Головна » Новини та публікації » Чи зможуть співвласники реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку?

Чи зможуть співвласники реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку?

У середу, 24 квітня 2013 року о 10.00 год. в Інформаційному агентстві «Укрінформ Громадянська мережа ОПОРА провела круглий стіл «Коли співвласники зможуть реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку?». Метою круглого столу було вироблення спільного бачення щодо шляхів забезпечення права співвласників отримати у власність чи користування земельну ділянку багатоквартирного будинку (прибудинкову територію).

Створення конкурентного середовища у житловій сфері є одним із пріоритетів державної політики. Здійснення цього завдання не можливе без розвитку інституту відповідального власнивстановлення порядку визначення меж прибудинкових територій та передачі їх ОСББ та реалізації положень Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» щодо обов’язкового за кріплення землі та прибудинкових територій. Дані пункти повинні бути виконані ще у 2009-2011 роках, однак, станом нас сьогодні вони не виконані. Одночасно, дозвольте нагадати Вам, що, згідно даної Програми (Закон України від 11 червня 2009 року), Уряд повинен не пізніше 1 травня кожного року звітувати у Верховній Раді про стан реалізації Програми.

Громадянською мережею ОПОРА був розроблений проект Порядку розгляду та вирішення питань передачі прибудинкових територій об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків. Затвердження Постановою КМУ даного порядку не повністю вирішить проблему, адже необхідні зміни до Земельного Кодексу України, але надасть співвласникам механізм (процедуру) для отримання земельних ділянок в діючих умовах. Даний проект був надісланий Прем’єр-Міністру України Миколі Азарову з проханням надати його відповідальним центральним органам виконавчої влади за виконання даного завдання з проханням розробити проект Постанови КМУ, використавши матеріали, підготовлені організацією. Зі свого боку, Громадянська мережі ОПОРА висловила свою готовність брати участь у робочих зустрічах щодо підготовки такого документу.

Проект Порядку розгляду та вирішення питань передачі прибудинкових територій об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків

За коментарями звертатись:

Координатожитлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Тетяна Бойко 
(063) 617 97 60
Регіональний координатор житлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Руслана Величко
(063) 187 41 06
Публікації та новини схожі

Статистика по ОСББ в Україні

18.02.2019
Статистика по ОСББ в Україні Мінрегіон опублікував данні, що на 01 січня 2019р в країні функціонує 26 603 ОСББ. Водночас, Мінюст надає доступ до відкритого реєстру юридичних осіб, в якому на 03 січня 2019р маємо 29 751 активних ОСББ. Різниця між даними міністерств складає - 12%.

докладніше

У Житомирі утеплять будівлі бюджетної сфери

27.09.2014
У Житомирі утеплять будівлі бюджетної сфери В Житомирі у 19 будівлях бюджетної сфери проведуть заходи з підвищення енергоефективності. Зокрема, як повідомляє Мінрегіон, у місцевих школах, дитячих садочках та будівлях центральної міської лікарні планується встановити індивідуальні теплові пункти, утеплити дахи та фасади, а також замінити старі вікна на нові.

докладніше

Предприятиям ЖКХ Днепропетровска ограничат поставку электроэнергии

15.02.2014
Предприятиям ЖКХ Днепропетровска ограничат поставку электроэнергии На начало января 2014 года долг за электроэнергию коммунальных предприятий Днепропетровска – Жилсервис-3, Жилсервис-5 – составил 456 тыс. грн. Показатель расчетов с энергопоставляющей компанией «ДТЭК Днепрооблэнерго за декабрь 2013 года - не более 4%!».

докладніше

У серпні Україна збільшила імпорт природного газу з Європи на 13%

02.09.2014
У серпні Україна збільшила імпорт природного газу з Європи на 13% Україна, що вже понад 2 місяці не отримує російського газу, в серпні 2014 року збільшила порівняно з липнем імпорт газу з Європи на 13% - до 250 млн куб. м.

докладніше

Юридична консультація

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше