Головна » Новини та публікації » Реформа ЖКГ: увага ЗМІ

Реформа ЖКГ: увага ЗМІ

Моніторинг  друкованих/Інтернет ЗМІ проводився Громадянською мережею ОПОРА з 1 січня 2009 року по 1 червня 2012 року в рамках проекту «Житлова реформа очима громадськості» за сприяння програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».

Згідно з результатами моніторингу лише деякі друковані та Інтернет-ЗМІ регулярно публікують розгорнуті матеріали про реформування ЖКГ, про ОСББ, тарифи тощо. Зокрема це такі видання як:

  • Власть денег і Деловая столица (розгорнуті матеріали, огляди, аналітика, пишуть фахово),
  • Лівий берег (розгорнуті матеріали, потужний спецпроект «Управління спільним», що може стати в нагоді ОСББ),
  • Сегодня (на сайті видання є гарні спецпроекти з корисними матеріалами для мешканців багатоквартирних будинків; безпосередньо в газеті, крім того, діє рубрика ЮРЛИКБЕЗ, у якій юристи відповідають на запитання читачів, досить часто – про ОСББ, про тарифи, про ЖЕКи),
  • Дзеркало тижня,
  • Урядовий кур’єр,
  • Кореспондент (варті уваги блоги на сайті видання).У решти глянцевих бізнес-видань дана тема популярністю не користується. Винятком є журнал «Експерт», який професійно публікує статті з ілюстраціями та інфографікою.

Поточні подієві новини й анонси оперативно з’являються на сторінках інформаційних агенцій: УНІАН, УНН (Українські національні новини) та ЛігаБізнесІнформ.

Економічна правда, Полеміка, Gazeta.ua, Подробности, Цензор.нет – це Інтернет-видання, що найактивніше висвітлюють виконання реформи ЖКГ, проблемиОСББ тощо.

Але більшість ЗМІ приділяє недостатньо уваги реформуванню ЖКГ (чи не першочерговій реформі за значимістю і нагальністю). Можливо, це не їхній «формат», можливо, їхній читач хоче чогось «легшого» для споживання – політичних скандалів тощо. Можливо, тема надто складна й більшість видань не беруться повноцінно її висвітлювати. Адже, згідно з результатами дослідження «Хто і чому боїться ОСББ», проведеного Центром Разумкова та Фондом «Демократичні ініціативи» на замовлення Громадянської мережі ОПОРА, понад 40% українців нічого не знають про ОСББ, менше 30% про ОСББ «щось чули». Очевидно, в цьому далеко не остання «заслуга» й засобів масової інформації.

Якщо порівнювати суспільну значимість теми та ступінь висвітлення її у ЗМІ, то маємо констатувати, що вона висвітлюється недостатньо. Тому необхідно сприяти висвітленню теми реформування ЖКГ у засобах масової інформації та обізнаності редакторів і журналістів у цій сфері. Варто запроваджувати окремі проекти, направлені на роботу зі ЗМІ та інформування громадськості.

Детальніше:
Тетяна Бойко,
координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Микола Костинян,
координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
у Чернівецькій області
Публікації та новини схожі

Данные об обращении граждан в Минрегион

06.03.2013
Данные об обращении граждан в Минрегион Министерство регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства имеет «горячую линию» для оперативных обращений граждан в случае возникновения проблем и перебоев в работе систем жизнеобеспечения в орган исполнительной власти.

докладніше

Кабмін розраховує подолати дефіцит бюджету «Нафтогазу» до 2018 року

03.09.2014
Кабмін розраховує подолати дефіцит бюджету «Нафтогазу» до 2018 року В оновленому Меморандумі між Україною і ключовим кредитором країни – Міжнародним валютним фондом закріплено положення, згідно якому Кабінет міністрів України має подолати дефіцит бюджету Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до 2018 року.

докладніше

Президентський законопроект №8474 не сприятиме розвитку ОСББ

07.12.2011
Президентський законопроект №8474 не сприятиме розвитку ОСББ Представники Спілки власників житла, Громадянської мережі ОПОРА та голови ОСББ впевнені у тому, що на засіданні профільного комітету Верховної Ради 7 грудня 2011року зміст Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» (№8474) буде вкотре вихолощено лобістами певних організацій – такі підозри навіює його кулуарна підготовка.

докладніше

Мінрегіон: 9 областей повністю запровадили технологічний облік тепла

08.10.2012
Мінрегіон: 9 областей повністю запровадили технологічний облік тепла Лише 15 відсотків бракує Україні до повного оснащення всіх теплогенеруючих потужностей комунальних підприємств лічильниками тепла. Дев’ять областей забезпечили технологічний облік виробленого та відпущеного споживачам тепла повністю. Про це повідомив Перший заступник очільника Мінрегіону України Олександр Аліпов під час селекторної наради з керівництвом обласних державних адміністрацій присвяченій підготовці до роботи взимку, що відбулася у будинку Уряду в середу 3 жовтня.

докладніше

Юридична консультація

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше