Головна » Новини та публікації » Громадськість висловила свою об’єднану позицію щодо законопроекту №8474

Громадськість висловила свою об’єднану позицію щодо законопроекту №8474

22 лютого 2012 року в прес-центрі ІА «Українські новини» пройшла прес-конференція, на якій ряд громадських організацій озвучили своє спільне бачення щодо вирішення проблем нині діючих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а також закликали народних депутатів завтра, 23 лютого, підтримати законопроект №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ». Водночас, громадські активісти  зазначили, що з прийняттям цього закону не зникнуть усі перешкоди, адже багато проблем житлово-комунального господарства потребують системного вирішення, до того ж значною мірою все залежить від виконання рішень.

В разі ухвалення законопроекту №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ» Верховною Радою 23 лютого 2012 року, буде вирішено питання земельної ділянки під багатоквартирним будинком, врегульовано проблему самостійного забезпечення об'єднанням своїх потреб в утриманні й експлуатації будинку, поняття «балансоутримання» стосовно ОСББ буде замінено на більш відповідний термін «управління будинком» тощо.

На думку керівника житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА Тетяни Бойко, законопроект не є ідеальним. Саме тому потрібно розпочинати підготовку нових змін до законодавчих актів, для вирішення тих проблем, які залишилися поза увагою законопроекту №8474.

Директор Програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський в ході прес-конференції зазначив, що громадянське суспільство чудово розуміє, що ухваленню нового законодавства, яке би повною мірою відповідало інтересам ОСББ, а також ініціативних груп по їх створенню, часто заважають особисті інтереси окремих посадовців, забудовників, приватних ЖЕКів тощо, які дуже активно лобіюються в органах публічної влади. «Ми свідомі, що ухвалення законопроекту №8474 лише в мінімальному обсязі вирішить нагальні проблеми ОСББ. Зі свого боку, Міжнародний фонд «Відродження» готовий й надалі забезпечувати експертну, організаційну та фінансову підтримку ініціатив, спрямованих на практичне розв'язання тих проблем, які наявні в житлово-комунальній, а також інших суміжних сферах, на яких наголошують представники інститутів громадянського суспільства», — заявив Олексій Орловський.

Член правління ВБО «Інститут місцевого розвитку» Вікторія Погорєлова також вважає, що ухвалення даного законопроекту не вирішить відразу усіх проблем, з якими стикаються ОСББ. За словами Вікторії Погорєлової, законопроект №8474 є лише маленьким кроком в реалізації того, що голови об’єднань вимагали ще в 2010 році на Першому Форумі ОСББ. На її думку, потрібно продовжувати роботу над удосконаленням правової бази щодо об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і не зупинятися на досягнутому.

Заступник голови ВГО «Спілка власників житла України» Михайло Березовчук підтримав позитивну оцінку учасників прес-конференції щодо положень проекту №8474, та наголосив, що у подальшому, але без зволікань, слід вносити у Закон про ОСББ  наступні норми:

  • неможливість відмови постачальника комунальних послуг, які визначені об’єднанням у якості виконавця цих послуг, діяти у цьому статусі та укладати прямі договори зі співвласниками;
  • внести зміни про те, що до моменту оформлення права власності на прибудинкову територію будь-які юридичні дії з нею, забороняються;
  • укладення між управителем, власником житла і ОСББ тристороннього договору;
  • заборона незаконної відмови об’єднанню у прийнятті свого будинку в управління (утримання);
  • можливість отримання інформації щодо переліку власників приміщень.
Детальніше:
Тетяна Бойко,
керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Публікації та новини схожі

Мінрегіон та Рада Європи спільно розвивають місцеве самоврядування

15.02.2012
Мінрегіон та Рада Європи спільно розвивають місцеве самоврядування DSC 0143Рада Європи допоможе Україні реформувати місцеве самоврядування. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Генеральний директорат з питань демократії та політичних справ Ради Європи схвалили спільні наміри розвивати місцеве самоврядування в Україні.

докладніше

Електроенергію не відключатимуть промисловим об'єктам, а лише населенню

03.09.2014
Електроенергію не відключатимуть промисловим об'єктам, а лише населенню Тимчасове відключення електроенергії, пов'язане з виникненням дефіциту потужностей в об'єднаній енергосистемі України, не торкнеться промислових підприємств, а лише населення. Про це йдеться в повідомленні Міненерговугілля.

докладніше

Еврокомиссар отметил прогресс Украины в сфере энергоэффективности

01.06.2012
Еврокомиссар отметил прогресс Украины в сфере энергоэффективности Состоялась рабочая встреча, посвященная проблеме повышения энергоэффективности предприятий Украины. Эндрю Разбаш, руководитель Управления программ помощи в Украине и координатор по вопросам сотрудничества Представительства Еврокомиссии в Украине, отметил правильность направления страны в этой сфере деятельности.

докладніше

Минрегион: Пресс-конференция Министра регионального развития, строительства и ЖКХ Геннадия Темника

09.04.2013
Минрегион: Пресс-конференция Министра регионального развития, строительства и ЖКХ Геннадия Темника 10 апреля в 15 часов в информационном агентстве «Укринформ» (ул. Б.Хмельницкого, 8/16) состоится пресс-конференция Министра регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадия Темника.

докладніше

Юридична консультація

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше