме процес реконструкції водоочисних та каналізаційних споруд в обраних містах України з використанням шведського підходу, дотриманням екологічних стандартів та використанням найбільш енергоефективних технологій.

«Впевнений, запропоновані шведською стороною підходи до реконструкції систем водопідготовки, водопостачання та водовідведення для міст, краще всього реалізовувати у рамках публічно-приватного партнерства. Муніципалітети та міські громади повинні брати активну участь у покращенні свого власного життєвого середовища. Реалізація проектів у Житомирі, Димитрові та Горлівці мають стати позитивним прикладом для решти українських міст. Але, наполягаю – після реконструкції водоканалів там повинен запрацювати нормальний, цивілізований бізнес, який бореться за споживача високою якістю своїх послуг», – сказав Анатолій Близнюк.

Представник Уряду і Посольства Королівства Швеція Мортен Енберг своєю чергою відзначив, що шведським компаніям пощастило мати однодумця і союзника в особі очільника Мінрегіону.«Високий рівень якості водопостачання та водопідготовки, досягнутий нами у Швеції, було реалізовано саме в ідеології, яку ви нам щойно описали», – підкреслив М. Енберг.

Представник Шведської торгової ради Гунілла Хульт повідомила, що сьогоднішня подія «виросла» із невеликого шведського стенду на виставці «Аква-Україна» восени минулого року, де були представлені лише кілька фірм. А сьогодні вже відбуваються результативні переговори в Міністерстві та із радами міст Горлівки, Димитрова та Житомира.

«Наша ціль у цьому проекті – модернізація обладнання водоканалів для дотримання ними високих екологічних стандартів, таких, як у Швеції. Це повинно відбутися із використанням найбільш ефективних енергозберігаючих технологій, а в перспективі – із можливістю використання відновних джерел енергії», – наголосила Гунілла Хульт.«Ми вже давно визначилися з тим, що Україна – дуже важливий ринок для нас – сказав Голова правління «Swedish Water Experience AB» Пер Йоханссон. – У нас є спільна історія, подібний клімат, що важливо для систем водопостачання, наші країни, хоч і не близькі, проте сусіди. Переконаний, наша співпраця в реалізації намічених проектів буде мати велику перспективу».За словами П. Йоханссона, до досягнення нинішнього рівня якості водопостачання та водоочищення Швеція поступово йшла протягом понад 75 років. Накопичений значний досвід в енергозбереженні та водоочищенні, яким вони готові поділитися. Вже завтра, 14 березня під час поїздки до Житомира експерти «Swedish Water Experience AB» зможуть конкретно визначитися із необхідним обсягом інвестицій.

«Кажу вам і присутнім тут мерам міст, якщо я вже підписався, то буду контролювати, і міста ваші гроші отримають тільки під конкретні добре прораховані проекти. Мінрегіон пропонуватиме працювати із тими, муніципалітетами і мерами, які будуть працювати на стратегічну перспективу, для людей. Нам усім потрібен справжній результат, який покаже усій країні, як саме треба діяти», – звернувся до Пера Йоханссона, підписуючи Меморандум Анатолій Близнюк.


Прес-служба Мінрегіону

Публікації та новини схожі

Ресурсний центр для ОСББ: Львів

07.02.2012
Ресурсний центр для ОСББ: Львів Власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою ы повинні брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку.

докладніше

Звіт директора комунального підприємства Запоріжжя про надані послуги за період святукувань

10.01.2012
Звіт директора комунального підприємства Запоріжжя про надані послуги за період святукувань За святковий тиждень було підготовлено й надано більше 1740 куб. метрів питної води споживачам Запоріжжя, Вільнянського, Запорізького та Новомиколаївського районів області. Перша та друга центральні очисні споруди обробили понад 1015 куб. метрів стоків, що надійшли з Лівого і Правого берегів Запоріжжя.

докладніше

Анонс: Кредитна лінія для реалізації енергоефективних проектів у житлових будинках

03.06.2013
Анонс: Кредитна лінія для реалізації енергоефективних проектів у житлових будинках В рамках програми з підвищення ефективності використання енергії у багатоквартирних житлових будинках Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) у партнерстві з місцевими комерційними банками може найближчим часом запропонувати Кредитну лінію для реалізації енергоефективних проектів у житлових будинках (далі – Кредитна лінія).

докладніше

Проти завищення тарифів на опалення

12.12.2012
Проти завищення тарифів на опалення Громадські організації виявили факт завищення тарифів на опалення, який щороку забирає у громадян сотні мільйонів гривень. Виявляється, тарифи на опалення розраховуються з застосуванням середніх температур сторічної давнини, коли зими були холоднішими. Крім того, комунальники використовують застарілі норми споживання тепла, які значно вищі за сучасні, а це додаткові мільйони з кишень громадян.

докладніше

Юридична консультація

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше