Головна » Новини та публікації » Податок на землю з ОСББ — чи має ОСББ сплачувати податок на землю?

Податок на землю з ОСББ — чи має ОСББ сплачувати податок на землю?

Податкова та відділ земельних ресурсів відповідають на це питання ствердно, але тільки до тих пір доки ви не дасте зрозуміти, що трохи та розбираєтеся в питанні, про яке йдеться.

Якщо для вас актуально це питання, то необхідно знати наступне. Відповідно до ч. 2, 4 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. № 2535-XII  власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі сплачують земельний податок.

Відповідно до ст. 15 вказаного закону власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

За змістом ст.ст. 125, 126 ЗК України право власності чи користування земельною ділянкою виникає після одержання її власником документа, що посвідчує право власності  чи право користування та його державної реєстрації. Документом, що посвідчує право власності чи користування на земельну ділянку, є державний акт про право власності на земельну ділянку чи державний акт на право користування земельною ділянкою.

Акт приймання-передачі будинку та прибудинкової території не є документом, що посвідчує право користування земельною ділянкою, як на тому наполягають податківці. Тому жодних підстав для нарахування земельного податку не існує до моменту видачі відповідного державного акту на право власності чи користування.

Існуюча судова практика свідчить про правильність сказаного. Про це йдеться у відповідній Постанові Пленуму ВСУ:

ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

16.04.2004 № 7

18. Вирішуючи спори про право власності на земельну ділянку, суди мають виходити з того, що:

в) відповідно до ст. 125 ЗК (2768-14) право користування земельною ділянкою виникає після одержання її власником або землекористувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування або укладення договору оренди, їх державної реєстрації та встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

Тобто до того, як ваше об’єднання не отримає державних актів та не будуть визначені межі земельної ділянки на місцевості жодних законних підстав вимагати сплату земельного податку не існує. Більше того, не існує також юридичних підстав для притягнення до відповідальності за утримання такої території.

Як вирішено це питання в ОСББ «ФЕНІКС»?

Наше об'єднання сплачує податок на землю виключно з дільниці під будівлею, оскільки погоджується з тим незаперечним фактом, що мешканці будинку фактично користуються цією ділянкою. В той же час права користування та розпорядження прибудинковою територією об'єднання на цей час не має. Тому до моменту виділення прибудинкової території на місцевості та підтвердження цього державним актом на право володіння чи користування податок за неї сплачуватися не буде.

Публікації та новини схожі

Минрегион: Правительство максимально способствует деятельности ОСМД

28.01.2013
Минрегион: Правительство максимально способствует деятельности ОСМД Создание и поддержка организаций совладельцев многоквартирного жилья является одним из главных приоритетов правительства на пути реформирования жилищно-коммунального хозяйства.

докладніше

Організація надання споживачам житлово-комунальних послуг

06.06.2012
Організація надання споживачам житлово-комунальних послуг Відповідно до положень частини першої статті 29 закону «Про житлово-комунальні послуги»37 — «Особливості укладення договорів у багатоквартирних будинках», договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладають між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем (тобто споживачем) і балансоутримувачем або його уповноваженою особою (управитель має бути або балансоутримувачем об'єкту відповідно до статті 13 зазначеного закону, або уповноваженою особою балансоутримувача відповідно до договору, укладеного між ними згідно з визначенням управителя, яке наводить стаття 1 того-таки закону).

докладніше

Минрегион: Вопросы сертификации экспертов по инвентаризации объектов недвижимости

16.01.2013
Минрегион: Вопросы сертификации экспертов по инвентаризации объектов недвижимости Сейчас, согласно законодательству, работы по технической инвентаризации объектов недвижимого имущества могут также выполнять сертифицированные архитекторы и инженеры-проектировщики. На сегодняшний день в Украине насчитывается более 5,5 тысяч сертифицированных инженеров-проектировщиков и более 2 тысяч архитекторов.

докладніше

Ресурсний центр для ОСББ: Львів

07.02.2012
Ресурсний центр для ОСББ: Львів Власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою ы повинні брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку.

докладніше

Юридична консультація

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше