Головна » Брифінг Міністра з питань ЖКГ України Олексія Кучеренка

Брифінг Міністра з питань ЖКГ України Олексія Кучеренка

15 червня 2009 року в будинку Кабінету Міністрів України відбувся брифінг Міністра Олексія Кучеренка на тему: «Загальнодержавна програма реформування житлово-комунального господарства України: нова стратегія та тактика».

«Питання реформування житлово-комунального господарства на сьогодні є одним з першочергових завдань у нашій державі, адже від стану та якості роботи галузі залежить рівень життєзабезпечення громадян. З огляду на це, є надзвичайно важливим те, що 11 червня Верховна Рада 354-ма голосами ухвалила в цілому Закон, який є спільним продуктом і уряду, і опозиційної депутатської фракції – «Про внесення змін до Закону України «Про загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки»» – зазначив Міністр.

Після ухвалення 4 лютого цього року двох варіантів цієї програми (урядового та депутатського), кожен з яких набрав переважу більшість голосів (урядовий – 391, депутатський – 354) Міністерство з питань ЖКГ України разом з профільним комітетом ВР дуже плідно попрацювали над документом й внесли низку суттєвих поправок щодо стратегії й тактики реалізації структурних реформ у житлово-комунальній галузі. «На нашу спільну думку, такі дії дадуть змогу найближчим часом докорінно змінити ситуацію у цій сфері та забезпечити населенню України гідні умови проживання» – вважає Олексій Кучеренко.

Закон, за наполяганням Уряду й Мінжитлокомунгоспу, містить, зокрема, такі стратегічні поправки:

  • стосовно фінансування програми – воно відтепер здійснюватиметься також за рахунок введення спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності з надання житлово-комунальних послуг та/або постачання теплової енергії.
  • кошти державного бюджету спрямовуватимуться на фінансування заходів з реалізації пілотних проектів у сфері ЖКГ – у тому числі щодо впровадження використання альтернативних джерел енергії та видів палива та забезпечення широкої громадської підтримки державної житлової політики та реформування житлово-комунального господарства;
  • підтверджено співфінансування проектів з місцевих бюджетів та інших джерел, крім проектів, що реалізуються ОСББ, на найближчі роки у такому співвідношенні:
    для проектів, що реалізуються у містах Києві, Севастополі, Сімферополі та обласних центрах, — не менш як 70 відсотків суми коштів, виділених з державного бюджету;
    для проектів, що реалізуються у містах республіканського, Автономної Республіки Крим та обласного значення, — не менш як 40 відсотків суми коштів, виділених з державного бюджету;
    для проектів, що реалізуються у інших населених пунктах, — не менш як 10 відсотків суми коштів, виділених з державного бюджету;
  • кошти державного бюджету, передбачені цією Програмою, підлягають щорічному коригуванню на прогнозний індекс інфляції під час формування проекту Державного бюджету України.

Головне, що в результаті реалізації завдань та заходів Програми буде створено модель забезпечення населення якісним і комфортним житлом і здійснення його обслуговування з врахуванням потреб і можливостей людини – наголошує Олексій Кучеренко.

Публікації та новини схожі

Україна будуватиме нові енергоблоки АЕС

04.09.2014
Україна будуватиме нові енергоблоки АЕС Уряд України до кінця року має укласти контракти на будівництво нових атомних енергоблоків задля збільшення постачання електроенергії.

докладніше

Рада спростить умови для проведення капітального ремонту та реконструкції житлових будинків

07.10.2011
Рада спростить умови для проведення капітального ремонту та реконструкції житлових будинків Учора Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону “Про внесення змін до статті 34 та пункту 1 Прикінцевих положень Закону “Про регулювання містобудівної діяльності”.

докладніше

Анатолій Близнюк: Хочу подякувати кожному комунальнику за самовіддану роботу

01.02.2012
Анатолій Близнюк: Хочу подякувати кожному комунальнику за самовіддану роботу Працівники комунального господарства роблять усе від них залежне, щоб в умовах екстримально низьких температур життєдіяльність населених пунктів продовжувалася без ускладнень, сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк на брифінгу присвяченому забезпеченню безперебійної роботи об’єктів життєдіяльності населення, що відбувся в Кабінеті Міністрів України у середу, 1 лютого.

докладніше

Мінрегіон: Отримай пільговий кредит за проект розвитку ЖКГ

19.12.2012
Мінрегіон: Отримай пільговий кредит за проект розвитку ЖКГ Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву почав прийом заявок на отримання пільгових бюджетних кредитів. Кошти спрямовуватимуться в першу чергуна економію та імпортозаміщення енергоресурсів. До регіональних відділень Фонду слід надавати техніко-економічне обґрунтування або розрахунок проекту, а також документи, які підтверджують надійний фінансовий стан позичальника.

докладніше

Юридична консультація

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше