Головна » Новини та публікації » Не дозволь народним депутатам спотворити законопроект №8474!

Не дозволь народним депутатам спотворити законопроект №8474!

Усім небайдужим до ОСББ пропонуємо підписати відкрите звернення щодо законопроекту №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ». Доєднуйтеся до ініціативи, підтримуйте, а також надсилайте поштою від імені своїх організацій! Не будьте осторонь, бо «крайні хати горять першими!»

Голові Верховної Ради України
п. Володимиру Литвину
Народним депутатам України


Шановний Володимире Михайловичу!

Шановні народні депутати!

 

23 лютого 2012 року вдруге безпідставно був знятий з розгляду Верховної Ради України проект Закону України №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку», розроблений на виконання доручення Президента України від 13.10.2010 №1-1/2427 у частині удосконалення нормативно-правової бази щодо створення і функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та отримав схвалення Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування, ЖКГ і регіональної політики. Цей законопроект був прийнятий за основу ще 7 липня 2011 року. Протягом восьми місяців всупереч регламенту Верховної Ради здійснювалися спроби різними народними депутатами спотворити проект закону №8474, пропонуючи норми, які не сприяють розвитку ОСББ. Ми, представники громадських об’єднань та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, надзвичайно стурбовані відкладенням прийняття життєво важливого закону для ОСББ. З метою запобігання спотворенню проекту Закону України №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку», пропонуємо Вам редакцію законопроекту, яка не суперечить регламенту Верховної Ради України та дозволяє вирішити основні проблеми ОСББ. Скасування цих першкод ОСББ очікують вже не один рік. Ще 7 вересня 2010 року під час круглого столу в Міністерстві ЖКГ було розроблено документ «Шляхи вирішення основних проблемних питань створення та діяльності ОСББ», який підтримало більше 80О ОСББ та їх об'єднань-учасників Форуму ОСББ.

Власники житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, як співвласники спільного майна в такому будинку, матимуть рівні права і обов'язки (ст. 382 Цивільного кодексу України).

Буде скасовано штучний поділ власників приміщень у багатоквартирному будинку, де створено ОСББ, на повноправних «членів» і неповноправних «не членів» об'єднання через усунення категорії членства в ОСББ (стаття 9 Закону України «Про ОСББ»).

Земельна ділянка під багатоквартирним будинком відноситиметься до переліку майна, яке в силу закону, без будь-яких додаткових формальних дій, визнається спільною власністю власників приміщень у багатоквартирному будинку (ст. 382 Цивільного кодексу України, ст. 42 Земельного кодексу України).

Поняття «балансоутримання» стосовно ОСББ буде замінено на більш відповідний термін «управління будинком» (ст. 11 Закону України «Про ОСББ»).

Буде врегульовано питання самостійного забезпечення об'єднанням своїх потреб в утриманні й експлуатації будинку, а також стосунків з виробниками і виконавцями житлово-комунальних послуг (ст. 22 Закону України «Про ОСББ»).

ОСББ сплачуватимуть холодну та гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги та послуги з утримання будинків за цінами (тарифами), встановленими для населення (ст. 22 Закону України «Про ОСББ»).

Пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг поширюватимуться також на внески (платежі) співвласників, що сплачуються в ОСББ (ст. 22 Закону України «Про ОСББ»).

Бездіяльність в вирішенні проблем ОСББ призводить до дискредитації ідеї їх створення та нищення вже існуючих.

Ми просимо Вас підтримати проект Закону №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» саме у такому вигляді.

Порівняльна таблиця до законопроекту  №8474 з пропозиціями громадськості щодо його остаточної редакції.

www.opora.org.ua

Публікації та новини схожі

Шведський підхід для українських водоканалівФоторепортажі

14.03.2012
Шведський підхід для українських водоканалівФоторепортажі Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк та Голова правління «Swedish Water Experience AB» Пер Йоханссон підписали Меморандум про взаєморозуміння в Києві 13 березня.

докладніше

В Киеве открылась V Международная выставка «Энергоэффективность-2012»

08.11.2012
В Киеве открылась V Международная выставка «Энергоэффективность-2012» 6 ноября в Киеве открылась V Международная специализированная выставка «Энергоэффективность-2012». На ее торжественное открытие приехал первый заместитель председателя Киевской городской государственной администрации Александр Мазурчак.

докладніше

Експерт: якщо зима буде погожою, проблем із опаленням не буде

27.09.2014
Експерт: якщо зима буде погожою, проблем із опаленням не буде Якщо взимку температура не буде рекордно низькою, опалювальний сезон в Україні пройде без особливих проблем, навіть з наявним запасом газу.

докладніше

Ресурсний центр для ОСББ: Дніпропетровськ

06.02.2012
Ресурсний центр для ОСББ: Дніпропетровськ Основні звернення від ОСББ та ЖБК міста - юридичні, бухгалтерські, управлінські питання і інші проблеми вирішити можна тільки спільно.

докладніше

Юридична консультація

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше