Головна » Новини та публікації » Газовики Рівного знімають із себе будь-яку відповідальність за стан внутрішньобудинкових мереж (відео)

Газовики Рівного знімають із себе будь-яку відповідальність за стан внутрішньобудинкових мереж (відео)

ПАТ «Рівнегаз» виявилося не готовим співпрацювати з місцевими ОСББ – резюме круглого столу, що  відбувся 21 вересня. Даний круглий стіл є другим заходом із серії зустрічей на тему «Співпраця ОСББ та комунальних монополістів в м. Рівне», організованим Громадянською мережею ОПОРА.

Головною проблемою у відносинах ОСББ та "Рівнегазу" є укладання угод між ПАТ "Рівнегаз" та головами ОСББ щодо технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

- Згідно з цією угодою об'єднання співвласників має бути власником будинку й голова об'єднання має забезпечити доступ до усіх квартир, - розповідає голова ОСББ "Відродження" Оксана Киричук. - За законом ОСББ не є власником квартир і зробити такого не може. Також виникають питання: яким чином ОСББ може утримувати газопостачальну мережу, робити її ремонти та оплачувати їх? І за чиї кошти це робити? У внесках на утримання будинку таких коштів не передбачено.

На думку головного інженера ПАТ «Рівнегаз» Олександра Ганжи, згідно з правилами безпеки системи газопостачання України, саме власник житлового будинку несе відповідальність за стан газових мереж. На практиці ж ці обов’язки покладаються на голову ОСББ.

Тож виходить, що відповідальності за ремонт газової мережі у будинках на себе брати ніхто не хоче. Газовики запевняють - це не передбачено в угоді та тарифі, а в ОСББ коштів та компетенції на таку діяльність немає.  Що ж стосується обслуговування та обстеження димових і вентиляційних каналів, то Олександр Ганжа радить ОСББ звертатися в Держгірпромнагляд, якщо  відповідальні за чищення та ремонтування вентиляційних каналів організації відмовляються виконувати свою роботу.

Якщо голови ОСББ і представники сміттєзбирального підприємства порозумілися, то постачальник газу навідріз відмовився йти на  компроміс і співпрацювати з об’єднаннями.

- Будемо консультуватися з юристами і вирішувати питання, яким чином законодавчо узгодити між собою нормативно-правовий акт, на який посилався представник "Рівнегазу", і норму закону, яка вказує, що голова ОСББ не є власником будинку, - запевнив представник Громадянської мережі ОПОРА Роман Мартин.

Детальніше:
Прес-центр ОПОРИ у Рівненській області
0362 43-07-18
Публікації та новини схожі

Діяльність ОСББ стане більш прозорою та цивілізованою

07.02.2012
Діяльність ОСББ стане більш прозорою та цивілізованою На сьогоднішньому відкритті десятої сесії Верховної Ради України шостого скликання Президент країни Віктор Янукович розповів про ключові проблеми держави та шляхи їх подолання. Одним з таких питань була реформа житлово-комунальної сфери.

докладніше

Початок опалювального періоду планують перенести на кінець жовтня

17.09.2014
Початок опалювального періоду планують перенести на кінець жовтня

докладніше

Завдання мерів – розвивати громадянське суспільство

22.11.2011
Завдання мерів – розвивати громадянське суспільство 21 жовтня 2011 року у Львові пройшов Форум мерів під, незвичним для українських реалій, гаслом «Влада йде назустріч людям». Даний захід проводився з метою ознайомлення з кращими практиками побудови взаємодії місцевої влади із громадою, обговорення нових моделей співпраці, а також для того, щоб по-новому оцінити значення спільної роботи органів місцевого самоврядування з громадськими об’єднаннями задля ефективного розвитку міст.

докладніше

Анатолій Близнюк: ми відкриті до діалогу

18.01.2012
Анатолій Близнюк: ми відкриті до діалогу Протягом усього 2011 року до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства не надійшло жодного запиту на інформацію відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», повідомив очільник Мінрегіону Анатолій Близнюк, коментуючи підсумки минулого року.

докладніше

Юридична консультація

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше