Головна » Новини та публікації » Чи зможуть співвласники реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку?

Чи зможуть співвласники реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку?

У середу, 24 квітня 2013 року о 10.00 год. в Інформаційному агентстві «Укрінформ Громадянська мережа ОПОРА провела круглий стіл «Коли співвласники зможуть реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку?». Метою круглого столу було вироблення спільного бачення щодо шляхів забезпечення права співвласників отримати у власність чи користування земельну ділянку багатоквартирного будинку (прибудинкову територію).

Створення конкурентного середовища у житловій сфері є одним із пріоритетів державної політики. Здійснення цього завдання не можливе без розвитку інституту відповідального власнивстановлення порядку визначення меж прибудинкових територій та передачі їх ОСББ та реалізації положень Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» щодо обов’язкового за кріплення землі та прибудинкових територій. Дані пункти повинні бути виконані ще у 2009-2011 роках, однак, станом нас сьогодні вони не виконані. Одночасно, дозвольте нагадати Вам, що, згідно даної Програми (Закон України від 11 червня 2009 року), Уряд повинен не пізніше 1 травня кожного року звітувати у Верховній Раді про стан реалізації Програми.

Громадянською мережею ОПОРА був розроблений проект Порядку розгляду та вирішення питань передачі прибудинкових територій об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків. Затвердження Постановою КМУ даного порядку не повністю вирішить проблему, адже необхідні зміни до Земельного Кодексу України, але надасть співвласникам механізм (процедуру) для отримання земельних ділянок в діючих умовах. Даний проект був надісланий Прем’єр-Міністру України Миколі Азарову з проханням надати його відповідальним центральним органам виконавчої влади за виконання даного завдання з проханням розробити проект Постанови КМУ, використавши матеріали, підготовлені організацією. Зі свого боку, Громадянська мережі ОПОРА висловила свою готовність брати участь у робочих зустрічах щодо підготовки такого документу.

Проект Порядку розгляду та вирішення питань передачі прибудинкових територій об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків

За коментарями звертатись:

Координатожитлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Тетяна Бойко 
(063) 617 97 60
Регіональний координатор житлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Руслана Величко
(063) 187 41 06
Публікації та новини схожі

«Пілотні» проекти з енергозбереження та модернізації у багатоквартирних будинках: хотіли, як краще, а вийшло, як завжди

29.05.2012
«Пілотні» проекти з енергозбереження та модернізації у багатоквартирних будинках: хотіли, як краще, а вийшло, як завжди 29 травня 2012 року в приміщенні інформаційної агенції «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція, на якій ОПОРА оприлюднила результати громадського моніторингу щодо виконання бюджетного фінансування проектів з енергозбереження та модернізації системи управління житлом (згідно зі Загальнодержавною програмою реформування і розвитку ЖКГ на 2009-2014 роки) на прикладі таких міст як Чернігів, Донецьк, Тернопіль, Корсунь-Шевченківський, Євпаторія, Житомир, Херсон, Павлоград, Зборів.

докладніше

На основі чого ж формуються тарифи?

07.12.2011
На основі чого ж формуються тарифи? Всі ми щомісяця сплачуємо рахунки за комунальні послуги й незлим тихим словом згадуємо можновладців, чиїми «зусиллями» тарифи на послуги з постачання холодної та гарячої води, централізованого опалення вкотре піднято, а похвалитися якістю отриманих послуг можуть одиниці. Тож і виникає питання: за що нас змушують платити? За холодні батареї та відсутність гарячої води тижнями?

докладніше

Мінрегіон визначає чотири ключових завдання у галузі будівництва на 2012 рік

20.12.2011
Мінрегіон визначає чотири ключових завдання у галузі будівництва на 2012 рік Суттєве поліпшення інвестиційного клімату в регіонах є метою чотирьох ключових завдань Мінрегіону у галузі будівництва, вважає Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк. Про це він сказав під час брифінгу у прес-центрі Уряду в середу, 14 грудня.

докладніше

Украинские чиновники изучают чешский опыт внедрения коммерческого финансирования модернизации жилищного сектора

18.06.2013
Украинские чиновники изучают чешский опыт внедрения коммерческого финансирования модернизации жилищного сектора Со 2 по 5 июня 2013 директор Департамента стратегии реформирования и развития жилищно-коммунального хозяйства Олейник Н.И. пребывала с официальным визитом в столице Чешской Республики с целью ознакомления с чешским опытом внедрения коммерческого финансирования для модернизации жилищного сектора.

докладніше

Юридична консультація

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше