Головна » Новини та публікації » Луганськ: Громадськість та ОСББ вимагають від обласної влади захистити мешканців будинків від «Луганськвода»

Луганськ: Громадськість та ОСББ вимагають від обласної влади захистити мешканців будинків від «Луганськвода»

26 березня 2013 року у місті Луганськ за підтримки Громадянської мережі ОПОРА відбулась прес-конференція, під час якої представники ОСББ та громадських організацій закликали обласну владу розібратися з фактами порушення прав мешканців в житлових будинках з ОСББ з боку монополіста – підприємства «Луганськвода». Представники громадських організацій та ОСББ сподіваються , що обласне керівництво виконає свої зобов’язання перед луганчанами та після того, як «Луганськвода» була повернута в комунальну власність, влада має можливість вплинути та припинити дискримінацію мешканців будинків з ОСББ.

Як зазначив Олексій Кормілецький, керівник Луганського представництва Громадянської мережі ОПОРА : «25 лютого 2013 року під час апаратної наради голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк заявив, що в цьому році буде приділена особлива увага сприянню у створенні нових об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на Луганщині». Олексій нагадав: «Головним аргументом в підтримку створення ОСББ є створення умов для їх нормального функціонування. Конкретною допомогою мешканцям будинків з ОСББ було б , якби голова Луганської обласної ради та голова Луганської облдержадміністрації взяли на особистий контроль вирішення всіх проблемних ситуацій, пов’язаних з фактами нав’язування підприємством «Луганськвода» функції «виконавця послуг».

«Луганськвода» супереч законодавству, нав'язує ОСББ невигідні договори, заганяючи їх у петлю виконавця послуг, а ОСББ не є і не може бути виконавцем послуг згідно закону», - обурився Кормілецький.

Юрій Лозинський, голова громадського об’єднання «Громадський Актив Луганська» розповів: « Якщо мешканці об'єднаються в ОСББ разом зі своїми квартирами вони також стануть співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного устаткування, елементів зовнішнього благоустрою. У створенні ОСББ зацікавлені перш за все мешканці. Причина проста: об'єднавшись, співвласники отримують можливість самостійно управляти своєю власністю, відстоювати власні права і захищати інтереси кожного мешканця».

Також Юрій Лозинський зауважив: «В той же час існує немало проблем, пов'язаних з суперечністю нашого законодавства. Одна з них — ОСББ повинне взяти будинок на баланс комунальної власності. Навіщо ж його брати, якщо квартири і так приватизовані?».

«Створити ОСББ сьогодні простіше простого: статут, «засновницькі збори», державна реєстрація, відкриття рахунку в банку. Однак потім проблем не оберешся: передача будинку на баланс неможлива, прибудинкової території немає, монополісти послуг ЖКХ, зокрема «Луганськвода» диктує тобі, що ти повинен виконувати їх роботу і блокує тобі рахунки. Чи буде після цього бажання у мешканців Луганська створювати ОСББ? Процес кооперації мешканців в ОСББ - це правильний шлях, потрібно лише, щоб влада не заважала по ньому йти, а створювала умови не на словах, а на ділі», - підсумував пан Лозинський.

Анна Рябова, член ОСББ «Черемушки» розповіла : «Депутати Луганської обласної ради визнали помилковість передачі приватному власникові підприємства «Луганськвода». Це безперечно правильне рішення. Проте зараз найголовнішим завданням призначити для управління комунальної власності ефективних менеджерів, які не перекладатимуть проблеми лише на плечі мешканців. Приклад по будинках з ОСББ тут є показовим. Адже як і раніше приходять повістки до суду по позовах ТОВ «Луганськвода». Це грубе порушення прав мешканців будинків з ОСББ. У нашому суспільстві виникла ситуація, коли, з одного боку, влада агітує українців створювати ОСББ, а з іншого боку, не дивлячись на всі звернення представників ОСББ до цих пір не усунула волаючі проблеми, які блокують їх роботу. Якщо ці проблеми не будуть вирішені в найкоротші терміни, то план по створенню ОСББ в 2013 р. на Луганщині буде знову провалений!»

Детальніше:
Олексій Кормілецький
Координатор Громадянської мережі ОПОРА
у Луганській області,
(050) 275 28 08
Публікації та новини схожі

Анонс: Дніпропетровський регіональний форум «ОСББ та ЖБК - основа реформування житлово-комунального господарства»

15.03.2013
Анонс: Дніпропетровський регіональний форум «ОСББ та ЖБК - основа реформування житлово-комунального господарства» У вівторок 19 березня о 12 годині у великій залі Будинку спілок (м. Дніпропетровськ, проспект Карла Маркса, 93) за підтримки Громадянської мережі ОПОРА відбудеться Дніпропетровський регіональний форум ОСББ та ЖБК.Організатор – Асоціація ОСББ та ЖБК Дніпропетровської області «Наш дім».

докладніше

Президент більше не підтримує ОСББ

18.04.2012
Президент більше не підтримує ОСББ Громадянська мережа ОПОРА вважає, що рішення Президента накласти вето на законопроект № 8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ» не надавши жодних аргументів по суті, означає лише одне – страх отримати у кожному будинку неконтрольовану самоврядну громаду і небажання будувати країну відповідальних власників.

докладніше

Структура комунальних тарифів залишається комерційною таємницею

29.03.2012
Структура комунальних тарифів залишається комерційною таємницею В ході круглого столу на тему «Хочемо знати, за що платимо: комунальні тарифи!», що відбувся 27 березня 2012 року, Громадянська мережа ОПОРА презентувала результати дослідження щодо складової тарифів на комунальні послуги, що проходило в рамках проекту «Хочемо знати, за що платимо!», підтриманого Міжнародним фондом Відродження за конкурсом «Реалізація права на доступ до публічної інформації». Враховуючи нові можливості передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації» та змінами до Закону «Про інформацію», Громадянською мережею ОПОРА було розроблено та надіслано серію запитів на інформацію щодо тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, опалення та гарячого водопостачання у Києві, Луганську, Вінниці, Рівному, Дніпропетровську та Чернівцях.

докладніше

Украинские цены на жилье удивили экспертов ООН

09.04.2012
Украинские цены на жилье удивили экспертов ООН Проведенная в Украине Европейской экономической комиссией ООН оценка состояния жилищного сектора опубликовала ошеломляющие мировое сообщество результаты.

докладніше

Юридична консультація

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше