Головна » Новини та публікації » Потужна роз’яснювальна робота та вирішення конкретних проблем ОСББ – шлях долання острахів щодо об’єднання

Потужна роз’яснювальна робота та вирішення конкретних проблем ОСББ – шлях долання острахів щодо об’єднання

4 травня 2012 року в ході прес-конференції, що відбулася в інформаційній агенції «Укрінформ», ОПОРА презентуваларезультати соціологічного дослідження щодо причин упередженого ставлення українців до об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

За словами директора фонду «Демократичні ініціативи» Ірини Бекешкіної, головною причиною небажання створення ОСББ є острах, що держава повністю зніме з себе відповідальність за будинок, кине громадян напризволяще (ремонт комунікацій тощо) — так вважають 42% власників квартир, у чиїх будинках створене ОСББ і які цього бажають. Далі йдуть такі причини, як побоювання зростання вартості комунальних послуг унаслідок створення ОСББ (34% опитаних), страх перед колективною відповідальністю і необхідністю платити за тих, хто не сплачує за квартиру (26%)...

На думку керівника житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Бойко, таке ставлення населення до ОСББ не є дивним, бо стан виконання Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ на 2009-2012 роки та Національного плану дій на 2011 рік і січень-травень 2012 року залишається незадовільним.

— Люди бояться не безпідставно, бо аналіз виконання державної політики щодо реалізації житлової реформи показав, що проблеми ОСББ фактично не вирішені й досі. Основоположним документом, що мав закрити ряд питань був законопроект №8474, але 10 квітня Президент його заветував.  Новий же закон, згідно з процедурами, до виборів не буде ухвалений, а після виборів буде знятий, — переконана Тетяна Бойко. — Мешканці багатоквартирних будинків повинні усвідомити, що саме вони мають дбати про своє житло: крім них цього ніхто не робитиме, ні ЖЕК, ні держава.

— Потрібно доносити до мешканців будинку інформацію про те, що вони можуть вибрати виконавця послуг, самостійно визначати за які кошти та як утримувати будинок тощо. Потрібно проводити потужну роз’яснювальну роботу щодо ОСББ, — ділиться своїм досвідом долання проблем та страхів голова Асоціації ОСББ «Жито-Мир» Ігор Скоропад. За словами голови Асоціації, у людей відразу ж змінюється відношення до об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, коли вони бачать результат: чистий під’їзд, подвір’я, охайний дитячий майданчик.

— Тоді й вартість квартири в такому будинку зростає в рази, — констатує Ігор Скоропад.

Проведене дослідження також показало, що існує  велика різниця у рівні задоволення обслуговування будинків, яке здійснюють ЖЕКи та приватні структури. Так, більшість власників будинків (68%), де не створено ОСББ, незадоволені обслуговуванням ЖЕКів, призначених органами місцевого самоврядування. А ті будинки, де створено ОСББ і які обслуговують обрані об’єднанням приватні структури або знаходяться на самозабезпеченні, у більшості (74%) задоволені обслуговуванням будинку.  

Захід відбувся в рамках проекту «Житлова реформа очима громадськості», що здійснюється Громадянською мережею ОПОРА за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» 

Детальніше:
Тетяна Бойко,
керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА 
Публікації та новини схожі

Нові законодавчі ініціативи: чи чекати на покращення в житлово-комунальній сфері?

11.02.2013
Нові законодавчі ініціативи: чи чекати на покращення в житлово-комунальній сфері? Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства представило на громадське обговорення проекти законів, розроблені компанією «Бейкер і Маккензі»за фінансової підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) (Проект Закону України «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо особливостей права власності у багатоквартирному будинку» , Проект Закону України «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку» ).

докладніше

Создание ОСМД: подготовка к учредительному собранию

18.07.2012
Создание ОСМД: подготовка к учредительному собранию Практические рекомендации по начальному этапу создания объединения совладельцев многоквартирных домов.

докладніше

Київенерго: тепло і світло для киян?

16.05.2012
Київенерго: тепло і світло для киян? "Київенерго" — компанія, яка забезпечує столицю України електричною та тепловою енергією, поєднуючи процеси виробництва, транспортування та збуту енергоресурсів. За специфікою та масштабами діяльності "Київенерго" не має аналогів у Східній Європі.

докладніше

Разработка муниципального энергетического плана

05.03.2012
Разработка муниципального энергетического плана Направления сотрудничества города и проекта «Реформа городского теплоснабжения в Украине».

докладніше

Юридична консультація

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше