Головна » Як у Львові навчали професійного управління житловими будинками ОСББ

Як у Львові навчали професійного управління житловими будинками ОСББ

З 24 – по 26 листопада 2009 року у Великій сесійній залі Львівської міської ради Львівська громадська організація «Центр досліджень місцевого самоврядування» організувала семінар в рамках соціально-культурних проектів м. Львова: „Розробка навчальної програми для керівників ОСББ щодо покращення якості управління житловим будинком” та проекту „Створення інформаційно-навчального центру з управління житловою нерухомістю” за фінансової підтримки програми „Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного Фонду „Відродження”.

Перший день семінару було присвячено вивченню нагальних проблем функціонування ОСББ в Україні, форм організації ОСББ та ефективності їх діяльності, переваг та недоліків професійного управління будинками та самостійного управління, розвитку управляючих компаній. Доповідачами були відомі фахівці з НГО, ОСББ та органів місцевого самоврядування в галузі управління житлом: Березюк Олег – директор департаменту “Адміністрація міського голови” м.Львова, Березовчук Михайло – заступник голови ВГО “Спілка власників житла України”, Орловський Олексій – директор програми “Посилення впливу громадянського суспільства” , МФ „Відродження”, Бригілевич Володимир – ЛГО „Центр досліджень місцевого самоврядування”, Когут Галина – завідувач сектору з питань ОСББ ЛМР, Гура Надія, доктор економічних наук, Київський національний Університет ім. Тараса Шевченка, Тетяна Бойко – керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА, Остап Тимчій – Керівник Ресурсного Центру для ОСББ Фонду ”Право і Демократія”.

Також відбулася презентація практичного посібника і навчальної програми для керівників і бухгалтерів ОСББ, а також його мультимедійної версії та програми дистанційної освіти на його базі.
Другого дня семінару учасники ознайомитися з навчальною програмою для голів та бухгалтерів ОСББ та заслухали доповіді щодо правового статусу управителя нерухомим майном, суті професії управителі в Україні та за кордоном.

У завершальний день семінару учасники ознайомилися з технічними аспектами експлуатації та утримання житлових будинків і прибудинкової території, веденням бухгалтерського обліку в ОСББ, а також відвідали Асоціацію ОСББ „Сихівчани”.

Публікації та новини схожі

Окреме доручення голови КМДА: чи вирішаться проблеми ОСББ?

16.01.2013
Окреме доручення голови КМДА: чи вирішаться проблеми ОСББ? Весь минулий рік Громадянська мережа ОПОРА активно брала участь в роботі Координаційної ради з питань сприяння розвитку ОСББ в місті Києві, хочаза весь час роботи ради було проведено одне засідання. а після структурних та зміни керівника Координаційної ради голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов підписав окреме доручення розписане на Новицького Д. Ю., Репіка В. М., Петрука В. І., Костюренка Т. М. на контроль Безносика О. С.

докладніше

Зміна начальника управління ЖКГ не принесе покращень у житлово-комунальну сферу Рівного

25.02.2013
Зміна начальника управління ЖКГ не принесе покращень у житлово-комунальну сферу Рівного Такого висновку дійшли учасники круглого столу, що зібралися для обговорення шляхів вирішення житлово-комунальних проблем міста. Участь у заході взяли керівники громадських організацій, представники влади, місцеві політики та журналіста.

докладніше

Від влади треба вимагати розкриття складових коммунальних тарифів, - Тетяна Бойко

27.06.2014
Від влади треба вимагати розкриття складових коммунальних тарифів, - Тетяна Бойко Чому зросли тарифи на комунальні послуги? За що ще доведеться платити більше? Які умови поставило МВФ поруч з вимогою підвищення ціни на КП? Відповіді на це в ефірі «Громадського радіо» дає Тетяна Бойко – представник Громадянської мережі «Опора».

докладніше

Черкаські ОСББ потерпають від протиправних дій підприємств-монополістів

01.10.2012
Черкаські ОСББ потерпають від протиправних дій підприємств-монополістів Про шляхи вирішення нагальних проблем у відносинах ОСББ і підприємств-монополістів та про механізми участі громадськості у підготовці рішень на рівні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та профільного комітету Верховної Ради говорили голови ОСББ міста Черкаси, громадські активісти, експерти на круглому столі, що відбувся 24 вересня.

докладніше

Юридична консультація

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше