Головна » Управління спільним майном – як вдосконалити нормативно-правове забезпечення?

Управління спільним майном – як вдосконалити нормативно-правове забезпечення?

ГМ ОПОРА ініціювала створення постійно діючої Експертної групи щодо законодавчого регулювання діяльності ОСББ з числа громадських експертів, науковців, помічників народних депутатів та представників Міністерства житлово-комунального господарства.

4 лютого 2010 року, під час першого засідання, експерти озвучили свої підгоди до концепції прийняття рішень співвласниками багатоквартирного будинку щодо управління спільним майном, а також погодилися спільно працювати над змінами до Житлового, Цивільного та Земельного Кодексів України в частині регулювання ОСББ. За результатами зустрічі Громадянська мережа ОПОРА підготувала дослідження „Права власності на спільне майно ОСББ в контексті реформування сфери житлово-комунальних відносин в Україні” та „Проект плану дій з розвитку ОСББ Міністерства житлово-комунального господарства”.

Публікації та новини схожі

Пропозиції Нацради з питань ОСББ щодо держпрограми погашення кредитів на енергомодернізацію

13.07.2014
Пропозиції Нацради з питань ОСББ щодо  держпрограми погашення кредитів на енергомодернізацію Національна рада з питань створення та забезпечення функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) звернулась до уряду з проханням сприяти ухваленню законів, необхідних для проведення реформ у житлово-комунальному господарстві України.

докладніше

Ухвалення рішення власників або органу місцевого самоврядування про залучення управителя

02.08.2012
Ухвалення рішення власників або органу місцевого самоврядування про залучення управителя За загальним правилом, право визначати управителя мають співвласники багатоквартирного будинку41. Однак цим правом наділено також балансоутримувача42, а за певних обставин — і органи місцевого самоврядування.

докладніше

Анатолій Близнюк: Нам потрібні ефективні менеджери

19.09.2012
Анатолій Близнюк: Нам потрібні ефективні менеджери На нараді Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк із директорами підвідомчих організацій обговорили проблему пошуку шляхів виходу із організаційної та фінансової кризи. По окремим напрямкам фінансово-економічної діяльності міністру звітували керівники деяких науково-дослідних, проектних та вишукувальних інститутів, державних підприємств.

докладніше

Нафтогаз: "Київенерго" відключене від газопостачання через борги

21.08.2014
Нафтогаз: Як повідомляють в компанії, відключення «Київенерго» від газопостачання відбувається виключно через борги цієї структури перед «Нафтогазом України», які становлять 96% від загальної заборгованості міста Києва.

докладніше

Юридична консультація

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше