Головна » Новини та публікації » Потужна роз’яснювальна робота та вирішення конкретних проблем ОСББ – шлях долання острахів щодо об’єднання

Потужна роз’яснювальна робота та вирішення конкретних проблем ОСББ – шлях долання острахів щодо об’єднання

4 травня 2012 року в ході прес-конференції, що відбулася в інформаційній агенції «Укрінформ», ОПОРА презентуваларезультати соціологічного дослідження щодо причин упередженого ставлення українців до об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

За словами директора фонду «Демократичні ініціативи» Ірини Бекешкіної, головною причиною небажання створення ОСББ є острах, що держава повністю зніме з себе відповідальність за будинок, кине громадян напризволяще (ремонт комунікацій тощо) — так вважають 42% власників квартир, у чиїх будинках створене ОСББ і які цього бажають. Далі йдуть такі причини, як побоювання зростання вартості комунальних послуг унаслідок створення ОСББ (34% опитаних), страх перед колективною відповідальністю і необхідністю платити за тих, хто не сплачує за квартиру (26%)...

На думку керівника житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Бойко, таке ставлення населення до ОСББ не є дивним, бо стан виконання Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ на 2009-2012 роки та Національного плану дій на 2011 рік і січень-травень 2012 року залишається незадовільним.

— Люди бояться не безпідставно, бо аналіз виконання державної політики щодо реалізації житлової реформи показав, що проблеми ОСББ фактично не вирішені й досі. Основоположним документом, що мав закрити ряд питань був законопроект №8474, але 10 квітня Президент його заветував.  Новий же закон, згідно з процедурами, до виборів не буде ухвалений, а після виборів буде знятий, — переконана Тетяна Бойко. — Мешканці багатоквартирних будинків повинні усвідомити, що саме вони мають дбати про своє житло: крім них цього ніхто не робитиме, ні ЖЕК, ні держава.

— Потрібно доносити до мешканців будинку інформацію про те, що вони можуть вибрати виконавця послуг, самостійно визначати за які кошти та як утримувати будинок тощо. Потрібно проводити потужну роз’яснювальну роботу щодо ОСББ, — ділиться своїм досвідом долання проблем та страхів голова Асоціації ОСББ «Жито-Мир» Ігор Скоропад. За словами голови Асоціації, у людей відразу ж змінюється відношення до об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, коли вони бачать результат: чистий під’їзд, подвір’я, охайний дитячий майданчик.

— Тоді й вартість квартири в такому будинку зростає в рази, — констатує Ігор Скоропад.

Проведене дослідження також показало, що існує  велика різниця у рівні задоволення обслуговування будинків, яке здійснюють ЖЕКи та приватні структури. Так, більшість власників будинків (68%), де не створено ОСББ, незадоволені обслуговуванням ЖЕКів, призначених органами місцевого самоврядування. А ті будинки, де створено ОСББ і які обслуговують обрані об’єднанням приватні структури або знаходяться на самозабезпеченні, у більшості (74%) задоволені обслуговуванням будинку.  

Захід відбувся в рамках проекту «Житлова реформа очима громадськості», що здійснюється Громадянською мережею ОПОРА за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» 

Детальніше:
Тетяна Бойко,
керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА 
Публікації та новини схожі

Прибудинкова територія для ОСББ: досвід Києва

01.06.2012
Прибудинкова територія для ОСББ: досвід Києва 24 травня 2012 року в конференц-залі Голосіївської районної адміністрації (м. Київ) Громадянська мережа ОПОРА організувала робочу зустріч із головами ОСББ, ЖБК щодо покращення умов функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у столиці. Участь у заході взяли Ігор Лисов, народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, Павло Жук, заступник голови Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації, Олена Журавльова, керівник відділу по роботі з ОСББ, ЖБК Голосіївської районної державної адміністрації.

докладніше

Столичное ОСМД наказано за необоснованное повышение тарифов

11.01.2013
Столичное ОСМД наказано за необоснованное повышение тарифов Прокуратура Шевченковского района словила киевское ОСМД «Комфорт» на завышении тарифов на коммунальные услуги для многоэтажных домов по улице Герцена, 17-25.

докладніше

Создание ОСМД: проведение учредительного собрания

18.07.2012
Создание ОСМД: проведение учредительного собрания Для того, чтобы собрание было правомочным, а его решения имели законную силу, необходимо соблюсти ряд процедурных норм.

докладніше

Минрегион: Преодолением сложных погодных условий займутся ЖКХ

13.12.2012
Минрегион: Преодолением сложных погодных условий займутся ЖКХ Министерство регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины сообщило, что по оперативной информации, поступившей от Украинского Гидрометеорологического центра МЧС, 11-12 декабря на большей части территории Украины ожидаются сложные погодные условия, было объявлено штормовое предупреждение. Коммунальные хозяйства государства испытали снег (на юге, в центральных и восточных областях с дождем), местами сильные осадки (в северных, большинстве центральных областей сильный мокрый снег), налипание мокрого снега, метели и гололед. Осложнения дорожной обстановки негативно отражается на удобстве передвижения по улицам, движение на проезжей части и тротуарах стало более опасным.

докладніше

Юридична консультація

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше