Головна » Новини та публікації » "Нафтогаз" повернув "Газпрому" $10,5 млн

"Нафтогаз" повернув "Газпрому" $10,5 млн

"Нафтогаз України" повернув російській компанії "Газпром" помилковий додатковий платіж - 10,54 млн дол. - отриманий раніше нібито за транзит газу за липень 2014 року, повідомила прес-служба "Нафтогазу".

"Нафтогаз вважає, що цей платіж був здійснений безпідставно, в результаті чого він був повернений відправнику", - заявив з цього приводу голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв. Згідно з повідомленням прес-служби компанії, така ситуація пов'язана з неузгодженістю між "Нафтогазом" і "Газпромом" щодо визначення розміру ставки транзиту по території України.

За розрахунками "Нафтогазу", аванс від "Газпрому" іще не був витрачений у повному обсязі, оскільки формула розрахунку транзитного тарифу враховує ціну газу, що поставляється російською компанією для України. За даними «Нафтогазу», з 16 червня 2014 року, коли російський монополіст припинив поставки газу для українських споживачів, обсяг транзиту газу з Росії по території України склав 11,6 млрд куб. м.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз України" в липні 2014 року направив "Газпрому" пропозицію щодо перегляду транзитного контракту від 2009 року, який російська компанія не виконує протягом декількох років. Зворотної реакції на пропозицію не надійшло.

За даними ж російської сторони, авансові платежі "Газпрому" "Нафтогазу України" у 2012-2013 роках забезпечили оплату послуг з транзиту російського газу територією України до середини 2014 року, частково включаючи липень. Тому "Газпром" сплатив транзит російського газу через територію України в Європу за липень у розмірі 10,54 млн дол.

Як відомо, з початку квітня російська сторона наполягає на зміні ціни газу для України з 268,5 дол./тис. куб. м до 486 дол./тис. куб.м газу. Українська сторона вважає таку зміну ціни необґрунтованою.

Джерело zhytlo.in.ua

Публікації та новини схожі

ОСББ Києва, Запоріжжя, Дніпропетровська ділилися своїм досвідом із херсонськими колегами

20.09.2012
ОСББ Києва, Запоріжжя, Дніпропетровська ділилися своїм досвідом із херсонськими колегами Про відносини херсонських ОСББ з виробниками і виконавцями комунальних послуг в ході круглого столу-семінару, що відбувся 28 серпня у Херсонській міській раді, говорили представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків з таких міст як Київ, Запоріжжя, Дніпропетровськ і, звичайно ж, Херсон. Захід організувала Громадянська мережа ОПОРА за сприяння Національного демократичного інституту (НДІ).

докладніше

Підприємства теплокомуненерго майже на 100% оснащені лічильниками теплової енергії

03.09.2014
Підприємства теплокомуненерго майже на 100% оснащені лічильниками теплової енергії «Станом на 1 вересня 2014 року рівень оснащеності підприємств комунальної теплоенергетики приладами обліку відпуску теплової енергії становить 98,6%» - йдеться у повідомленні прес-служби Мінрегіону. При цьому зауважується, що в порівнянні з минулим місяцем рівень оснащеності виріс на 0,8%.

докладніше

Мінрегіон: Опалювальний період йде за планом

30.10.2012
Мінрегіон: Опалювальний період йде за планом Мінрегіон України на офіційному сайті звертає увагу ЗМІ на необхідність об’єктивно висвітлювати початок опалювального періоду в країні та уникати будь-яких сенсацій не підкріплених фактами. Наголошуємо, що підключення об’єктів до теплопостачання у регіонах відбувається відповідно до синоптичної ситуації, виключно на основі температурних показників навколишнього середовища.

докладніше

Лифтопад в Днепропетровске

15.02.2014
Лифтопад в Днепропетровске Кажется, в Днепропетровске происходит то, о чем предупреждали и чего так боялись специалисты: истощенное до предела коммунальное хозяйство начало разрушаться на глазах.

докладніше

Юридична консультація

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше