Головна » Як вирішити основні проблеми створення та діяльності ОСББ (матеріали круглого столу)

Як вирішити основні проблеми створення та діяльності ОСББ (матеріали круглого столу)

У вівторок, 7 вересня, у Міністерстві з питань житлово-комунального господарства відбувся круглий стіл, який мав на меті залагодити проблеми, які виникають у ініціативних груп та діючих ОСББ.

Учасники круглого столу – представники центральних органів виконавчої влади, експерти ГМ ОПОРА, Інституту місцевого розвитку, проектів міжнародної технічної допомоги, голови ОСББ обговорили проблеми, які пов’язані з стосунками ОСББ з Національною комісією регулювання електроенергетики України, Антимонопольним комітетом, Міністерством юстиції, Державним комітетом земельних ресурсів, та представниками місцевої влади.

Як зазначили на круглому столі, всі учасники процесу реформування ЖКГ, в першу чергу вищеперераховані державні органи, мають сприяти створенню та успішному функціонуванню ОСББ для забезпечення енергетичної безпеки країни.

Серед найактуальніших проблем, які озвучили організатори, були такі: доступ до інформації про співвласників багатоквартирного будинку, нотаріальне посвідчення підписів усіх членів ОСББ на статуті об’єднання, створення одного ОСББ на кількох будинках, неефективні витрати на створення та діяльність ОСББ у невеликих багатоквартирних будинках, членство в ОСББ, типовий статут ОСББ, балансоутримання, передача ОСББ технічної документації щодо будинку, ОСББ і виконавці житлово-комунальних послуг, статус майна ОСББ як юридичної особи, земельні відносини, пільги і субсидії, та відносини з державними податковими інспекціями.

Можливі шляхи виходу з проблемних ситуацій були описані у документі “Проблемні питання ОСББ та шляхи їх вирішення“.

Учасники круглого столу одноголосно прийняли резолюцію.
Resolution OSBB

Захід відбувся за підтримки проекту USAID “Реформа міського теплозабезпечення”.

Окрім того, ви можете послухати аудіо з круглого столу:

Публікації та новини схожі

Уряд ліквідував НАК "Енергетична компанія України"

05.09.2014
Уряд ліквідував НАК Уряд передав пакети акцій енергокомпаній, які входили в НАК «Енергетична компанія України», Міністерству енергетики і вугільної промисловості.

докладніше

Мінрегіон: Про обсяги вітчизняного виробництва

09.08.2012
Мінрегіон: Про обсяги вітчизняного виробництва Будівельна галузь поступово нарощує темпи та обсяги робіт. При збереженні позитивної динаміки виробництва будівництво спроможне виконати заплановані завдання та стати рушійною силою економічного зростання. Цього вдалося досягнути завдяки цілеспрямованим заходам, спрямованим на дерегуляцію, розвиток нормативно-правової бази та технічного регулювання, вдосконалення планування територій, імпортозаміщення та енергоефективність. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України у середу, 8 серпня.

докладніше

Громадянські організації обмінюються досвідом

09.10.2013
Громадянські організації обмінюються досвідом Наприкінці вересня 2013 року в Луцьку відбулися семінари обміну досвідом між НУО Запоріжжя, Дніпропетровська та Луцька.

докладніше

Нацкомпослуг планує запровадити незрозумілу схему обрахунку тарифу на холодну воду

20.12.2011
Нацкомпослуг планує запровадити незрозумілу схему обрахунку тарифу на холодну воду Введення нової схеми обрахунку тарифу на холодну воду, що Нацкомпослуг планує запровадити, призведе до того, що 97% населення платитиме й за решту 3%, а також за втрати водоканалу й за безгосподарність комунальників. А розцінки будуть наступними: за перші два куби споживання на особу в місяць – 1,5 гривні, з 2 до 6 кубів – більше, з 6 до 10 – ще більше, а після 10 – максимально. Про нову схему обрахунку тарифу на холодну воду говорили директор аналітичного центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко, керівник житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко 15 грудня 2011 року в інформаційно-аналітичному агентстві «Главком».

докладніше

Юридична консультація

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше