Головна » Міжнародна конференція «Ефективний власник житла – крок до європейських стандртів життя”

Міжнародна конференція «Ефективний власник житла – крок до європейських стандртів життя”

27 жовтня 2009 року у м. Києві в конференц-залі готелю «Radisson SAS» відбулася Міжнародна конференція «ЕФЕКТИВНИЙ ВЛАСНИК ЖИТЛА – КРОК ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ».Її організували Громадянська мережа ОПОРА, Комітет ВРУ з питань будівництва. містобудування, архітектури, ЖКГ та регіональної політики, Спілка власників житла України за сприяння Національного демократичного інституту міжнародних відносин.

Мета Конференції – вироблення рекомендацій для стимулювання створення та діяльності ефективних власників житла (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків) в Україні. Участь у Конференції взяло 124 представники НГО, ОСББ, бізнес-організацій та органів місцевого самоврядування із сорока міст України.

Голова підкомітету Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування, ЖКГ та регіональної політики Юрій Одарченко презентував законодавчу роботу Комітету будівництва, містобудування, ЖКГ та регіональної політики з врегулювання діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і ЖБК. Заступник голови Спілки власників житла України Михайло Березовчук представив громадську експертизу проектів нормативно-правових актів щодо об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Особливий резонанс викликала доповідь Міністра житлово-комунального господарства України Олексія Кучеренка та його відповіді на запитання учасників. Міністр пообіцяв сприяння у вирішенні питання звільнення коштів ОСББ (провести зустріч із керівництвом Податкової адміністрації), а також ініціювати засідання Уряду з житлово-комунальних проблем і прийняття Постанови Уряду щодо спрощення процедур діяльності ОСББ. Міжнародний досвід діяльності об’єднань власників житла презентували Мацей КPАКОВЯК, президент Краківської Асоціації управителів нерухомості та Максим Баришніков, радник з правових питань Громадянської мережі ОПОРА.

Голова Асоціації «Одеський житловий союз» Євген Мальнєв та голова Асоціації ОСББ «Сихівчани» Василь Коцюк представили практичний успішний досвід роботи власних Асоціацій ОСББ, а президент Клубу мерів, міський голова м. Славутича, Володимир Удовиченко розповів про досвід роботи єдиної служби замовника.

Після обіду учасники працювали у секціях «Обговорення законопроекту «Про зміни до Закону України «Про ОСББ», «Проблеми в діяльності ОСББ: приклади їх успішного вирішення», «Залучення бізнесу до житлово-комунальної сфери. Енергозберігаючі технології у практиці ОСББ». Кожна секція напрацювала резолюцію, яку модератори представили усім учасникам Конференції. Під час Конференції Міністр житлово-комунального господарства Юрій Кучеренко запросив керівника житлово-комунальних програм Тетяну Бойко, гостя з Польщі п. Краковяка та голову ЦДМВ п. Бригілевича на зустріч із керівництвом Міністерства. У ході двогодинного обговорення можливостей використання польського досвіду в українській реформі було прийнято рішення створити постійно діючу спеціальну робочу групу.
По завершенні Конференції учасники довго не хотіли розходитися і дякували за корисно проведений час.

Результати роботи секції «Залучення бізнесу до житлово-комунальної сфери. Енергозберігаючі технології у практиці ОСББ»:

Участь у секції взяло представники трьох бізнес-організацій, які надають послуги з модернізації гарячого водопостачання та опалення, керівники двадцяти ОСББ та вісім НГО.

Завдання Коаліції громадських організацій – забезпечити комунікацію між управителями, ОСББ, бізнесом, фінансовими установами та владою (роль влади – забезпечити законодавчу базу, що не заважає роботі ОСББ)

Також необхідно звернули увагу на потреби:

  • виявлення всеукраїнських ідентичних, проблем в галузі впровадження енергозберігаючих інновацій;
  • розроблення плану мобілізації зацікавленої аудиторії;
  • залучення мас-медіа та суспільний резонанс.

Методологія досягнення результату: комунікація через всеукраїнський портал www.osbbua.org

  • розробка планів модернізації будинків.

Методологія досягнення результату: потребує напрацювання, необхідно вивчити досвід «пілотних» проектів.

  • створення фонду фінансової підтримки для впровадження енергозберігаючих інновацій в ОСББ. Методологія досягнення результату: не опрацьована.
Публікації та новини схожі

Зношений житловий фонд планують модернізувати за рахунок мешканців?

19.06.2012
Зношений житловий фонд планують модернізувати за рахунок мешканців? На початку червня в прес-центрі інформаційної агенції «ЛігаБізнесІнформ» в рамках Всеукраїнського соціально-економічного проекту «Управдом XXI» за сприяння Громадянської мережі ОПОРА відбулося засідання Клубу житлової політики на тему «Ефективна модель управління багатоквартирними будинками як основа для модернізації ЖКГ». Свої очікування та бачення щодо найефективнішої моделі управління багатоквартирними будинками в Україні в ході круглого столу висловили представники бізнесу, влади та співвласники будинків.

докладніше

Децентрализация системы теплоснабжения в Александрии

28.02.2012
Децентрализация системы теплоснабжения в Александрии Коммунальное предприятие Александрийского городского совета «Теплокоммунэнерго» предлагает потенциальным инвесторам произвести перспективные капиталовложения с целью реализации проекта «Оптимизация системы теплоснабжения Александрия Кировоградской области».

докладніше

Малозабезпечені сім'ї будуть менше платити за ЖКП

03.02.2012
Малозабезпечені сім'ї будуть менше платити за ЖКП Як повідомили у Головному управлінні праці та соціального захисту населення, для сімей із дітьми або особами першої чи другої групи інвалідності зменшено відсотки обов’язкової частки оплати за житлово-комунальні послуги. Наразі вона складає 10%, а не 15%, як було раніше.

докладніше

У побутових незручностях киян "Нафтогаз" звинувачує компанію "Київенерго"

09.09.2014
У побутових незручностях киян НАК «Нафтогаз України» звинувачує компанію "Київенерго", підконтрольну Рінату Ахметову, в тому, що компанія не погашає борги в розмірі 1,682 млрд грн за спожитий із 2011 року природний газ.

докладніше

Юридична консультація

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше