Головна » Польський досвід передачі прибудинкових ділянок житловим товариствам

Польський досвід передачі прибудинкових ділянок житловим товариствам

Львівська міська громадська організація «Центр інформаційного консалтингу» у співпраці з Краківською Асоціацією управителів нерухомістю за фінансової підтримки Посольство республіки Польща в Україні провела 1 – 2 грудня дводенний семінар у Нововолинську на тему: „Польський досвід передачі прибудинкових ділянок житловим товариствам: правові аспекти виділення і приватизації”.

У семінарі взяли участь Єлева Юрій Володимирович – заступник міського голови Нововолинська, Якубський Віктор – директор обласного кадастру, Володимир Бригілевич – директор Львівської міської громадської організації „Центр інформаційного консалтингу”, Мацєй Краков’як – президент Краківської Асоціації управителів нерухомістю, Анджей Мазур – експерт Краківської Асоціації управителів нерухомістю, Богдан Кіндратський – експерт ЛГО „Центр дослiджень місцевого самоврядування”.
Першого дня семінару учасники вивчали проблеми виділення земельних ділянок, належних до прибудинкових територій будинків ОСББ у Нововолинську; етапи реформування польського житлово-комунального господарства, зокрема, приватизацію прибудинкових територій; польські законодавчі акти щодо приватизації земельних ділянок житлових товариств, правові аспекти приватизації і передачі прибудинкових земельних ділянок будинків ОСББ в Україні.

Наступного дня розглядались питання щодо кваліфікаційних вимог до польського управителя нерухомістю, кваліфікаційних вимог до одержання сертифікату, порівняння польського і українського законодавств у сфері приватизації прибудинкових земельних ділянок.

Проведення такого семінару дало змогу ознайомитись з ефективними методами у сфері управління будинками ОСББ та законними підставами отримання земельних ділянок, належних до прибудинкової території будинків ОСББ у постійне користування або ж у власність, вивчити особливості процедурних питань; учасники також ознайомились з польським досвідом передачі таких ділянок у постійне користування або у власність житлового товариства, що допоможе використати його позитивні сторони практичній діяльності у їхніх містах та містечках.

Публікації та новини схожі

У Херсоні будуть консультувати як правильно управляти ОСББ

19.09.2011
У Херсоні будуть консультувати як правильно управляти ОСББ З 18 по 19 січня фахівці Громадянської мережі ОПОРА та Інституту місцевого розвитку навчали 20 тренерів, які будуть безкоштовно консультувати херсонців про створення та управління ОСББ. Консультанти працюватимуть у Ресурсному центрі для ОСББ, що найближчим часом буде відкрито за сприяння проекту USAID «Реформа міського теплозабезпечення».

докладніше

До листопада в українських сховищах має бути 17,5 млрд кубів газу

10.09.2014
До листопада в українських сховищах має бути 17,5 млрд кубів газу Україна розраховує до 1 листопада накопичити в підземних сховищах до 17,5 млрд куб. м палива - стверджує Юрій Продан.

докладніше

Киевские власти выделили средства на благоустройство города

26.04.2012
Киевские власти выделили средства на благоустройство города В начале мая в столице стартует комплексная программа по благоустройству и асфальтированию придомовых территорий. Около 200 миллионов гривен из государственного бюджета и еще столько же из городского будут направлены на восстановление и замену асфальтового покрытия, озеленения и освещения придомовых территорий, благоустройство дворов.

докладніше

Минрегион: Правительство максимально способствует деятельности ОСМД

28.01.2013
Минрегион: Правительство максимально способствует деятельности ОСМД Создание и поддержка организаций совладельцев многоквартирного жилья является одним из главных приоритетов правительства на пути реформирования жилищно-коммунального хозяйства.

докладніше

Юридична консультація

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше