Головна » Новини та публікації » Пропозиції Нацради з питань ОСББ щодо держпрограми погашення кредитів на енергомодернізацію

Пропозиції Нацради з питань ОСББ щодо держпрограми погашення кредитів на енергомодернізацію

Національна рада з питань створення та забезпечення функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) звернулась до уряду з проханням сприяти ухваленню законів, необхідних для проведення реформ у житлово-комунальному господарстві України.

На прес-конференції членами Нацради було зроблено звернення до віце-прем'єра Володимира Гройсмана з пропозицією скликати нараду. Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка запросили бути присутнім на ній для вирішення деяких проблем енергоефективності ще до опалювального сезону.

"Ми виступаємо за підтримку політики енергоефективності, саме тому звертаємось до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням провести збори Нацради з питань ОСББ з його присутністю, з метою вирішення поточних питань, створення алгоритму співпраці з громадськістю та Кабінетом Міністрів, щоб, з’явилась можливість вже майбутнього опалювального сезону реалізувати якісь проекти в країні", - повідомила член ради Катерина Чижик.

Також, Нацрада з питань ОСББ просить уряд сприяти ухваленню законів, які необхідні для реалізації програм підтримки енергозбережних заходів.

Член ради Тетяна Бойко підкреслила, що у Верховній Раді були зареєстровані законопроекти, які частково дозволяли знайти вирішення цих питань: законопроект "Про особливості права власності у багатоквартирному будинку", "Про управління багатоквартирним будинком", а також законопроект, що дає можливість перенаправити з бюджету кошти програми пільгового кредитування на енергозбережні заходи. Але ряд цих законопроектів було відкликано, а розроблені Мінрегіоном альтернативні проекти, так і не були подані на розгляд до Верховної Ради.

На її думку проблемні питання ОСББ, погіршення взаємовідносин між постачальниками послуг та споживачами почалося після того, як був прийнятий закон №1198, який передбачає, що виключно підприємство монополіст може бути виконавцем послуг. В результаті багато з них почали трактувати закон по-своєму, так "Київенерго" висунув вимоги про передачу внутрішньобудинкових мереж та індивідуальних теплових пунктів на його баланс.

Ще Нацрада звернулася до влади з проханням вирішувати питання кадрів, виходячи з професіоналізму кандидатів: "Нам не зовсім зрозумілі кадрові рішення. Дуже не хотілося б повернення до принципів попередньої влади, коли пріоритетом було певне місце проживання."

Нацрада з питань ОСББ зазначила, що вони цілком згодні з поглядом президента України П. Порошенка на шляхи вирішення проблеми енергозбереження: "Конкурентний ринок, ліквідація корупції в енергетичній галузі та ЖКГ, диверсифікація енергетичних джерел – ось що для цього потрібно. Саме це є конкретним механізмом підтримки енергозбережних заходів".

У Нацраді наголошують, що починати треба з будівлі – ось перший крок модернізації енергосистеми країни, щоб уникнути надалі зайвих потужностей, які можуть виявитися непотрібними після енергомодернізації будинків. Зараз енерговтрати багатоквартирних будинків складають 45%.

Вікторія Погорєлов вважає, що парламент повинен ухвалити створені Мінрегіоном законопроекти, а саме, закон про внесення змін до закону "Про ОСББ", а також закласти в держбюджет кошти для підтримки ОСББ через погашення частини тіла кредиту.

Публікації та новини схожі

За 10 років було оформлено лише 994 прибудинкових територій (дослідження)

05.06.2013
За 10 років було оформлено лише 994 прибудинкових територій (дослідження) Жодне місто чи містечко в Україні не уникнуло сутичок за прибудинкову територію. Постійно відбуваються конфлікти, в результаті яких забудовники намагаються побудувати багатоповерхівку, а мешканці сусідніх будинків скаржаться на порушення власних прав, а інколи – і загрозу руйнування свого житла. Причиною таких сутичок є нерозуміння, кому належать ця прибудинкова територія – хто має право нею розпоряджатися і користуватися.

докладніше

Призначено чотирьох членів Національної комісії державного регулювання у сфері комунальних послуг

23.12.2011
Призначено чотирьох членів Національної комісії державного регулювання у сфері комунальних послуг Президент України Віктор Янукович своїми Указами (№№ 1154 – 1157 від 16 грудня 2011 року) призначив чотирьох членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

докладніше

Президентський законопроект №8474 не сприятиме розвитку ОСББ

07.12.2011
Президентський законопроект №8474 не сприятиме розвитку ОСББ Представники Спілки власників житла, Громадянської мережі ОПОРА та голови ОСББ впевнені у тому, що на засіданні профільного комітету Верховної Ради 7 грудня 2011року зміст Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» (№8474) буде вкотре вихолощено лобістами певних організацій – такі підозри навіює його кулуарна підготовка.

докладніше

Газовики Рівного знімають із себе будь-яку відповідальність за стан внутрішньобудинкових мереж (відео)

26.09.2012
Газовики Рівного знімають із себе будь-яку відповідальність за стан внутрішньобудинкових мереж (відео) ПАТ «Рівнегаз» виявилося не готовим співпрацювати з місцевими ОСББ – резюме круглого столу, що відбувся 21 вересня. Даний круглий стіл є другим заходом із серії зустрічей на тему «Співпраця ОСББ та комунальних монополістів в м. Рівне», організованим Громадянською мережею ОПОРА.

докладніше

Юридична консультація

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше