Головна » Новини та публікації » Мінрегіон активно вивчає міжнародний досвід — Анатолій Близнюк

Мінрегіон активно вивчає міжнародний досвід — Анатолій Близнюк

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України активно вивчає іноземний досвід реформування ЖКГ, зокрема, і накопичений у країнах СНД. Про це сказав очільник Мінрегіону Анатолій Близнюк під час зустрічі із керівництвом Фонду сприяння реформуванню житлово-комунального господарства Російської Федерації.

«Зараз ми активно вивчаємо іноземний досвід. Але схожість проблем систем життєзабезпечення, які мають країни СНД, робить накопичений успішний досвід дуже цінним. У деяких питаннях вам вдалося значно краще реалізувати системні реформи, більш ефективно підготувати законодавчу базу», — сказав Анатолій Близнюк.

«Наші проблеми у житлово-комунальному господарстві, а також менталітет наших громадян дуже схожі. Тому ми готові щиро ділитися досвідом, а також переймати його у вас», — відзначив голова Правління державної корпорації — Фонду сприяння реформуванню житлово-комунального господарства Костянтин Цицин.

За словами Костянтина Цицина, сьогодні у Російській Федерації тільки за офіційними даними аварійними визнано будинки загальною площею 10 млн м2. Ще близько 60 млн кв. м житлової площі має статус ветхої, тобто зношеної на 70%. Для вирішення питання відселення мешканців та капітального ремонту будинків держава прийняла дуже ефективний закон, який детально регламентує використання коштів на ремонт житла. У 2007 році було створено державну корпорацію — Фонд сприяння реформуванню житлово-комунального господарства. З державного бюджету було виділено майже 10 млрд доларів, які розподілялися між регіонами під спеціально розроблені програми модернізації житлового фонду. Будинок отримував кошти тільки при виконанні обов’язкових 10 вимог закону, головною серед яких було створення товариства власників житла (ТВЖ — аналог вітчизняного ОСББ). Дуже просто, у довільній формі та «хоч на картоні», товариство формує заявку та кошторис ремонту, який подає муніципалітету. Міська влада опрацьовує та подає на узагальнення на регіональний рівень, де формується остаточна заявка. Обов’язкова умова — співфінансування на рівні не менше 32% місцевий бюджет та 5% від мешканців будинку. При надходженні коштів ТВЖ саме визначається із підрядниками робіт, а от їхню якість та використання коштів контролюють муніципалітети. При недотриманні досить жорстких контрольних вимог перед цілим регіоном ставиться вимога повного повернення усіх коштів, тому губернатори безпосередньо зацікавлені у якісній та ефективній модернізації. Після підписання Акту виконаних робіт будівля знімається з балансу міста та відповідальність за стан утримання житла повністю переходить до товариства власників. Діяльність фонду спочатку планувалася на три роки, однак масштаб проблеми змушує продовжити його діяльність.

Прес-служба Мінрегіону

Публікації та новини схожі

Тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій по базових підприємствах станом на 1 травня 2012 року

30.05.2012
Тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій по базових підприємствах станом на 1 травня 2012 року На виконання Заходів щодо забезпечення виконання завдань Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки та з метою моніторингу стану реформування і розвитку житлово-комунального господарства запроваджено галузеву звітність про тарифну політику підприємств житлово-комунального господарства.

докладніше

Нафтогаз: "Київенерго" відключене від газопостачання через борги

21.08.2014
Нафтогаз: Як повідомляють в компанії, відключення «Київенерго» від газопостачання відбувається виключно через борги цієї структури перед «Нафтогазом України», які становлять 96% від загальної заборгованості міста Києва.

докладніше

Ресурсний центр для ОСББ: Рубіжне

09.02.2012
Ресурсний центр для ОСББ: Рубіжне ОСББ сприяє розвитку приватної ініціативи, розробці та реалізації програм місцевого розвитку, захисту прав ОСББ.

докладніше

У серпні Україна збільшила імпорт природного газу з Європи на 13%

02.09.2014
У серпні Україна збільшила імпорт природного газу з Європи на 13% Україна, що вже понад 2 місяці не отримує російського газу, в серпні 2014 року збільшила порівняно з липнем імпорт газу з Європи на 13% - до 250 млн куб. м.

докладніше

Юридична консультація

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше