Головна » Новини та публікації » ОСББ в судовому порядку відстояло право на відшкодування пільг та субсидій

ОСББ в судовому порядку відстояло право на відшкодування пільг та субсидій

Відшкодування пільг та субсидій для мешканців ОСББ продовжує залишатися топ-проблемою національного масштабу. Органи соціального захисту незаконно відмовляють соціально незахищеним мешканцям ОСББ в отриманні пільг та субсидій і вимагають в ОСББ погоджувати або затверджувати в органах місцевого самоврядування розмір внесків на утримання будинків та прибудинкових територій. Попри те, що Міністерство фінансів та Міністерство праці і соціального захисту до сьогодні не надали роз’яснювального листа щодо порядку відшкодування пільг та субсидій в будинках ОСББ, співвласники успішно захищають свої права у судах.

Апеляційний скарга Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області на постанову Смілянського міськрайонного суду Черкаської області у справі за адміністративним позовом Об'єднання  співвласників багатоквартирного будинку «Маяковського 8» м. Сміла Черкаської області до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області, щодо визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити відшкодування пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для окремих членів ОСББ, Київський апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення, а постанову Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 21.05.2012 р. - без змін. 

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області мотивувало подання апеляційної скарги тим, що суд першої інстанції не в повній мірі з’ясував обставини та обґрунтував своє рішення на недоведених обставинах.

Колегія суддів заслухавши всіх осіб, що з’явилися в судове засідання, перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи та докази вирішив не задовольнити судову скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області.

Нагадаємо, що постановою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 21 травня 2012 року позов Об'єднання  співвласників багатоквартирного будинку «Маяковського 8»м. Сміла Черкаської області до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області - задоволено.

ОСББ неодноразово зверталося до Управління із заявами про пояснення причин неналежного відшкодування за пільгами та субсидіями на внески, встановлені загальними зборами ОСББ від 4 серпня 2011 року. Управлянням була надана відповідь, що у заявах ОСББ не наведено економічну обґрунтованість та законодавче підґрунтя прийнятих загальними зборами ОСББ тарифів. Смілянський міськрайонний суд Черкаської області дійшов висновку, що дії Управління щодо належного відшкодуванню сум по пільгах та субсидіях ОСББ слід визнати протиправними. З чим погодилась і колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду.

Ухвала суду:  Sud_pilgy_subs.pdf

Детальніше:
Тетяна Бойко,
координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Публікації та новини схожі

Процедура встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги скорочена до 15 днів

11.01.2012
Процедура встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги скорочена до 15 днів З 2012 року відбудеться спрощення процедури встановлення тарифів на послуги житлово-комунальних господарств, ініційоване Президентом України.

докладніше

Мінрегіон: Роз’яснення щодо стану погашення заборгованості з різниці в тарифах в місті Київ

27.08.2012
Мінрегіон: Роз’яснення щодо стану погашення заборгованості з різниці в тарифах в місті Київ Днями ряд районів Києва після двотижневих гідравлічних випробувань водопровідної мережі так і не дочекався подачі гарячої води. Стурбовані жителі київського Лівобережжя почали телефонувати до екстрених служб, гарячої лінії «Київенерго», диспетчерських служб. Роз’яснення не забарилося: компанія, яка забезпечує «тепло та світло для киян» заборгувала за газ через різницю в тарифах. Але щойно отримають кошти – з’явиться гаряча вода!

докладніше

Анонс: Прес-конференція «Хто і куди веде житлово-комунальну політику України»

02.04.2013
Анонс: Прес-конференція «Хто і куди веде житлово-комунальну політику України» Громадянська мережа ОПОРА запрошує на прес-конференцію «Куди і хто веде житлово-комунальну політику України». Захід відбудеться 3 квітня об 11.30 годині в приміщенні Інформаційної агенції УНІАН, вул. Хрещатик, 4.

докладніше

Від влади треба вимагати розкриття складових коммунальних тарифів, - Тетяна Бойко

27.06.2014
Від влади треба вимагати розкриття складових коммунальних тарифів, - Тетяна Бойко Чому зросли тарифи на комунальні послуги? За що ще доведеться платити більше? Які умови поставило МВФ поруч з вимогою підвищення ціни на КП? Відповіді на це в ефірі «Громадського радіо» дає Тетяна Бойко – представник Громадянської мережі «Опора».

докладніше

Юридична консультація

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше