Головна » Експертна зустріч для активізації ОСББ

Експертна зустріч для активізації ОСББ

Заходом 26 липня ГМ ОПОРА за підтримки проекту IRG/USAID ”Реформа міського теплозабезпечення” відкрила серію обговорень, що присвячені покращенню умов створення ОСББ, їх проблемам та перспективам. Їхнім результатом має стати напрацювання пропозицій до проектів „Житлового кодексу” та „Закону України „Про зміни до ЗУ „Про об”єднання співвласників багатоквартирних будинків”, які пройшли перше читання у Верховній Раді.

У ній взяло участь більше 25 авторитетних експертів, що займаються сферою житлово-комунального господарства. Зокрема, на зустрічі були присутні заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, начальник головного управління житлово-комунального господарства м. Києва Володимир Стороженко, начальник відділу нових форм утримання житла Мінжитломунгоспу Дмитро Корчак, експерти проектів міжнародної технічної допомоги та керівники найбільш успішних ОСББ з різних міст.

На першій відкритій зустрічі учасники окреслили перелік найголовніших питань, які хвилюють усіх зацікавлених в ОСББ. Учасники дискусії серед актуальних питань назвали такі: мета створення ОСББ, порядок реєстрації ОСББ, управління багатоквартирним будинком, енергозбереження, оподаткування, прибудинкова територія, навчання кадрів, ліквідація ОСББ.

Метою створення ОСББ, на думку учасників дискусі,  є представлення інтересів співвласників багатоквартирного будинку, тобто власників житлових і нежитлових приміщень та сприяння утриманню та використанню спільного майна.

Окрім того, експерти зазначили, що ОСББ має бути юридичною особою (неприбутковою організацією). Господарче забезпечення діяльності об’єднання може здійснюватися як власними силами об’єднання (шляхом самозабезпечення), так і силами залучених на договірних засадах суб’єктів господарювання.

Співвласники багатоквартирного будинку, які не бажають створювати ОСББ, згідно нового Житлового кодексу, питання щодо передачі будинку в управління  професійному управителю можуть вирішити на Загальних зборах.

Торкнулися експерти теми першого капітального ремонту, який передбачений новим Житловим кодексом. За підсумками зустрічі стало зрозуміло, що держава не в стані профінансувати перший капітальний ремонт.

Серед альтернативних ідей, які були запропоновані учасниками дискусії, були такі: створення накопичувального фонду та запровадження обов’язковості збору коштів на капітальні ремонти, створення револьверних фондів. Окрім того, прозвучала пропозиція надавати кошти на капітальні ремонти тільки аварійним будинкам та пам’яткам архітектури. Щодо інших будинків, то на думку експертів, повинні бути умови отримання фінансуванні: по-перше – гарантія того, що вони будуть витрачені на заходи з енергозбереження, по-друге – на умовах співфінансування, по-третє – цільові кошти на ОСББ. Прозвучала також пропозиція з наступного року виділяти кошти на ремонт у формі безвідсоткової позики.

Координатор проектів Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко запропонувала збирати експертні зустрічі щодватижні для того щоб підготувати рекомендації до законопроекту «Про ОСББ» авторства народних депутатів Ю. Одарченка, К. Ляпіної, В.Баранова, В. Бондаренка.

Мета цих зустрічей, за словами пані Бойко, краще підготувати пропозиції до законопроекту до розширеного засідання комітету Верховної ради Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики у вересні.

У фіналі обговорення учасники розподілилися по трьом робочим групам для того, щоб детальніше і глибше обговорити зазначені нижче питання:

1.    «Порядок створення та державної реєстрації ОСББ»

Питання для обговорення: визначення ОСББ, членство в ОСББ, порядок розподілу голосів, створення та діяльність ініціативної групи зі створення ОСББ, зміст та перелік статутних документів, порядок державної реєстрації, перетворення житлових кооперативів на ОСББ, асоціації ОСББ, тощо.

2.    «Правовий режим спільної власності та земельних ділянок для обслуговування та діяльності ОСББ»

Питання для обговорення: визначення та склад спільної власності, визначення правового режиму неподільної власності, способи управління спільної власністю, процедура передачі земельних ділянок, вирішення спорів за участі ОСББ, оподаткування  тощо.

3.    «Управителі та управлінські компанії»

Питання для обговорення: формування спеціального законодавства про діяльність професійних управителів та управлінських компаній, підготовка управителів, посередництво ОСББ між членами та компаніями-надавачами послуг.

Наступна зустріч-обговорення буде присвячена питанню створення ОСББ і відбудеться в першій половині серпня.

ГМ ОПОРА висловлює вдячність Подільській районній у місті Києві адміністрації за допомогу в організації заходу.

Контактна особа:

Бойко Тетяна

Керівник житлово-комунальних програм

Громадянської мережі ОПОРА

063 617 97 60

Публікації та новини схожі

Донеччина знову недоотримує воду - через бойові дії

16.09.2014
Донеччина знову недоотримує воду - через бойові дії В результаті зупинки Макіївської фільтрувальної станції зупинена подача води мешканцям Макіївки, Харцизька та прилеглих селищ Донеччини.

докладніше

Мінрегіон: Про обсяги вітчизняного виробництва

09.08.2012
Мінрегіон: Про обсяги вітчизняного виробництва Будівельна галузь поступово нарощує темпи та обсяги робіт. При збереженні позитивної динаміки виробництва будівництво спроможне виконати заплановані завдання та стати рушійною силою економічного зростання. Цього вдалося досягнути завдяки цілеспрямованим заходам, спрямованим на дерегуляцію, розвиток нормативно-правової бази та технічного регулювання, вдосконалення планування територій, імпортозаміщення та енергоефективність. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України у середу, 8 серпня.

докладніше

Помешкання на Сихові. Будинок зі Східної Німеччини.

15.11.2013
Помешкання на Сихові. Будинок зі Східної Німеччини. Мешканці сусідніх будинків так були вражені цим будинком, що в перші роки після завершення будівництва приходили сюди на екскурсію. Тут інші комунікації, скляні прозорі вхідні двері, шпалери в під’їзді та енергозберігаючі склопакети, які й досі функціонують! Сьогодні мова піде про будинок на Сихові, який спроектували й збудували архітектори та інженери зі Східної Німеччини наприкінці 80-х.

докладніше

В Киеве открылась V Международная выставка «Энергоэффективность-2012»

08.11.2012
В Киеве открылась V Международная выставка «Энергоэффективность-2012» 6 ноября в Киеве открылась V Международная специализированная выставка «Энергоэффективность-2012». На ее торжественное открытие приехал первый заместитель председателя Киевской городской государственной администрации Александр Мазурчак.

докладніше

Юридична консультація

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше