Головна » Новини та публікації » Помешкання на Сихові. Будинок зі Східної Німеччини.

Помешкання на Сихові. Будинок зі Східної Німеччини.

Мешканці сусідніх будинків так були вражені цим будинком, що в перші роки після завершення будівництва приходили сюди на екскурсію. Тут інші комунікації, скляні прозорі вхідні двері, шпалери в під’їзді та енергозберігаючі склопакети, які й досі функціонують! Сьогодні мова піде про будинок на Сихові, який спроектували й збудували архітектори та інженери зі Східної Німеччини наприкінці 80-х.

Редакція Postpaper продовжує писати про те, де і як живуть львів’яни. Сьогодні ми розповімо про житловий будинок на Сихові, який є зразком радянських спальних районів, хоча й тут трапляються дива. Наприклад, будинок, що був збудований будівельниками зі Східної Німеччини у 1987-88рр. на замовлення «Львівтрансгазу» для її працівників. Пізніше, після розпаду СРСР, багато хто виїхав з будинку та продав тут помешкання, тож зараз цей будинок вже не можна назвати таким, що належить «газовикам». Тут живуть різні люди, як і в кожному іншому, багатоповерховому будинку.

Будівельники зі Східної Німеччини побудувала ще декілька об’єктів на Західній Україні, зокрема лікарню у Львові, Стрию та ще декілька будівель. Але нас зацікавив саме цей будинок, який викликав неабияке зацікавлення у місцевих мешканців — після заселення будинку декілька років поспіль сюди приходили на екскурсії.

Навіть ззовні цей будинок відрізняється від збудованих багатоповерхівок. Його відрізняють розміри вікон, прозорі скляні двері в під’їзді, ліхтарі для освітлення, та навіть наземні люки з німецькими написами. Цьому будинку вже більше 25-и років, але як бачимо ззовні він виглядає набагато охайніше, в порівнянні з сусідніми будинками.

Поруч з будинком знаходиться дитячий майданчик, який теж є справою рук німецьких будівельників. На майданчику споруджено дві вежі, одна з написом «Львів», а інша — «Гера». Гера — це невеличке місто у східній частині Німеччини, звідки й приїхали будівельники. Вежі на майданчику символізують ратуші двох міст — Львова та Гери.

Під'їзд

Дивовижно, але те, що було нормою в Німеччині наприкінці 80-х так і не сталою нормою в Україні за останні 20 років. Двері у всіх під’їздах скляні та прозорі, збереглися в тому ж вигляді, в якому їх зробили. Мешканці виявили неабияку свідомість та не заміняли їх на глухі металеві двері, які стоять у більшості під’їздів.

Також, у під’їздах вже проводився ремонт, та мешканці не фарбували стіни синьою/зеленою/бежевою фарбою, а замінили старі шпалери новими. А в деяких ще залишилися оригінальні «німецькі» шпалери.

Легендарні склопакети з 80-х

У під'їздах, так само, як і в квартирах у більшості випадків збережені старі вікна, які є прототипом сучасних «пластикових» вікон, що зберігають тепло, відкриваються як у горизонтальному, так і вертикальному положеннях. Такі вікна чудово функціонують й до тепер попри свій 25-и річний вік.

Квартира

Редакція побувала в квартирі одного з мешканців будинку — Богдана. Цю квартиру Богдан та його сім’я придбала 15-ть років тому. За його словами, під час ремонту тут не потрібно було вирівнювати стіну, а бетон має специфічні пори, завдяки чому шпалери щільно прилягли до стін. В квартирі збереглись майже всі оригінальні вікна та батереї, — зимою тут тепло й заклеювати вікна непотрібно.

На кухні — збережена німецька електрична плита та оригінальні німецькі двері, що ведуть на просторий балкон.

Слід дещо сказати і про комунікації в квартирі. На кухні, в стіні, в спеціальній коробці розміщена 12-и вольтова система. Технічно вона працює таким чином: при натисканні на вмикач сигнал передається на 12-ти вольтову котушку, що розташована в цій коробці, а вже звідти до лампочки. Ця система дозволяє, наприклад, ввімкнути вмикач на початку коридору і вимкнути в іншому місці — біля кухні. Таким чином, в коридорі є аж три вмикачі: при виході з квартири та при вході в інші кімнати. Всі розетки розміщені внизу біля плінтусу, а не по центру стіни, як у типових радянських будинках.

Ванна кімната

За дзеркалом у ванній кімнаті, у боксі розміщено нішу з комунікаціями: водопроводом та вентиляційним каналом. Варто додати, що вентиляційна система спільна між ванною, туалетом та кухнею.

Про вентиляцію окреме слово. На дахах встановлені витяжки, які працюють на електричному двигуні. Зараз вентиляція не працює, через несправність двигунів. Але раніше вона вмикалась о 6-й ранку та працювала до 10-ї вечора з інтервалом у кожні дві години. Система була настільки сильною, що потреби у додаткових витяжках не було. Один з мешканців будинку займається відновленням цієї вентиляційної системи.

Підвал

В кожному під’їзді є величезний підвал, де мешканці мають змогу тримати свої речі, й де також зосереджені всі будинкові комунікації. Тут і досі стоять лічильники з підписами на німецькій мові. Ба більше, на кожну квартиру є по одній пробці, та ще по одній про запас. Колись у технічному приміщені підвалу стояв тенісний стіл, де взимку діти грали в теніс. Зараз — це приміщення прибиральника, але й інші мешканці ставлять тут свої старі речі. Ще одна особливість будинку — всі труби є зашиті ізоляцією. Щоправда, коли на труби встановлювали лічильники, система втратила свій бездоганний вигляд — в Україні труби не ізолюють, а залишають «голими».

Німецьке ноу-хау. Гаряча вода циркулює трубами будинку, починаючи з верхніх поверхів, це означає, що мешканці останніх поверхів не чекають коли витече охолола вода з крану.

Перед заселенням у будинок, кожному мешканцю дали книгу, де було детально описано як користуватись всіма комунікаціями. Цілий рік німці навчали робітника, відповідального за будинок.

Фрагмент з документації про будинок.

Ось так виглядає унікальний будинок на Сихові збудований будівельниками з містечка Гера у Східній Німеччині.

  Публікації та новини схожі

Анатолій Близнюк: Зношені мережі – найслабша ланка систем життєзабезпечення

01.02.2012
Анатолій Близнюк: Зношені мережі – найслабша ланка систем життєзабезпечення Основна причина ускладнень із теплопостачанням – фізичний знос мереж, повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк на тематичному брифінгу, що відбувся в Кабінеті Міністрів України у середу, 1 лютого.

докладніше

Ресурсний центр для ОСББ: Дніпропетровськ

06.02.2012
Ресурсний центр для ОСББ: Дніпропетровськ Основні звернення від ОСББ та ЖБК міста - юридичні, бухгалтерські, управлінські питання і інші проблеми вирішити можна тільки спільно.

докладніше

Мінрегіон: Конференція «Ефективний власник житла – форми управління багатоквартирним будинком»

30.10.2012
Мінрегіон: Конференція «Ефективний власник житла – форми управління багатоквартирним будинком» 07.11.2012 в рамках VIІІ Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства – 2012» відбудеться конференція «Ефективний власник житла - форми управління багатоквартирним будинком».

докладніше

Доступное жильё: Финляндский опыт – на украинскую почву

29.08.2012
Доступное жильё: Финляндский опыт – на украинскую почву В Финляндию отправилась украинская делегация во главе с Вице-премьер-министром – Министром инфраструктуры Украины Борисом Колесниковым для изучения передового опыта строительства доступного жилья.

докладніше

Юридична консультація

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше