Головна » Новини та публікації » Не дозволь народним депутатам спотворити законопроект №8474!

Не дозволь народним депутатам спотворити законопроект №8474!

Усім небайдужим до ОСББ пропонуємо підписати відкрите звернення щодо законопроекту №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ». Доєднуйтеся до ініціативи, підтримуйте, а також надсилайте поштою від імені своїх організацій! Не будьте осторонь, бо «крайні хати горять першими!»

Голові Верховної Ради України
п. Володимиру Литвину
Народним депутатам України


Шановний Володимире Михайловичу!

Шановні народні депутати!

 

23 лютого 2012 року вдруге безпідставно був знятий з розгляду Верховної Ради України проект Закону України №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку», розроблений на виконання доручення Президента України від 13.10.2010 №1-1/2427 у частині удосконалення нормативно-правової бази щодо створення і функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та отримав схвалення Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування, ЖКГ і регіональної політики. Цей законопроект був прийнятий за основу ще 7 липня 2011 року. Протягом восьми місяців всупереч регламенту Верховної Ради здійснювалися спроби різними народними депутатами спотворити проект закону №8474, пропонуючи норми, які не сприяють розвитку ОСББ. Ми, представники громадських об’єднань та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, надзвичайно стурбовані відкладенням прийняття життєво важливого закону для ОСББ. З метою запобігання спотворенню проекту Закону України №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку», пропонуємо Вам редакцію законопроекту, яка не суперечить регламенту Верховної Ради України та дозволяє вирішити основні проблеми ОСББ. Скасування цих першкод ОСББ очікують вже не один рік. Ще 7 вересня 2010 року під час круглого столу в Міністерстві ЖКГ було розроблено документ «Шляхи вирішення основних проблемних питань створення та діяльності ОСББ», який підтримало більше 80О ОСББ та їх об'єднань-учасників Форуму ОСББ.

Власники житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, як співвласники спільного майна в такому будинку, матимуть рівні права і обов'язки (ст. 382 Цивільного кодексу України).

Буде скасовано штучний поділ власників приміщень у багатоквартирному будинку, де створено ОСББ, на повноправних «членів» і неповноправних «не членів» об'єднання через усунення категорії членства в ОСББ (стаття 9 Закону України «Про ОСББ»).

Земельна ділянка під багатоквартирним будинком відноситиметься до переліку майна, яке в силу закону, без будь-яких додаткових формальних дій, визнається спільною власністю власників приміщень у багатоквартирному будинку (ст. 382 Цивільного кодексу України, ст. 42 Земельного кодексу України).

Поняття «балансоутримання» стосовно ОСББ буде замінено на більш відповідний термін «управління будинком» (ст. 11 Закону України «Про ОСББ»).

Буде врегульовано питання самостійного забезпечення об'єднанням своїх потреб в утриманні й експлуатації будинку, а також стосунків з виробниками і виконавцями житлово-комунальних послуг (ст. 22 Закону України «Про ОСББ»).

ОСББ сплачуватимуть холодну та гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги та послуги з утримання будинків за цінами (тарифами), встановленими для населення (ст. 22 Закону України «Про ОСББ»).

Пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг поширюватимуться також на внески (платежі) співвласників, що сплачуються в ОСББ (ст. 22 Закону України «Про ОСББ»).

Бездіяльність в вирішенні проблем ОСББ призводить до дискредитації ідеї їх створення та нищення вже існуючих.

Ми просимо Вас підтримати проект Закону №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» саме у такому вигляді.

Порівняльна таблиця до законопроекту  №8474 з пропозиціями громадськості щодо його остаточної редакції.

www.opora.org.ua

Публікації та новини схожі

Україна вважає дискримінаційною ціну на газ, пропоновану Росією

01.09.2014
Україна вважає дискримінаційною ціну на газ, пропоновану Росією Українcька сторона вважає дискримінаційною пропозицію російської сторони щодо ціни на газ у 385 дол. за 1 тис. кубометрів з урахуванням 100 дол. знижки.

докладніше

Анатолій Близнюк: ми відкриті до діалогу

18.01.2012
Анатолій Близнюк: ми відкриті до діалогу Протягом усього 2011 року до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства не надійшло жодного запиту на інформацію відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», повідомив очільник Мінрегіону Анатолій Близнюк, коментуючи підсумки минулого року.

докладніше

Україна будуватиме нові енергоблоки АЕС

04.09.2014
Україна будуватиме нові енергоблоки АЕС Уряд України до кінця року має укласти контракти на будівництво нових атомних енергоблоків задля збільшення постачання електроенергії.

докладніше

Оглашены победители конкурса по Программе энергосбережения

31.08.2012
Оглашены победители конкурса по Программе энергосбережения Увеличено финансирование мероприятий Программы энергосбережения для бюджетной сферы Львовской области на 2010-2012 годы на 1 млн грн, сообщает Львовская ОГА.

докладніше

Юридична консультація

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше