Головна » Новини та публікації » Мінрегіон: Україні необхідна раціональна система подачі води і водовідведення

Мінрегіон: Україні необхідна раціональна система подачі води і водовідведення

Уряд визначив основні принципи модернізації систем водопостачання Україні. Сьогодні Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час зустрічі з пресою в столичному Водно-інформаційному центрі представив програму дій на найближчу перспективу.

З якісної питної води починається здоров'я людини. Вода – це основа життя. Водопостачання – це основа систем життєзабезпечення. «Міністерство має чітку концепцію, затверджену Кабміном, узгоджену з регіонами – в країні необхідно вибудувати раціональну систему подачі води і водовідведення», – зазначив Міністр.

За словами А.Близнюка, сьогодні нові технології дозволяють очистити воду до нормативних вимог з джерел, які раніше не вважалися питними. При цьому в деяких містах можна відмовитися від необхідності транспортувати воду на великі відстані, відповідно значно зменшити її собівартість. «Краще на місці встановити новітнє обладнання з очищення та дати людям нормальну воду. Це найважливіший елемент концепції, яку ми реалізуємо», – зазначив очільник Мінрегіону.

Міністр також закликав українців докласти максимальних зусиль для економії водних ресурсів і утриматися від забруднення питної води. «Сьогодні, наприклад, для миття посуду і очищення пральних машин ми використовуємо хімічні препарати. Але ми не враховуємо, що очисні споруди побудовані 50 років тому, коли очищати хімікати ще не», – додав він.

Анатолій Близнюк зазначив, що державна програма «Питна вода» в повному обсязі фінансується лише останні два роки. Більше того, Урядом розглядається питання запровадження з наступного року окремої бюджетної програми з будівництва та модернізації магістральних водоводів.

«Якщо ми хочемо мати воду, яка за якістю відповідала б європейським стандартам, необхідно застосовувати належні технології. Приміром, воду, яку ми беремо з Дніпра, необхідно очищати таким чином, щоб назад в річку вона потрапляла, будучи чистіше ніж, коли її брали для очищення», – пояснив Міністр. А.Близнюк додав, що в планах Міністерства закласти на реалізацію програми «Питна вода» в бюджет наступного року вісім мільярдів гривень.

Прес-служба Мінрегіону

Публікації та новини схожі

Украинские чиновники изучают чешский опыт внедрения коммерческого финансирования модернизации жилищного сектора

18.06.2013
Украинские чиновники изучают чешский опыт внедрения коммерческого финансирования модернизации жилищного сектора Со 2 по 5 июня 2013 директор Департамента стратегии реформирования и развития жилищно-коммунального хозяйства Олейник Н.И. пребывала с официальным визитом в столице Чешской Республики с целью ознакомления с чешским опытом внедрения коммерческого финансирования для модернизации жилищного сектора.

докладніше

Определены города-партнеры Проекта USAID «Муниципальная энергетическая реформа» в Украине

10.03.2014
Определены города-партнеры Проекта USAID «Муниципальная энергетическая реформа» в Украине Процесс отбора украинских городов, которые станут партнерами Проекта USAID «Муниципальная энергетическая реформа в Украине» завершился.

докладніше

Кабмін розраховує подолати дефіцит бюджету «Нафтогазу» до 2018 року

03.09.2014
Кабмін розраховує подолати дефіцит бюджету «Нафтогазу» до 2018 року В оновленому Меморандумі між Україною і ключовим кредитором країни – Міжнародним валютним фондом закріплено положення, згідно якому Кабінет міністрів України має подолати дефіцит бюджету Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до 2018 року.

докладніше

ОСББ: зупинити операцію «ліквідація» Або Чому, вступаючи в кондомініуми, громадяни України втрачають право на пільги та субсидії

15.11.2013
ОСББ: зупинити операцію «ліквідація» Або Чому, вступаючи в кондомініуми, громадяни України втрачають право на пільги та субсидії На цьому тижні Кабмін може розглянути проект постанови під довгою назвою: про надання пільг і субсидій на відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій жителями будинків, у яких створені ОСББ. Ще одні пільги? В уряді придумали як, нарешті, масово заманити наших громадян у ці об’єднання?

докладніше

Юридична консультація

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше