Головна » Одеські міщани говорили про комунальні проблеми

Одеські міщани говорили про комунальні проблеми

11 червня в конференц-залі готелю «Чорне море» міста Одеса ГМ ОПОРА провела круглий стіл «Проблеми розвитку ОСББ». Понад 40 учасників – керівників ОСББ з Одеси, Києва, Львова та Дніпропетровська розповідали про свої досягнення та невдачі у своїй роботі.

Попри ряд спільних проблем, пов’язаних насамперед із неготовністю населення до нових методів управління житлом та недосконалістю нормативно-правової бази щодо ОСББ, у місті Одеса є ряд переваги. Зокрема, керівники ОСББ та профільних громадських організацій беруть участь у Робочій групи з перевірки обґрунтованості тарифів при Одеському міськвиконкомі, а влада і комунальні служби надають інформацію (первинну документацію), за якою можна перевірити обґрунтованість цін на ці послуги. Можливо, тому кількість багатоповерхових будинків в Одесі, які знайшли свого господаря, сягає 30 % (у той час по Україні цей показник складає 7-9%).

Хоча більшість ОСББ займається самоуправлінням, на ринку з’являються обслуговуючі компанії та управлінці-суб’єкти підприємницької діяльності.

Дискусія була цікавою і плідною. Учасниками було висловлено більше двадцяти пропозицій до бажаних змін у нормативно-правовому забезпеченні діяльності ОСББ. Натомість всі учасники схвально відгукнулися про новий законопроект «Про зміни до Закону України про ОСББ».

12 червня відбулася фокус-група «Сприятливі умови для ОСББ на локальному рівні». ЇЇ учасниками стали найбільш активні голови об’єднань власників (всього-12 осіб). Обговорювалися наступні питання:

  • Основні проблеми ОСББ, які залежать від органів місцевого самоврядування
  • Які необхідні локальні нормативно-правових акти, які регулюють діяльність ОСББ.
  • Наявний позитивний досвід
  • Які необхідні акти центральних органів виконавчої влади.

У ході фокус-групи було напрацьовано ряд пропозицій, які найближчим часом будуть оформлені як пропозиції до змін в нормативно-правових актах Центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Тим часом, 12-14 червня Інститут політичної освіти навчав місцевих депутатів Південного регіону України земельному законодавству. Зокрема, блок питань був присвяченим виділенням земельної ділянки (прибудинкової території) ОСББ.

Публікації та новини схожі

Луцьке ОСББ «Біном» оплачує тепло за тарифом, зменшеним на 7 %

05.12.2011
Луцьке ОСББ «Біном» оплачує тепло за тарифом, зменшеним на 7 % ОСББ «Біном» завдяки співпраці із ТзОВ Енергосервісною компанією «Луцькі Комунальні Системи» (ЕСК) за половину опалювального періоду 2010-11рр. зекономило 50% теплоносія та платись за тепло за міським тарифом, що зменшений на 7 %.

докладніше

Луганськ: Громадськість та ОСББ вимагають від обласної влади захистити мешканців будинків від «Луганськвода»

29.03.2013
Луганськ: Громадськість та ОСББ вимагають від обласної влади захистити мешканців будинків від «Луганськвода» 26 березня 2013 року у місті Луганськ за підтримки Громадянської мережі ОПОРА відбулась прес-конференція, під час якої представники ОСББ та громадських організацій закликали обласну владу розібратися з фактами порушення прав мешканців в житлових будинках з ОСББ з боку монополіста – підприємства «Луганськвода».

докладніше

На Донеччині залишаються знеструмленими 138 населених пунктів

27.08.2014
На Донеччині залишаються знеструмленими 138 населених пунктів Через бойові дії більше 100 населених пунктів, а також важливі підприємства Донеччини залишаються без електропостачання. Разом із тим, протягом минулого дня енергетикам вдалося відновити електропостачання Дебальцеве, селища Сєдове, Авдотьїно, мікрорайон Боссе і Лидівки у Донецьку.

докладніше

Мінрегіон цього року розраховує на 10 млн м2 житла

29.02.2012
Мінрегіон цього року розраховує на 10 млн м2 житла Відповідно до прогнозних індикативних показників, на 2012 рік передбачається введення в експлуатацію близько 10 млн м2 житла. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час брифінгу в Кабінеті Міністрів 29 лютого.

докладніше

Юридична консультація

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше