Головна » Новини та публікації » Реформа ЖКГ: увага ЗМІ

Реформа ЖКГ: увага ЗМІ

Моніторинг  друкованих/Інтернет ЗМІ проводився Громадянською мережею ОПОРА з 1 січня 2009 року по 1 червня 2012 року в рамках проекту «Житлова реформа очима громадськості» за сприяння програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».

Згідно з результатами моніторингу лише деякі друковані та Інтернет-ЗМІ регулярно публікують розгорнуті матеріали про реформування ЖКГ, про ОСББ, тарифи тощо. Зокрема це такі видання як:

  • Власть денег і Деловая столица (розгорнуті матеріали, огляди, аналітика, пишуть фахово),
  • Лівий берег (розгорнуті матеріали, потужний спецпроект «Управління спільним», що може стати в нагоді ОСББ),
  • Сегодня (на сайті видання є гарні спецпроекти з корисними матеріалами для мешканців багатоквартирних будинків; безпосередньо в газеті, крім того, діє рубрика ЮРЛИКБЕЗ, у якій юристи відповідають на запитання читачів, досить часто – про ОСББ, про тарифи, про ЖЕКи),
  • Дзеркало тижня,
  • Урядовий кур’єр,
  • Кореспондент (варті уваги блоги на сайті видання).У решти глянцевих бізнес-видань дана тема популярністю не користується. Винятком є журнал «Експерт», який професійно публікує статті з ілюстраціями та інфографікою.

Поточні подієві новини й анонси оперативно з’являються на сторінках інформаційних агенцій: УНІАН, УНН (Українські національні новини) та ЛігаБізнесІнформ.

Економічна правда, Полеміка, Gazeta.ua, Подробности, Цензор.нет – це Інтернет-видання, що найактивніше висвітлюють виконання реформи ЖКГ, проблемиОСББ тощо.

Але більшість ЗМІ приділяє недостатньо уваги реформуванню ЖКГ (чи не першочерговій реформі за значимістю і нагальністю). Можливо, це не їхній «формат», можливо, їхній читач хоче чогось «легшого» для споживання – політичних скандалів тощо. Можливо, тема надто складна й більшість видань не беруться повноцінно її висвітлювати. Адже, згідно з результатами дослідження «Хто і чому боїться ОСББ», проведеного Центром Разумкова та Фондом «Демократичні ініціативи» на замовлення Громадянської мережі ОПОРА, понад 40% українців нічого не знають про ОСББ, менше 30% про ОСББ «щось чули». Очевидно, в цьому далеко не остання «заслуга» й засобів масової інформації.

Якщо порівнювати суспільну значимість теми та ступінь висвітлення її у ЗМІ, то маємо констатувати, що вона висвітлюється недостатньо. Тому необхідно сприяти висвітленню теми реформування ЖКГ у засобах масової інформації та обізнаності редакторів і журналістів у цій сфері. Варто запроваджувати окремі проекти, направлені на роботу зі ЗМІ та інформування громадськості.

Детальніше:
Тетяна Бойко,
координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Микола Костинян,
координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
у Чернівецькій області
Публікації та новини схожі

Зобов’язання України у сфері енергетики

29.05.2014
Зобов’язання України у сфері енергетики У 2013 році дефіцит державної компанії НАК НАФТОГАЗ, зумовлений різким зростанням збиткових продажів газу регіональним теплогенеруючим компаніям та спадом прибутковості продажу газу промисловим споживачам, досягнув майже 2 відсотків ВВП.

докладніше

2 млн гривен «потеряно» Полтавским Фондом поддержки индивидуального жилищного строительства

02.03.2012
2 млн гривен «потеряно» Полтавским Фондом поддержки индивидуального жилищного строительства Во время ревизии финансово-хозяйственной деятельности областного Фонда поддержки индивидуального жилищного строительства в селе (Фонд) специалисты Госфининспекции в Полтавской области за 2009-2011 годы установили нарушения, которые привели к потерям, на общую сумму свыше 2 млн грн.

докладніше

Про застосування енергоощадних технологій у Києві

20.09.2012
Про застосування енергоощадних технологій у Києві Голова Київської МДА Олександр Попов заявив про планування масового застосування енергоощадних технологій.

докладніше

Обговорення проблемних питань у взаємовідносинах між ПАТ Житомиргаз та ОСББ і ЖБК

22.01.2013
Обговорення проблемних питань у взаємовідносинах між ПАТ Житомиргаз та ОСББ і ЖБК У середу, 23 січня 2013 року об 14:00 год. у прес-центрі Житомирської обласної державної адміністрації відбудеться круглий стіл на тему «Обговорення проблемних питань у взаємовідносинах між ПАТ Житомиргаз та ОСББ і ЖБК». Захід відбудеться за підтримки Всеукраїнської громадської організації Громадянська мережа ОПОРА за участі Асоціації ОСББ «Жито-Мир».

докладніше

Юридична консультація

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше