Головна » Новини та публікації » АНТИМОНОПОЛЬНИКИ НЕ ДРІМАЮТЬ

АНТИМОНОПОЛЬНИКИ НЕ ДРІМАЮТЬ

Під час Дня відкритих дверей з питань захисту конкуренції Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету у Кривому Розі його керівник Наталія Кучугура повідомила, що 30% порушень, які виявляє територіальний орган Антимонопольного комітету України на Дніпропетровщині, зафіксовані на ринку житлово-комунальних послуг, бо тут працюють такі природні монополісти як обленерго, газо- та теплопостачальні компанії.  

За словами Наталії Кучугури, узгоджені дії суб’єктів господарювання під час торгів та навіть на конкурентному ринку є одним із найбільш розповсюджених порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Суб’єкти під час торгів наперед домовляються про ціну та поведінку, а на конкурентному ринку вони можуть територіально ділити сферу впливу та домовлятися про ціни. Антиконкурентні дії органу влади - це поняття містить законодавство стосовно ще одного виду узгоджених дій — за участю чиновників.

Видворити з Кривого Рогу тих, хто прийшов у наше місто з більш низькими цінами на промислові товари, саме з таким проханням звернулися місцеві підприємці до міського голови,- згадав Юрій ВІЛКУЛ — Це, мабуть, буде неправильно з боку органу місцевого самоврядування, якщо ми тільки почнемо втручатися у конкурентну боротьбу.

— Для всіх підприємців існують загальні «правила гри», які встановлені органами влади, а все решта — це боротьба підприємців за споживача використовуючи ціни, якість, асортимент, поведінку на ринку, — підтримала міського голову Наталія Кучугура. 

Наталія Кучугура розповіла щодо ситуації на ринку ритуальних послуг та довела, що територіальне відділення АМКУ тему ринку ритуальних послуг закриває. За  словами Наталії Кучугури, з 2011 року було перевірено утворення тарифів на ритуальні послуги, які містять мінімально необхідний перелік у більшості населених пунктів області, де існують ритуальні служби. 

— Є служба, має бути тариф. Я не бачу, актуальності цієї теми в нашому регіоні. Через нас вже пройшли всі тарифи, та було чимало рішень скасовано, в наслідок того, що при затвердженні тарифів не завжди приділялась увага на їхнє економічне наповнення. З цієї причини ми «закриваємо сезон» в цьому напрямку. Якщо будуть мати місце скарги, може ще виникнуть якісь питання. Але по області уже все відпрацьовано, — наголосила Наталя Кучугура.

Під час бесіди про проведену роботу антимонопольним органом у регіоні, Наталя Кучугура також розповіла про випадки, коли аптеки на кожному кроці, в обласному центрі було виявлено порушників антимонопольного законодавства навіть серед компаній, що займаються роздрібним продажем лікарських засобів.  Ці компанії покривають ринок понад 35%, та у безпосередньо своїх аптеках при спеціалізованих кардіологічних та онкологічних лікарнях реалізовувались лікарські препарати за цінами вищими, ніж у мережі в цілому.

Надання адміністративних послуг - це ще один напрямок роботи, який на даний час проводить антимонопольний орган в регіоні. Ці послуги є безкоштовними, але нерідко платні послуги, які насправді не є обов’язковими, супроводжуються нав’язуванням.

Заступник голови територіального органу Антимонопольного комітету Вікторія Онищенко перелічила перелік порушень у сфері ЖКГ, який виявився, дуже великим. В цьому переліку порушень і застосування різних умов до споживачів однієї категорії, укладення договорів, умови яких не відповідають типовим, незатвердження переліку житлово-комунальних послуг, право на які виборювалось на конкурсі, і застосування тарифів із перевищенням рівня рентабельності та адміністративних послуг, та багато інших. Не виключено, що є такі порушення і в Кривому Розі, але до територіального органу Антимонопольного комітету відповідні скарги не надходили. Це відомство віддає перевагу роботі зі скаргами, а не плановим перевіркам, що, на думку Наталії Кучугури, є більш ефективним.

Публікації та новини схожі

Децентрализация системы теплоснабжения в Александрии

28.02.2012
Децентрализация системы теплоснабжения в Александрии Коммунальное предприятие Александрийского городского совета «Теплокоммунэнерго» предлагает потенциальным инвесторам произвести перспективные капиталовложения с целью реализации проекта «Оптимизация системы теплоснабжения Александрия Кировоградской области».

докладніше

Загальні збори ОСББ — порядок проведення

01.06.2012
Загальні збори ОСББ — порядок проведення Загальні збори обирають керівника — голову зборів, яким може бути голова правління, будь-який член ОСББ і навіть, як виняток, особа, що не є членом ОСББ. Збори обирають також секретаря-протоколіста. Голова зборів керує ходом зборів: оголошує виступаючих з порядку денного, керує обговоренням питань, проводить голосування, забезпечує підрахунок голосів. Порядок ведення зборів рекомендується написати наперед. До проведення загальних зборів правління повинне провести велику організаторську роботу: документально підготувати винесені на збори питання, підготувати виступи, кандидатів у виборні органи, проект рішення загальних зборів.

докладніше

Минрегион: Правительство максимально способствует деятельности ОСМД

28.01.2013
Минрегион: Правительство максимально способствует деятельности ОСМД Создание и поддержка организаций совладельцев многоквартирного жилья является одним из главных приоритетов правительства на пути реформирования жилищно-коммунального хозяйства.

докладніше

Чому зросли тарифи на опалення та гарячу воду?

15.09.2014
Чому зросли тарифи на опалення та гарячу воду? В середині серпня українці отримали липневі квитанції з новими тарифами на гарячу воду (у кого гарячої води не було - той не відчув підвищення її вартості «на своєму гаманці»).

докладніше

Юридична консультація

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше