Звернення до представників влади щодо проекту Житлового кодексу - сайт про ОСББ ОСМД и житлово комунальну сферу України
Головна » Звернення до представників влади щодо проекту Житлового кодексу

Звернення до представників влади щодо проекту Житлового кодексу

Шановний пане Президенте!
Шановний Прем’єр-міністре!
Шановні народні депутати!

Дозвольте висловити Вам щиру вдячність за увагу до проблеми формування відповідального власника житла в Україні (ОСББ).

Звертаємося до Вас їз занепокоєнням щодо проекту нового Житлового кодексу України, що пройшов перше читання у Верховній Раді України.

Громадські організації та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, проаналізували даний документ і виявили в ньому пункти, які є неприйнятними для безперешкодного розвитку ОСББ в Україні.
Вважаємо за потрібне повідомити Вам про основні зауваження до проекту Кодексу, які, на нашу думку можуть дискредитувати ідею формування відповідального власника житла в Україні (ОСББ).

1. Створення умов для “рейдерського” захоплення багатоквартирних будинків

Документ надає право забудовнику вчинити дії для оформлення і реєстрації документів, що засвідчують створення об’єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку (Частина 2 ст. 59).

Крім того, такі повноваження надаються замовнику будівництва навіть у випадку, коли співвласники проводили загальні збори, але прийняли на них рішення НЕ створювати ОСББ.

Весь зміст ст. 59 Кодексу спрямований на створення непрозорих, неконкурентних умов задля отримання забудовниками та їхніми афілійованими компаніями монопольного доступу до ринку послуг з управління багатоквартирним житловим фондом. Про захист прав споживачів у таких умовах не йдеться.
Пропонуємо повністю виключити статтю 59 з документу.

2. Порушення прав власників на вільне володіння, користування і розпоряджання своїм майном
Створюються умови, за яких будь-якого власника можна усунути від управління його власним майном, яким є спільне майно в багатоквартирному будинку, лише тому, що власник не має “інвестиційного потенціалу” (Частина 1 ст. 152).

У документі зазначено, що управління багатоквартирним будинком та його прибудинковою територією самими власниками (співвласниками) можливе лише за умови, що вони “відповідають вимогам щодо виконавця послуг”.

Створюються умови для свавільного витіснення зі сфери управління багатоквартирним будинком його співвласників. Співвласники фактично позбавляються права самостійно управляти своїм майном, а також ігнорується право співвласників самостійно на конкурсних засадах обирати найкращого виконавця послуг з управління багатоквартирним будинком. Натомість існує можливість „нав’язування” такого управителя зовні.

Враховуючи, що послуги управителів надаватимуться на платній основі, можна припустити, що через якийсь час у власників “без інвестиційного потенціалу” накопичиться така сума заборгованості перед управителем, що вони позбудуться і власного житла за борги. Таким чином, створюються економічні передумови для позбавлення власників житла їхньої власності, і перетворення нації самодостатніх власників житла, якою нині є українці, на націю наймачів.

Пропонуємо зі ст.151 Кодексу вилучити всі обмеження права співвласників самостійно чи через створені ними об’єднання управляти багатоквартирним будинком.

У зв’язку з вищенаведеним, Громадянська мережа ОПОРА наголошує на тому, що Кодекс не може бути прийнятий у такій редакції.

Ми просимо Вас взяти під свій контроль підготовку нової редакції документу, щоб забезпечити права співвласників багатоквартирних будинків і дати можливість розвитку ОСББ.

Публікації та новини схожі

Анатолій Близнюк: ОСББ мають отримати доступний механізм кредитування

20.12.2011
Анатолій Близнюк: ОСББ мають отримати доступний механізм кредитування Головним завданням держави у 2012 році буде створення механізму доступного кредитування ОСББ для здійснення капітальних ремонтів та заходів з енергоефективності будівель, вважає Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк. Про це він сказав під час брифінгу присвяченому проблемним питанням діяльності ОСББ, що відбувся у прес-центрі Уряду в середу, 14 грудня.

докладніше

Про застосування енергоощадних технологій у Києві

20.09.2012
Про застосування енергоощадних технологій у Києві Голова Київської МДА Олександр Попов заявив про планування масового застосування енергоощадних технологій.

докладніше

Громадськість оцінила ухвалений Верховною Радою Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку»

21.03.2012
Громадськість оцінила ухвалений Верховною Радою Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку» 15 березня Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку» (№8474). Перемогою громадських активістів можна вважати те, що народні депутати відхилили найбільш «шкідливі» для ОСББ поправки та прийняли ряд норм, що спростять життя мешканців будинків ОСББ.

докладніше

Чи вирішить законопроект №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ» проблеми нині діючих об’єднань співвласників?

21.02.2012
Чи вирішить законопроект №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ» проблеми нині діючих об’єднань співвласників? 22 лютого 2012 року, об 11:00, в ІА «Українські новини» (вул. Еспланадна 20) пройде прес-конференція, на якій буде озвучена позиція ряду громадських організацій щодо шляхів вирішення проблем нині діючих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а також актуальності законопроекту №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ», який 23 лютого буде винесено на голосування у зал Верховної Ради.

докладніше

Юридична консультація

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше