Головна » Новини та публікації » Громадськість висловила свою об’єднану позицію щодо законопроекту №8474

Громадськість висловила свою об’єднану позицію щодо законопроекту №8474

22 лютого 2012 року в прес-центрі ІА «Українські новини» пройшла прес-конференція, на якій ряд громадських організацій озвучили своє спільне бачення щодо вирішення проблем нині діючих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а також закликали народних депутатів завтра, 23 лютого, підтримати законопроект №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ». Водночас, громадські активісти  зазначили, що з прийняттям цього закону не зникнуть усі перешкоди, адже багато проблем житлово-комунального господарства потребують системного вирішення, до того ж значною мірою все залежить від виконання рішень.

В разі ухвалення законопроекту №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ» Верховною Радою 23 лютого 2012 року, буде вирішено питання земельної ділянки під багатоквартирним будинком, врегульовано проблему самостійного забезпечення об'єднанням своїх потреб в утриманні й експлуатації будинку, поняття «балансоутримання» стосовно ОСББ буде замінено на більш відповідний термін «управління будинком» тощо.

На думку керівника житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА Тетяни Бойко, законопроект не є ідеальним. Саме тому потрібно розпочинати підготовку нових змін до законодавчих актів, для вирішення тих проблем, які залишилися поза увагою законопроекту №8474.

Директор Програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський в ході прес-конференції зазначив, що громадянське суспільство чудово розуміє, що ухваленню нового законодавства, яке би повною мірою відповідало інтересам ОСББ, а також ініціативних груп по їх створенню, часто заважають особисті інтереси окремих посадовців, забудовників, приватних ЖЕКів тощо, які дуже активно лобіюються в органах публічної влади. «Ми свідомі, що ухвалення законопроекту №8474 лише в мінімальному обсязі вирішить нагальні проблеми ОСББ. Зі свого боку, Міжнародний фонд «Відродження» готовий й надалі забезпечувати експертну, організаційну та фінансову підтримку ініціатив, спрямованих на практичне розв'язання тих проблем, які наявні в житлово-комунальній, а також інших суміжних сферах, на яких наголошують представники інститутів громадянського суспільства», — заявив Олексій Орловський.

Член правління ВБО «Інститут місцевого розвитку» Вікторія Погорєлова також вважає, що ухвалення даного законопроекту не вирішить відразу усіх проблем, з якими стикаються ОСББ. За словами Вікторії Погорєлової, законопроект №8474 є лише маленьким кроком в реалізації того, що голови об’єднань вимагали ще в 2010 році на Першому Форумі ОСББ. На її думку, потрібно продовжувати роботу над удосконаленням правової бази щодо об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і не зупинятися на досягнутому.

Заступник голови ВГО «Спілка власників житла України» Михайло Березовчук підтримав позитивну оцінку учасників прес-конференції щодо положень проекту №8474, та наголосив, що у подальшому, але без зволікань, слід вносити у Закон про ОСББ  наступні норми:

  • неможливість відмови постачальника комунальних послуг, які визначені об’єднанням у якості виконавця цих послуг, діяти у цьому статусі та укладати прямі договори зі співвласниками;
  • внести зміни про те, що до моменту оформлення права власності на прибудинкову територію будь-які юридичні дії з нею, забороняються;
  • укладення між управителем, власником житла і ОСББ тристороннього договору;
  • заборона незаконної відмови об’єднанню у прийнятті свого будинку в управління (утримання);
  • можливість отримання інформації щодо переліку власників приміщень.
Детальніше:
Тетяна Бойко,
керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Публікації та новини схожі

Про захист прав інвесторів житлового будівництва

13.04.2012
Про захист прав інвесторів житлового будівництва Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розроблено проект Закону України про посилення захисту прав інвесторів під час інвестування (фінансування) будівництва житла, яке планується здійснювати, у тому числі, шляхом.

докладніше

Електроенергію не відключатимуть промисловим об'єктам, а лише населенню

03.09.2014
Електроенергію не відключатимуть промисловим об'єктам, а лише населенню Тимчасове відключення електроенергії, пов'язане з виникненням дефіциту потужностей в об'єднаній енергосистемі України, не торкнеться промислових підприємств, а лише населення. Про це йдеться в повідомленні Міненерговугілля.

докладніше

Геннадий Темник: Ставим целью помочь предприятиям водоснабжения и водоотведения предоставлять населению более качественные услуги

09.04.2013
Геннадий Темник: Ставим целью помочь предприятиям водоснабжения и водоотведения предоставлять населению более качественные услуги Минрегион и специализированная проектная и консультационная организация «Гидроплан-Инженер Гезельшафт» (Германия) подписали контракт на подготовку комплексных технико-экономических обоснований и программ приоритетных инвестиций в секторе водоснабжения и водоотведения, которые будут финансироваться за счет средств Международного банка реконструкции и развития в 6 городах Украины: Харьков, Кировоград, Краматорск, Тернополь и Житомир. Об этом сообщил Министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины Геннадий Темник.

докладніше

Зміна начальника управління ЖКГ не принесе покращень у житлово-комунальну сферу Рівного

25.02.2013
Зміна начальника управління ЖКГ не принесе покращень у житлово-комунальну сферу Рівного Такого висновку дійшли учасники круглого столу, що зібралися для обговорення шляхів вирішення житлово-комунальних проблем міста. Участь у заході взяли керівники громадських організацій, представники влади, місцеві політики та журналіста.

докладніше

Юридична консультація

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше