Головна » Новини та публікації » Семінар для ОСББ в Херсоні

Семінар для ОСББ в Херсоні

08.09.2011 року «Ресурсний центр розвитку ОСББ» м. Херсон спільно з фірмами «Німецьке товариство по міжнародній співпраці GIZ (до 2011 Німецьке товариство по технічній співпраці), Профайн Україна (profine), Ініціатива «Житлового господарства у Східній Європі) провели навчальний семінар в рамках проекту державно-приватного партнерства в Україні «Менеджер по енергозберігаючий санації житлових будинків».

Захід проводився в великому залі Херсонської міської ради. В семінарі прийняли участь Голови правлінь ОСББ, ініціативні групи мешканців Херсона та громадські організації, загалом близько 60 учасників.

У семінарі взяли участь експерти: Лариса Шреккенбах, керівник проекту «Менеджер по енергозберігаючих санація житлових будинків», Ініціатива «Житлового господарства у Східній Європі», ІВО, Берлін; Ральф Хілленберг, директор IPBB (ООО) інженерно-проектного бюро будівельних проектів, Берлін; Федір Барулін, Голова Правління ХОГО «Регіональна рада підприємців»; Ольга Олефірова, юрист, Інститут муніципального розвитку, Київ; Сергій Свистюк, начальник відділу енергоефективних технологій, ТОВ ЦЕК «ЕСКО ЦЕНТР» Київ.

Під час зустрічі Німецькі спеціалісти розповіли про проект державно-приватного партнерства «Менеджер по енергозберігаючий санації житлових будинків», Енергозберігаюча санація будинку – німецький досвід. По крокову або комплексну санацію: необхідні енергозберігаючі заходи, розрахунок витрат, енергетичний паспорт.

Учасники семінару отримали інформацію від фахівців про «пілотний» проект енергозберігаючої санації житлового будинку за рахунок кредитних ресурсів по м. Ніжин, Чернігівської області. Доповідач відповів на ряд запитань, що виникли у присутніх. Тема виявилась дуже актуальною та болючою на сьогоднішній день.

Вирішення попереднього питання стане можливим завдяки створенню револьверного фонду, який забезпечить впровадження енергозберігаючих заходів при теплореновації житлових будинків ОСББ, про створення якого доповів Федір Барулін, Голова Правління ХОГО «Регіональна рада підприємців».

По закінченню семінару запрошеним було продемонстровано фільм, який показав яким чином відбувається санація житлового будинку – робота на будівельних майданчиках в м. Берлін. Цей фільм містить багато цікавої, повчальної інформації.
Цей семінар дає надію, що і в Україні можливо втілити такі ж енергозберігаючі заходи при теплореновації житлових будинків ОСББ за умови плідної співпраці, використання досвіду та новітніх технологій впроваджених Німецькими та вітчизняними фахівцями.

Публікації та новини схожі

Анатолій Близнюк: Зношені мережі – найслабша ланка систем життєзабезпечення

01.02.2012
Анатолій Близнюк: Зношені мережі – найслабша ланка систем життєзабезпечення Основна причина ускладнень із теплопостачанням – фізичний знос мереж, повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк на тематичному брифінгу, що відбувся в Кабінеті Міністрів України у середу, 1 лютого.

докладніше

Структура комунальних тарифів залишається комерційною таємницею

29.03.2012
Структура комунальних тарифів залишається комерційною таємницею В ході круглого столу на тему «Хочемо знати, за що платимо: комунальні тарифи!», що відбувся 27 березня 2012 року, Громадянська мережа ОПОРА презентувала результати дослідження щодо складової тарифів на комунальні послуги, що проходило в рамках проекту «Хочемо знати, за що платимо!», підтриманого Міжнародним фондом Відродження за конкурсом «Реалізація права на доступ до публічної інформації». Враховуючи нові можливості передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації» та змінами до Закону «Про інформацію», Громадянською мережею ОПОРА було розроблено та надіслано серію запитів на інформацію щодо тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, опалення та гарячого водопостачання у Києві, Луганську, Вінниці, Рівному, Дніпропетровську та Чернівцях.

докладніше

Від влади треба вимагати розкриття складових коммунальних тарифів, - Тетяна Бойко

27.06.2014
Від влади треба вимагати розкриття складових коммунальних тарифів, - Тетяна Бойко Чому зросли тарифи на комунальні послуги? За що ще доведеться платити більше? Які умови поставило МВФ поруч з вимогою підвищення ціни на КП? Відповіді на це в ефірі «Громадського радіо» дає Тетяна Бойко – представник Громадянської мережі «Опора».

докладніше

Необходимо ускорить обновление градостроительной документации — Анатолий Близнюк

02.03.2012
Необходимо ускорить обновление градостроительной документации — Анатолий Близнюк Градостроительная документация является основой для отвода земли и привлечения инвестиций на конкретных территориях, а потому она должна быть обновлена ​​максимально быстро. В большинстве регионов страны темпы ее обновления крайне медленные, сообщил во время заседания Коллегии Минрегиона глава ведомства Анатолий Близнюк.

докладніше

Юридична консультація

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше