Головна » Новини та публікації » Алчевськ: монополісти порушують права ОСББ

Алчевськ: монополісти порушують права ОСББ

31 січня 2013 р. в місті Алчевськ Луганської області відбувся круглий стіл «Як вирішити проблеми ОСББ з монопольними постачальниками послуг ЖКГ». Організатор заходу Громадянська Мережа ОПОРА.

Представники ОСББ розповіли про факти утискання мешканців багатоквартирних будинків з боку ТОВ «Луганськвода» та про те, що цей монополіст нав’язує ОСББ міста Алчевськ функції виконавця послуг із водопостачання.

Під час заходу Алла Жолоденко, голова Луганського представництва Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг відповіла на питання голів ОСББ Алчевська та пообіцяла від імені «регулятора» вплинути на ТОВ «Луганськвода» щоб не дозволити протиправних дій з боку цього підприємства.

Олексій Кормілецький, керівник Луганського представництва Громадянської мережі ОПОРА відзначив: «30 грудня 2012 року Луганська обласна рада прийняла рішення про те, щоб повернути «Луганськводу» в комунальну власність. Зараз триває процес передачі даного підприємства. Це займе певний час і ми будемо вимагати вже від керівництва Луганської обласної ради, як від нових власників переглянути стратегію та тактику діяльності даного підприємства з ОСББ. Впевнений, що ці проблеми мають перспективу бути вирішеними. Дуже важливо координувати дії та проводити спільні ініціативи по захисту прав мешканців ОСББ, разом Ми зможемо змінити ситуацію на краще»

Окрім цього, Валерій Новіков, юрист Асоціації ОСББ міста Алчевськ розповів про те, що ОСББ потерпають від комунального підприємства «ЛіфтСервіс», яке на не однократні звернення ОСББ, відмовляється надати структуру тарифу за обслуговування ліфтів. В середньому будинок Алчевська щомісяця перераховує близько 5 000 грн. в місяць за обслуговування ліфтів, однак фактично послуги не отримує та самостійно фінансує ремонт ліфтів, проведення, державної експертизи (один раз на 20 років) і т. п. А жодні звернення ОСББ до керівництва підприємства з проханням надати інформацію, за що саме платить будинок, так і не мали успіху, оскільки на думку керівництва підприємства, це є конфіденціальною інформацією.

Мешканка Алчевська Олена Титамирова, розповіла, що проживає в будинку, де є ОСББ, та зараз постійно стикається з утисканням ії прав. Так, наприклад, в паспортному столі за прописку людину в квартирі будинку з ОСББ, беруь 50 гривень, посилаючись на якісь додаткові витрати. В будинках без ОСББ можна прописати людину без додаткових платежів, які не зрозуміло кому їдуть і на яких підставах цю суму беруть. Така практика застосовується не у всіх паспортних столах Алчевська, однак в декотрих вона існує.

Учасники круглого столу обговорили локальні питання функціонування та життєдіяльності ОСББ у відносинах із монополістами – постачальниками послуг ЖКГ та визначили план спільних дій представників громадськості та ОСББ щодо протидії порушень прав мешканців з боку природних монополій. 

Детальніше:
керівник Луганського представництва Громадянської мережі ОПОРА
Олексій Кормілецький 
(050)275 28 08
Публікації та новини схожі

Уряд штрафуватиме українців за несвоєчасну оплату компослуг

02.09.2014
Уряд штрафуватиме українців за несвоєчасну оплату компослуг Верховна Рада зареєструвала законопроект №4563а від 29 серпня «Про житлово-комунальні послуги», внесений напередодні Кабінетом Міністрів. Цей документ передбачає стягнення пені зі споживачів за несвоєчасну чи/та неповну сплату ЖКП.

докладніше

Президент України підписав закон, що дозволяє здавати ГТС у оренду іноземним компаніям

08.09.2014
Президент України підписав закон, що дозволяє здавати ГТС у оренду іноземним компаніям Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України" (№ 4116а). Як зазначається на сайті парламенту, підписаний закон повернуто від президента 8 вересня.

докладніше

Організація надання споживачам житлово-комунальних послуг

06.06.2012
Організація надання споживачам житлово-комунальних послуг Відповідно до положень частини першої статті 29 закону «Про житлово-комунальні послуги»37 — «Особливості укладення договорів у багатоквартирних будинках», договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладають між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем (тобто споживачем) і балансоутримувачем або його уповноваженою особою (управитель має бути або балансоутримувачем об'єкту відповідно до статті 13 зазначеного закону, або уповноваженою особою балансоутримувача відповідно до договору, укладеного між ними згідно з визначенням управителя, яке наводить стаття 1 того-таки закону).

докладніше

Круглий стіл: «Якою буде політика влади у житлово-комунальній сфері Рівного після зміни начальника управління?»

18.02.2013
Круглий стіл: «Якою буде політика влади у житлово-комунальній сфері Рівного після зміни начальника управління?» У вівторок, 19 лютого в конференц-залі Будинку вчених (м. Рівне, вул. С. Петлюри, 17, другий поверх) відбудеться обговорення питань реформування та розвитку житлово-комунальної сфери Рівного.

докладніше

Юридична консультація

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше