Головна » Новини та публікації » Пропозиції Нацради з питань ОСББ щодо держпрограми погашення кредитів на енергомодернізацію

Пропозиції Нацради з питань ОСББ щодо держпрограми погашення кредитів на енергомодернізацію

Національна рада з питань створення та забезпечення функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) звернулась до уряду з проханням сприяти ухваленню законів, необхідних для проведення реформ у житлово-комунальному господарстві України.

На прес-конференції членами Нацради було зроблено звернення до віце-прем'єра Володимира Гройсмана з пропозицією скликати нараду. Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка запросили бути присутнім на ній для вирішення деяких проблем енергоефективності ще до опалювального сезону.

"Ми виступаємо за підтримку політики енергоефективності, саме тому звертаємось до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням провести збори Нацради з питань ОСББ з його присутністю, з метою вирішення поточних питань, створення алгоритму співпраці з громадськістю та Кабінетом Міністрів, щоб, з’явилась можливість вже майбутнього опалювального сезону реалізувати якісь проекти в країні", - повідомила член ради Катерина Чижик.

Також, Нацрада з питань ОСББ просить уряд сприяти ухваленню законів, які необхідні для реалізації програм підтримки енергозбережних заходів.

Член ради Тетяна Бойко підкреслила, що у Верховній Раді були зареєстровані законопроекти, які частково дозволяли знайти вирішення цих питань: законопроект "Про особливості права власності у багатоквартирному будинку", "Про управління багатоквартирним будинком", а також законопроект, що дає можливість перенаправити з бюджету кошти програми пільгового кредитування на енергозбережні заходи. Але ряд цих законопроектів було відкликано, а розроблені Мінрегіоном альтернативні проекти, так і не були подані на розгляд до Верховної Ради.

На її думку проблемні питання ОСББ, погіршення взаємовідносин між постачальниками послуг та споживачами почалося після того, як був прийнятий закон №1198, який передбачає, що виключно підприємство монополіст може бути виконавцем послуг. В результаті багато з них почали трактувати закон по-своєму, так "Київенерго" висунув вимоги про передачу внутрішньобудинкових мереж та індивідуальних теплових пунктів на його баланс.

Ще Нацрада звернулася до влади з проханням вирішувати питання кадрів, виходячи з професіоналізму кандидатів: "Нам не зовсім зрозумілі кадрові рішення. Дуже не хотілося б повернення до принципів попередньої влади, коли пріоритетом було певне місце проживання."

Нацрада з питань ОСББ зазначила, що вони цілком згодні з поглядом президента України П. Порошенка на шляхи вирішення проблеми енергозбереження: "Конкурентний ринок, ліквідація корупції в енергетичній галузі та ЖКГ, диверсифікація енергетичних джерел – ось що для цього потрібно. Саме це є конкретним механізмом підтримки енергозбережних заходів".

У Нацраді наголошують, що починати треба з будівлі – ось перший крок модернізації енергосистеми країни, щоб уникнути надалі зайвих потужностей, які можуть виявитися непотрібними після енергомодернізації будинків. Зараз енерговтрати багатоквартирних будинків складають 45%.

Вікторія Погорєлов вважає, що парламент повинен ухвалити створені Мінрегіоном законопроекти, а саме, закон про внесення змін до закону "Про ОСББ", а також закласти в держбюджет кошти для підтримки ОСББ через погашення частини тіла кредиту.

Публікації та новини схожі

Мінрегіон: Україні необхідна раціональна система подачі води і водовідведення

09.08.2012
Мінрегіон: Україні необхідна раціональна система подачі води і водовідведення Уряд визначив основні принципи модернізації систем водопостачання Україні. Сьогодні Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час зустрічі з пресою в столичному Водно-інформаційному центрі представив програму дій на найближчу перспективу.

докладніше

Круглий стіл: «Якою буде політика влади у житлово-комунальній сфері Рівного після зміни начальника управління?»

18.02.2013
Круглий стіл: «Якою буде політика влади у житлово-комунальній сфері Рівного після зміни начальника управління?» У вівторок, 19 лютого в конференц-залі Будинку вчених (м. Рівне, вул. С. Петлюри, 17, другий поверх) відбудеться обговорення питань реформування та розвитку житлово-комунальної сфери Рівного.

докладніше

Круглый стол в Вознесенске: Обсуждение проблем ОСМД с народным депутатом Украины

23.01.2013
Круглый стол в  Вознесенске: Обсуждение проблем ОСМД с народным депутатом Украины В Вознесенске за круглым столом председатели ОСМД, встретились с народным депутатом Украины Гержовым Юрием Ивановичем, первым заместителем городского головы Луковым Виталием Дмитриевичем, представителями органов местного самоуправления и Госкомзема в г. Вознесенск. За круглым столом обсуждали проблемы передачи придомовых территорий в собственность или аренду ОСМД и ЖСК.

докладніше

В Оболонском районе Киева оборудованы зоны выгула собак

07.09.2012
В Оболонском районе Киева оборудованы зоны выгула собак Сегодня, 7 сентября, в столичном парке «Оболонь» состоялось открытие «Зоны выгула собак». Такие же зоны будут оборудованы и в парковых зонах ул. Героев Сталинграда, 6-8 и ул. Приречной.

докладніше

Юридична консультація

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше